Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azzal fenyegetnek,...

A szüleim azzal fenyegetnek, hogy intézetbe rakatnak, amiért kaptam néhány rossz jegyet. Emiatt tényleg intézetbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, gimnazista. Szeptember óta szereztem néhány rossz jegyet (2,3) és a szüleim ennek nagyon nem örültek. Többször is átbeszéltem velük, hogy mi megy és mi nem megy az iskolában, amit azt hittem megértettek. Már kisebb koromban is mondtak ilyet, hogy intézetbe fognak rakni, ha nem javítok valamiből, de akkor ezt még nem ilyen komolysággal mondták. Tudom pontosan, hogy min kell javítanom és értem, hogy csak azt szertnék, hogy valamit elérjek az életben, de ez inkább csak ront a helyzeten, amikor például egy dolgozat alatt csak azon gondolkozom, hogy mekkora lecseszést fogok kapni, ha nem jól teljesítek.

A kérdésem pedig az, hogy a szüleim ilyen miatt tényleg intézetbe rakhatnak? Ha igen, akkor hogyan fogok ott élni, iskolába járni stb? Őszintén semmit sem tudok egy intézet működéséről, csak egész életemben azt hallottam, hogy az a legrosszabb hely, ahova egy gyerek kerülhet és ne akarjam tudni, hogy mi van ott. Ha pedig nem mehetek oda valami ok miatt, akkor van valami más hely ahova engem vihetnek a szüleim?

Köszönöm előre is a válaszokat, ha estleg valakinek van bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban azt is szívesen elolvasnám.



2020. okt. 23. 21:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az lenne a legjobb ha elintéznéd hogy kolis legyél. Ők meg pukkadjanak meg, ahol vannak.
2020. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
46%

Nincsenek más felnőtt rokonaid? Nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, keresztszülő - aki normális.

Ebben az esetben velük is lehetne beszélni + iskolapszichológus és gyámhivatal. Ha lenne olyan rokon, aki befogadna, a gyámhatóság engedélyével el lehet költözni otthonról. A te esetedben szerintem jó esély lenne arra, hogy intézkednének. Egy próbát megérhet.

Apádnak meg üzenem, hogy a gyerekről csak úgy nem lehet lemondani, az egy kissé ennél bonyolultabb eljárás, lehet hogy mire az egész lezajlana, addigra már nagykorú leszel (ismerve a hivatalok gyors ügyintézését).

2020. okt. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%
16-os az én szüleim hasonlóak voltak amíg kussoltam semmi nem volt, de ha ilyet mondtam volna (ennél kevésbé provokáló kijelentésnél meg is történt) olyan pofont kaptam volna, hogy a fal adja a másikat. Akit így nevelnek fel az nem lázad, nem száll szembe mert kemény a megtorlás. Ha nem is kap fizikailag van benne egy gát egy fajta primitív rettegés. Lehet jönni azzal hogy ez nem legális stb de hova menjen? Ha megy is, nem egyik napról a másikra történik semmi, addig is velük kell együtt lenni. Visszacsinálni nem lehet. Az egész tág család is megroppan. Ezt a plusz lelki terhet el se tudja a baja mellé képzelni. Akkor is szülei MINDENKI arra vágyik hogy normális legyen a kapcsolat, hogy szeressék, amíg félholtra nem verik, addig nem lép ki a semmibe. Inkább kibírja míg nem hidat felégetve leléphet.
2020. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
25%
23- jól értem? nem akarnak minden hidat felégetve lelépni? nem érzik, hogy a vágyott szeretetet otthon nem kapják meg? az ilyen gyerekek szerinted szeretik a megnyomoritó szüleiket?
2020. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
92%
24-es, az én felmenőmet az ő szüleje élete végéig kínozta, alázta, ő pedig azt hitte, biztosan azért nem szereti, mert ő értéktelen. Ezek olyan tüzes bélyegek nyomai, amik örökre ott maradnak. Nem tudhatod, ha nem volt benne részed.
2020. okt. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
71%
Ezt az intézet-dolgot nehogy komolyan vedd már, NEM TUDNAK intézetbe rakni! Ha mégis lemondanának rólad, akkor a hivatalban üvöltenének velük, porig aláznák őket, milyen pocsék szülők, szénné aláznák őket, de ha kibírnák, és kidobnának úgy is, a munkahelyükről is kirúgnák őket, annyira megvetik az ilyen embereket. Senki sem akarna velük dolgozni, a főnöknek hányingere lenne tőlük, és mehetnének munkanélkülinek. A fizetésükből tartásdíjat vonnának, mert az állam nem veszi át csak úgy a keresőképes szülőtől a gyerekét ingyen.
2020. okt. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Lemondhatnak rólad a szüleid és mehetsz gyermekotthonba, de mire ezt elérik, kb egy éved lesz 18 éves korodig, vagy pár hónapod, aztán mehet dolgozni és albizni..


