Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azzal fenyegetnek,...

A szüleim azzal fenyegetnek, hogy intézetbe rakatnak, amiért kaptam néhány rossz jegyet. Emiatt tényleg intézetbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, gimnazista. Szeptember óta szereztem néhány rossz jegyet (2,3) és a szüleim ennek nagyon nem örültek. Többször is átbeszéltem velük, hogy mi megy és mi nem megy az iskolában, amit azt hittem megértettek. Már kisebb koromban is mondtak ilyet, hogy intézetbe fognak rakni, ha nem javítok valamiből, de akkor ezt még nem ilyen komolysággal mondták. Tudom pontosan, hogy min kell javítanom és értem, hogy csak azt szertnék, hogy valamit elérjek az életben, de ez inkább csak ront a helyzeten, amikor például egy dolgozat alatt csak azon gondolkozom, hogy mekkora lecseszést fogok kapni, ha nem jól teljesítek.

A kérdésem pedig az, hogy a szüleim ilyen miatt tényleg intézetbe rakhatnak? Ha igen, akkor hogyan fogok ott élni, iskolába járni stb? Őszintén semmit sem tudok egy intézet működéséről, csak egész életemben azt hallottam, hogy az a legrosszabb hely, ahova egy gyerek kerülhet és ne akarjam tudni, hogy mi van ott. Ha pedig nem mehetek oda valami ok miatt, akkor van valami más hely ahova engem vihetnek a szüleim?

Köszönöm előre is a válaszokat, ha estleg valakinek van bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban azt is szívesen elolvasnám.



2020. okt. 23. 21:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%
Fenyegetnek, nem tehetik meg. Nagyszülő, rokon is ne élhet. Kérj segítséget... Iskola pszichológus, iskolai szociális munkás. Amit tesznek az a bántalmazás egy formája...
2020. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%

NEM, ez nem így megy.

Emellett igencsak szemétség a szüleidtöl,hoyg ilyennel ijesztgetnek.

2020. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
undorito férgek, hogy ezzel fenyegetnek kiskorod óta. Nem fognak sehova vitetni, csak fenyegetnek, hogy tanulj,illetve,hogy ugy ugrálj, ahogy ők fütyülnek. lány vagy?
2020. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%
Így van. Ennyiért intézetbe, normális ember nem rakatja a gyermekét. Amúgy se rakhat csak úgy intézetbe. Nyomos ok kell. Ha baj nincs veled pl magatartás, akkor nem hiszem hogy sor kerülhetne rá.
2020. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
72%

Bármikor lemondhatnak a gyerekükről, erre a törvény bárkinek lehetőséget ad.

Viszont azt elképesztőnek tartom hogy 16 évesen elhiszed a fenyegetéseiket, hogy ennyiért eldobnának.

Kizártnak tartom hogy vannak ennyire érzelemmentes, pszicho szülők. Ha ilyesmivel zsarolnak akkor talán nem is járnál annyira rosszul ha intézetis lennél, és nem ilyen mérgező, primitív emberekkel kéne élned mint a szüleid.

2020. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
86%
Világosítsd fel őket, hogy olyan értelemben vett intézetek, amire ők gondolnak, már nagyon régen nem léteznek.
2020. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim válasza:
78%

Ne "szívd mellre" az ilyen kijelentéseiket!

Én IS szinte :)

egész gyerek/diák koromban efféléket hallgattam!

2020. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Átirathatnak egy másik városban lévő középiskolába, és akkor kollégiumba költözhetsz. Az egyházi iskolák akkor is felvehetnek kollégiumba, ha ugyanabban a városban működnek, mint ahol egyébként laktok.

De ettől ne félj, lehet hogy kifejezetten jól érzenéd ott magadat. Az első lépést jelentené számodra az önállósulás felé. (Ezért nem is hiszem, hogy a szüleid tényleg meglépnék. Nem akarják hogy kikerülj a fennhatóságuk alól.)

Viszont tényleg kérj segítséget, mert ha a szüleid kicsi korod óta különböző feltételekhez kötik a szeretetüket, elhagyással, kidobással fenyegetnek, amennyiben nem úgy teljesítesz, ahogy ők elvárnák, az nagyon súlyos dolog. Ha szorongónak és önbizalom hiányosnak érzed magad, valószínűleg ez az oka.

Ha nem érhető el számodra az iskolapszichológus, vagy ő csak szülői engedéllyel fogadhatna, keresd a helyi Pedagógiai Szakszolgálatot. Tudtommal 14 éves kor fölött oda önállón is bejelentkezhetsz.

Ha ez se működik, hívd a Kék Vonalat, ott legalább telefonon beszélgethetsz valakivel. A lelki bántalmazás is bántalmazás, csak még a fizikai verésnél is nehezebb fellépni ellene. De NEM TE VAGY A HIBÁS, akkor se, ha a szüleid ezt akarják elhitetni veled, és akkor se, ha tényleg jót akarnak neked. Rosszul akarják, mert valószínűleg velük is ezt csinálták.

Legfőbb ideje megtörni a kört.

2020. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%
Tudod lehet az intézetben jobb dolgod lenne mint otthon. Szerintem beszélj az osztályfőnököddel vagy az iskolai pszichológussal. Nem akarlak demótiválni de az iskolai jegyek nem mindent adnak ki-meg. Meg lesz az érettségid és eszedbe se jutnak a jegyek. Az a fontos, hogy ne vegyék el az önbizalmad/önbecsuléseid a szüleid.
2020. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, lány vagyok, ezt elfelejtettem írni. Tervezem, hogy beszélni fogok az iskola pszichológussal erről, de attól félek, hogy a szüleim megtudják, hogy ezeket elmondom bárkinek is és nagyobb bajba kerülök. A mai nap azt is kijelentette az apám, hogy neki ilyen gyerek nem kell, szóval feltételezem, hogy le fog rólam mondani és az anyámnak is megmondta, hogy ne merjen ebbe beleszólni vagy változtatni az ő döntésén.

Ha pedig tényleg csak fenyegetnek és ezzel próbálják elérni azt, hogy tanuljak, akkor elég rossz úton járnak, mert jelen pillanatban a szobámból se merek kilépni, mert már kezdik az üvöltözést.

2020. okt. 23. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!