Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező itt egyedül veled van a baj. Meg merem kockáztatni, ha megszületett volna a testvéred, akkor most azon vergődnél itt, hogy miért kellett a szüleidnek ilyen szörnyűséget művelni veled. A testvéred kapott minden figyelmet, persze ha egyke lettél volna, akkor tele lettél volna a szemük fénye.

Ez a nyuszika már megint nincs rajtad sapka esete.

Ahelyett, hogy azon siránkozol, mi lett volna ha, inkább tegyél ellene, hogy a jövőd ne legyen ennyire sötét.

2020. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/148 anonim ***** válasza:
65%

31!


Akkor m3g hogy a jó égbe lehet hozza kötődni?

2020. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 anonim ***** válasza:
66%

Én még mindig nem értem, hogy egy szülő miért tárgyalja meg a 4-6-7 éves kisgyerekével az abortuszát!

Mert nyilván nem 16-17 éves a gyerek, mert ritka az ekkora korkülönbség.

2020. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 anonim ***** válasza:
65%

Túldramatizálod. Az egy fejletlen, fájdalmat nem érző, tudattalan embrió/magzat volt, egy lapon sem említhető megszületett emberekkel, főleg nem volt a testvéred. Az, hogy te ennek fogod fel és így tekintesz rá, az már a te magánügyed, de csak a saját életedet nehezíted vele. Egy soha meg nem született sejthalmazkáról beszélünk, felesleges érzelmeket belevinni, de te nyilván hajlamos vagy rá, szerintem csak okot keresel, hogy épp miért vagy depressziós, itt mélyebb dolgokról lesz szó. Mindazonáltal édesanyád abortuszához a világon semmi, de tényleg semmi közöd, az ő teste, az ő élete, az ő döntése. Ennyi.

Én anyumnak is volt abortusza utánam, 10 éves voltam, 18 évesen mondta el, valahogy szóbajött és nem titkolta el. Őszintén, engem abszolút nem érintett rosszul, racionálisan tekintek az abortuszra, nem látok bele többet, mint ami. Ez anyum és apum döntése volt, ők így döntöttek, kész. Testvérem pedig soha nem volt, mert az a pár hetes, fejletlen embrió nem volt a testvérem.

2020. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/148 A kérdező kommentje:

Ezt a vergődés szót hanyagold màr, mert baromi alpári. Az, hogy idejössz fröcsögni arról, hogy milyen lettem volna a testvéremmel inkább vergődés. Mellesleg nehogy már te jobban tudd, hogy milyen lettem volna... agyrém.

14 éves voltam, szóval már nagyon is felfogtam a dolgokat. Arra viszont mar nem emlékszem hogyan tudtam meg.

Valóban, akkor még csak egy magzat volt, de az ember elete fogantatastól kezdődik. Az igaz, hogy beleszólásom nem volt, mint ahogy nem is csináltam semmit, de közöm a saját családom sorsához van.

Így van, nyilván mindenki mast lát az abortuszban. En egy emberi élet megszakítását. Számomra még akkor is kérdéses, ha pl. A kiderülne, hogy down szindromas a gyerek.

Nem mellesleg egyébként a családomban a depresszióra hajlamosító gének mellett azért vannak olyanok is, amik elég ritkák es pont, hogy jó dolgok sültek ki belőlük... szóval mar csak ezért is kár érte. Többek között.

2020. okt. 10. 23:21
 36/148 anonim ***** válasza:
83%

35 Mik lennének ezek a ritka gének?

Nem mellesleg, ha a gyógyulásod mellett kardoskodnál ilyen vehemensen, már előbbre lennél. Szülj magadnak gyereket, ne az anyád nem létező 2. gyerekével foglalkozz, ez már beteges.

2020. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/148 anonim ***** válasza:
82%

Pedig a 31-nek teljesen igaza van. Vergődsz (semmi alpári nincs a szóban, de lehet miattam rugózás is), egy olyan meg nem történt dolgon, aminek egyáltalan nem tudod a kimenetelét. Lehet, sokkal rosszabb lett volna számodra, ha megszületett volna a testvéred. Hiába állítod az ellenkezőjét, akkor sem tudhatod.

De mi a francért élsz a múltban. Miért nem azzal foglalkozol ennyit, hogy kimássz ebből a mély gödörből? Sejtem, hogy egyszerűbb hibáztatni a szülőket a nyomorúságos életedért, valószínűleg van is benne szerepük, hogy ilyen lettél, de te is vastagon benne vagy. Most azzal kellene foglalkoznod, hogy talpra állj, és normális életet tudj élni. Menj pszichológushoz, a segítségével dolgozd fel a múlt béli sérelmeidet, aztán hagyd magad mögött az egészet, mert különben az egész életed ilyen lesz.

2020. okt. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 anonim ***** válasza:
27%
34es és azzal tisztában vagy hogy biológiailag nézve te is csak egy sejthalmaz vagy? Tehát a te logikádat nézve érted se lenne kár?
2020. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
70%

38!


Nem, ő nem sejthalmaz. Az abortalando embrió viszont igen.

2020. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 anonim ***** válasza:
32%

39 egy magzat nem rákos daganat, ami csak úgy sejthalmazként nő és hamar el is pusztítja a gazdaszervezetet - hanem egy percről-perce kibontakozó fantasztikus ÉLŐ struktúra, amely majd ~80-100 évig hordozza a szellemet és lelket.

csak a miheztartás végett írom


Kérdező! Belelovalod magad egy múlteseménybe - és bár sokan mondják(nem, nem alpári módon, hanem értelmesen,segítőn)-,

hogy TÉRJ A JELENBE és fokozatosan oldd meg a feladataidat, nem akarsz ezen gondolkodni.

Nem tudunk többet segíteni, fogadd el, vagy ne, ahogy gondolod. Mindenesetre köszönet a segítő szándékúaknak.

2020. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!