Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetséges megértetni...

Hogyan lehetséges megértetni a szüleinkkel felnőttként, hogy szeretnénk saját életet élni? Mit tegyünk, ha a szüleink folyamatosan nyomon követnek minket, és kőkemény megfelelési kényszerekbe zárva azt szeretnék, ha az ő életüket élnénk?

Figyelt kérdés

Nálunk a család gyökeres szemlélete szerint annál értékesebb az ember minél hajszoltabb, minél inkább elhasználja a testét, minél többet dolgozik (fizikailag), & minél kevesebb ideje van valóban élni..

Ebben és még emellett számtalan negatív szemléletben nőttem fel. :)(:


Gyakorlatilag egész eddigi életemben a külvilágnak megfelelő alapvető normákon kívül (iskola stb.) nem volt semmilyen közösségi életem vagy hobbim. Folyamatosan a szüleim életét éltem, ami az örökös házimunkákkal való elhavazottság , frusztráltság, és ennek szenvedélyes-de szenvedéses hajszolt megélését (mások szemében állítólagos egyetlen elismerési lehetőség megszerzését-szerintük) jelentette. Nem azt mondom, hogy nincs valaki nehezebb helyzetben, sorsban stb., vagy hogy ez a vilag legnagyobb gondja.


Csak tényleg sajnos teljesen belebetegedtem szó szerint (autoimmun betegségem lett.., emésztőrendszeri tünetek sorozata).., mert évtizedekig nem élhettem olyan életet , amilyet szerettem volna. Nem volt sosem összejárás a barátokkal (a szüleim szerint az hülyeség, a barátok csak feltartanak, van elég dolgunk)..

Nem néztem filmeket, sorozatokat stb., nem jartam sportra (a család szerint a kerti munka éppen elég sport).

Nem kezdhettem pl. jógával a reggelt, hanem helyette kapkodással, panaszkodással, stresszel, idegeskedéssel, hogy mennyi, de mennyi házimunka vár ránk, hiszen azok elvégzése (0-24-ben hétvégén) az élet ertelme.

Nem alkothattam kreatív, de egészséges ételeket, hiszen "nincs idő, csak gyors & instant káros szenvedélyekre".. Még számos pelda.. Nem dolgozhattam masik városban, csak a környezetük melletti munkahelyeken (aprópénzért), & munka utan is várt a jól bevált, hajszolt napi rutinjuk szerint kialakított életvitel..


Nekem ezek mind-mind nehezen megemészthetőek voltak, és máig azok..


Végre elköltözhettem 30évesen, ugyanakkor még mindig fel kell kelnem pontban reggel 5-6óra között egy bármilyen fárasztó munkanap utan is hétvégén, csak hogy számot adjak nekik, hogy bizony.., hajszoltan élek, nincs időm aludni, hiszen így vagyok értékes, és nem hozok rájuk szégyent..

Folyamatosan naponta 3x kell nekik üzennem, hogy hol vagyok, mit vsinálok. Eleget házimunkázok-e munka után.

Véletlenül sem lehet semmi másra időm..


Már teljesen megőrülök ettől az életviteltől.. :/


Valaki segítsen!! :(



2020. okt. 18. 02:03
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%
történt változás?
2022. nov. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 🙏🏻


Annyi változás történt, hogy átmenetileg sikerült megoldanom egy korábbi, huszonéves emésztőrendszeri autoimmun betegséget (ami az orvosok szerint egyértelműen ennek a negatív érzelmi mintának köszönhetően alakult ki). :)


Viszont sajnos fél évvel később, amikor hosszabb időre meglátogattam a szüleim (2 nap) újrakezdődött a betegség.

Most próbálom újra megoldani, de mindig a családi környezet generálja, emiatt nagyon nehéz.


Már ritkábban látogatom a szüleim, megmaradt a felszínes "jó" kapcsolat velük. Igyekszem jóban lenni velük, és segíteni, de sajnos apukám tényleg az a típus, akinek bármit mondasz, mindenben a negatívat a bosszanodást, stb. keresi. 🙃

2022. nov. 28. 07:45
 53/55 A kérdező kommentje:

Igyekszem reagálni a korábbi válaszokra.:)

Bár már 2 éves a kérdés.., kicsit elmaradtam a reakciókkal.:/

2022. nov. 28. 07:48
 54/55 anonymousreview60 ***** válasza:
#52: Akkor tőle nagyobb távolságot kell tartani. Ha kérdezi, én megmondanám neki, miért. Ha nem tetszik neki, megmondanám, hogy az az ő dolga, a bélgyulladás meg a tied.
2022. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)


Próbáltam korábban már említeni neki a kialakult helyzetet (a betegségek, amik a hatásukra jöttek/jönnek létre), de teljesen megsértődött és kiakadt mindig.


Így inkább most azt a "stratégiát" követem, hogy próbálok minél több alibit keresni. Például azt mondom nekik, hogy kül. tanfolyamokra iratkoztam be, amikkel foglalkoznom kell, emiatt ritkábban tudok hazajárni.


De amikor meglátogatom őket, akkor több napig ott vagyok, & olyankor kényelmetlen, mert sajnos apukám folyamatosan valami rosszindulatú, vagy negatív érzelmeket generáló megjegyzést tesz.

Ez utóbbinál pedig az kezd beválni, ha a szüleimmel töltött napokon próbálom azt tudatosítani magamban, hogy az általuk mondott szavaknak nincs érzelmi jelentősége. Mintha külföldi lennék, és fogalmam se lenne, mit jelentenek a szavak, amiket mondanak. Így megbántódni sem tudok.


Próbálok kedvesen és pozitívan viszonyulni hozzájuk.:)

Csak sajnos kifejezetten olyan minta alapján élnek, ami azokat az embereket jellemzi, akik mindenben a negatívat keresik, vagy minden helyzetben valamit próbálnak találni, amin lehet mormogni, elégedetlenkedni.


Remélem, ezek a tippek másoknak is segíthetnek, akik hasonló élethelyzetben vannak!:)

2022. dec. 18. 00:37
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!