Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem hagynak időt tanulni. Mit...

Nem hagynak időt tanulni. Mit mondjak még a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Hétfőre meg kellene tanulnom 5 emelt tételt töriből, de tegnap este közölték, hogy ma segítene kéne itthon, mert benne vagyunk eléggé a lakásfelújításban.

Tudom, hogy az 5 db szinte semmi, ahhoz ami majd kell májusban az érettségin, de mivel eddig nem nagyon feleltünk tételekből nem szerettem volna az utolsó napokra hagyni. Végül nem jött össze, mert mire hazaérek minden nap 4-kor örülök ha a házit van erőm megcsinálni meg esetleg a dolgozatokra felkészülni másnapra.

Így most az van, hogy lesz a holnapi nap amikor tudok tanulni hétfőre.


Plusz ha már most ez megy, nem tudom, hogy fog sikerülni felkészülni rendesen 5 tantárgyból az érettségire..



2020. okt. 10. 12:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%

#10 Ezt sajnos nem jól tudod. A magyar oktatásban seggelni kell. Nem kompetenciát, hanem lexikalistást mérnek a vizsgán. Ha jól akarsz szerepelni, akkor úgy kell ahogy a 6os mondja, vizsga előtt kell tanulni és utána nyugodtan elfelejtheted az egészet, mert soha nem kell elővenned az életben.

Az egyetem pedig ugyanez csak nagyban és még erősebben. :)

2020. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#12

Nem mondtam, hogy nem szoktam segíteni, de szeretnék egy jó érettségit és év végi eredményt.


Az előző hozzászólásodat pedig nem én töröltem jobb, ha tudod, mielőtt újabb privát üzenetekkel bombázol..

2020. okt. 10. 13:16
 13/22 anonim ***** válasza:
26%
Ebből megtanulod, hogy nem hagyod utólsó pillanatra a tanulást.
2020. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Ez akkor lenne jogos, ha érettségi előtt egy hónappal nem hagynának tanulni. Lakást újítotok fel, ez komoly munka, az egész családnak össze kell fogni. Vagy egész évre "felmentést" akarsz otthon egy sz*ros érettségi miatt?
2020. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a tételtanulást sose értettem, miért kell ennyire nagy dolognak tartani. Nincs benne semmi új, a korábban tanultakat kell csak összerendezni. Ez ismétlés, nem tanulás.
2020. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

16-osnak igaza van.


A tétel az csak egy vázlat, a korábbi anyagok egy részéből.

Tudom, hogy azt írtad, hogy ne írjuk azt, hogy 5 tétel semmiség, de én tényleg nem értem, hogy holnap miért ne tudnád megtanulni.


Vagy egész hétvégén segíteni kell? Kizárt hogy ebben a két napban ne lenne 2 szabad órád...

2020. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Így jártál. Nem az utolsó napokra kell hagyni a tanulást, hanem folyamatosan készülni.
2020. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
34%
Semmit. Magadra zárod az ajtódat, bedugod a fülest, és megtanulod, amit kell. Utána megköszönöd a türelmet és mész segíteni a felújításban.
2020. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
ismertem ilyen szülőt. állat volt
2020. okt. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha eddig rendszeresen tanultál simán meglehet tanulni 5db tételt egy nap alatt. Az csak kiegészítés, ismétlés. Na meg általában atlasz használható, amiben a tudás 90%-a benne van, ha tudod használni. Fölösleges ezen drámázni
2020. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!