Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azzal fenyegetnek,...

A szüleim azzal fenyegetnek, hogy intézetbe rakatnak, amiért kaptam néhány rossz jegyet. Emiatt tényleg intézetbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, gimnazista. Szeptember óta szereztem néhány rossz jegyet (2,3) és a szüleim ennek nagyon nem örültek. Többször is átbeszéltem velük, hogy mi megy és mi nem megy az iskolában, amit azt hittem megértettek. Már kisebb koromban is mondtak ilyet, hogy intézetbe fognak rakni, ha nem javítok valamiből, de akkor ezt még nem ilyen komolysággal mondták. Tudom pontosan, hogy min kell javítanom és értem, hogy csak azt szertnék, hogy valamit elérjek az életben, de ez inkább csak ront a helyzeten, amikor például egy dolgozat alatt csak azon gondolkozom, hogy mekkora lecseszést fogok kapni, ha nem jól teljesítek.

A kérdésem pedig az, hogy a szüleim ilyen miatt tényleg intézetbe rakhatnak? Ha igen, akkor hogyan fogok ott élni, iskolába járni stb? Őszintén semmit sem tudok egy intézet működéséről, csak egész életemben azt hallottam, hogy az a legrosszabb hely, ahova egy gyerek kerülhet és ne akarjam tudni, hogy mi van ott. Ha pedig nem mehetek oda valami ok miatt, akkor van valami más hely ahova engem vihetnek a szüleim?

Köszönöm előre is a válaszokat, ha estleg valakinek van bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban azt is szívesen elolvasnám.



2020. okt. 23. 21:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek :(
2020. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy bajban, nem tehetnek ellened semmit. A testi bántalmazást a törvény tiltja, ha elkezdenek verni, bíróság elő viszik őket érte. Beszélj a pszichológussal, és arról kérdezgesd, mi lehet a módja annak, hogy 18 évesen elköltözhess otthonról, milyen technikát kellene követned, mert ezek mérgező szülők, csak addig szabad velük élni, amíg muszáj. Az a gond, hogy ha főiskolára vagy egyetemre akarsz menni, azt meghiúsíthatják, mert akadályoztak abban, hogy felnőtté válj, vigyáztak rá, nehogy elsajátítsd az önmagadról való gondoskodás módját, mert apád szadista, élvezi, hogy aláz, hogy bánt téged. tehát semmiben sem számíthatsz rájuk, mindenben akadályozni fognak, mert a te szidásod az ő életük öröme. Arról kérdezd a pszichológust, milyen stratégiát kövess, hogy 18 évesen elkerülhess otthonról.
2020. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
91%
Az intézetbe rakást ne vedd komolyan, ha megtennék, többé elfordulnának tőlük, nem köszönne nekik sem egy szomszéd, sem egy rokon, olyan rettenetesen gonosz dolog volna az tőlük. Tönkremenne az életük. Nem merik meglépni.
2020. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy ilyet mondanak neked, az olyan bántalmazás, ami miatt ideje családon kívüli értelmes, egészséges felnőttekhez fordulnod.

A gyámügyhöz is bemehetsz, hogy érdeklődj.

Nem árt, ha kiderül ez a szüleidről, esetleg hivatalos eljárás indul.

Nem a te jegyeid miatt, hanem a szüleid reakciója miatt.


Szóval amit itt kérdeztél, nyugodtan a hivataltól, az "intézettől" is kérdezheted.

A szüleidnek is megmondhatod, hogy rendben van, elmész az intézetbe akkor, ha ők nem akarnak már nevelni, és adják meg a nevét, címét az intézetnek.


Nagyon valószínű, hogy ők sem tudják, hol, miféle intézetről beszélnek neked, szóval eléggé hökkentek lesznek, és nem fognak tudni válaszolni, mert nincs is olyan intézet, amire gondolnak.

De ha mégis megmondják, akkor menj csak el oda ezzel a sztorival, mert ők a hunyók, nem te. Olyan fejlemények lesznek, hogy soha az életben nem fognak többé intézettel fenyegetni.

2020. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
89%

10: Na, akkor pláne azonnal "az intézethez" fordulnék, bármelyik is legyen az, mert ennél csak jobb lehet ott neked.

A gyámügyet keresd a lakóhelyeden!

2020. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
71%
-14-nek- tényleg jó ötlet, legjobb lenne , ha támadnál. Ha visszavágsz azzal, hogy :apa, tudod,mit, elegem volt, most már én akarok intézetben élni, csak jobb lehet, mint itthon veletek!! gondolom meglepnéd őket és elgondolkodnának..
2020. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt. Nagyon sokat jelent. Az elmúlt napokban ezt próbáltam kideríteni, de most úgy gondoltam inkább így kérek egy kis segítséget, mivel néhány barát akikhez fordultam ezzel kapcsolatban nem vették annyira komolyan, mint ahogyan ezt én láttam és kezdtem azt érezni, hogy csak én reagálom túl és a szüleimnek van igazuk teljes mértékben. Biztosan fogok kérni segítséget és tényleg remélem, hogy nem küldenek ennél rosszabb helyre. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy kijavítsam azokat a jegyeket, de aggódom, hogy az öcsémmel is hasonlóan fognak viselkedni mikor már nagyobb lesz, bár már most nagyon szigorúak, pedig nyolc éves.
2020. okt. 23. 22:06
 18/40 anonim ***** válasza:
79%
És más bántalmazás is van?
2020. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen viselkedéssel csak azt érik el hogy nem lesz ki pelenkázza őket ha majd megöregednek, mert ezzel a viselkedéssel mindenkit elfognak marni maguk mellől.
2020. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
18-nak: nem, még sosem ütöttek meg, max fenyegettek vele.
2020. okt. 23. 22:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!