A legtöbb szülőnek fogalma sincs, milyen szerencsés az egészséges gyerekükkel!

2020. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
80%
Már bántalmazták, attól függetlenül, hogy nem vernek meg!!! Nem neked lesz bajod, hanem nekik! Családsegítőben is tudsz segítséget kérni. Próbáld meg 1x, amikor nyugodtság van, hozd fel, hogy te szeretnél intézménybe menni, kezdjék el intézni.
2020. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
44%

Nekem hasonlóak (voltak) a szüleim, intézettel konkrétan nem fenyegettek, illetve kaptam egy-két pofont, ha az ő megítélésük szerint pimasz voltam. (fel se ért a kérdezőnek javasolt provokálással, hogy neki milyen szar és igenis ő nem akar többet itt lakni..) Nem mondom, hogy jót tett, de itt szerintem sok tizenéves javasolgat, akinek fingja sincs a való életről. Ha úgy viselkedtem, teljesítettem, ahogy elvárták akkor nem volt olyan gáz a helyzet. Tudtam, hogy szeretnek, csak hát, hülyék. Ahogy a kérdező írja, tudja ő is, hogy miért mondják, amit. Bármilyen hihetetlen, nem csak szar élmények, pillanatok vannak. Amikor szar, nagyon szar, de nem csak az van. Volt egy normális otthonom, ahova mindig hazamehettem, amire szükségem volt, meg még azért többet is megkaptam mindig, mehettem tanulni, szórakozni, arra is kaptam pénzt, még akkor is, ha nem tetszett nekik, beszóltak, égettek, fenyegettek, keresztbetettek stb. Voltak tabu témák, amivel sose jöhettem volna elő nekik, sok dologról azt se tudták milyen vagyok én valójában, de azért volt amit el tudtam nekik mondani, illetve segítséget kérni tőlük. Én nagyon örültem, mikor elszabadultam otthonról és soha nem akarok visszamenni, hoztam is pár érdekes döntést, amire az a kényszer vitt, hogy vagy az, vagy haza kell költöznöm, amit nem akartam semmiképp. Viszont, vagy egy működő kapcsolatom a szüleimmel. Hülyék, a mai napig, de jól megvagyunk. Így, hogy semmilyen formában nincs hatalmuk felettem, egészen más a helyzet. NAGYON hiányoznának a gyerekem életéből és az enyémből is! Napi szinten beszélünk, mindig ott vannak, ha kellenek és fordítva is. Nem tökéletesek, sőt, de én sem vagyok az és egész más így, hogy kikerültem a gyerekszerepből. Akit ennyi idős koráig így kezelnek, az így is, úgy is jól teszi, ha kijár egy terápiát majd, hogy rendbe tegyék fejben, ha esetleg önbizalma stb. kárt szenvedett.


Olvassátok már el ezt a kis írást a kiemelt gyerekekről. Igaz a szegregátumok gyermekeivel foglalkozik, de ilyen helyre, ezek közé akarjátok küldeni? [link] Meg a nevelőszülők... van olyan család a tágabb ismeretségünkben, ahol 8(!!!) gyerek van kint egyszerre, mindenféle korúak és kb. úgy vannak tartva, mint a Kunta Kinte, de jól fizetnek utánuk. "Kurvä anyád" a megszólítás meg ilyenek. Ti tényleg azt hiszitek, hogy olyan nagy móka kikerülni a családból? Nem molesztálják, nem verik. Gázok? Igen. Biztos nem kizárólag gázok azért. Viszont innen akkor is egy stabilabb alapról tud elrugaszkodni és végszükség esetén visszatérni, mint nélkülük. Mert akkor nincs semmit.

2020. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
24%

Az állami gondozásba vett lányokat egészen fiatal kamaszkorukban a fiúk prostitúcióra kényszerítik, és elveszik a pénzüket. Erről a nevelők nem is akarnak tudni, a gyerekek nagy száma miatt ellenőrizhetetlenek. Meg most mégis mit tehetnének? Az intézetesek erőszakosak, félnek is a nagyobbaktól a nevelők.

A kérdezőnek: értelmezési problémáid lehetnek, ha szó szerint veszed ezt a fenyegetést. Olyan, mint az a gyerek, akire a szülők rákiabálnak többször, hogy "Agyoncsaplak!", elmenne feljelenteni őket, hogy életveszélyesen megfenyegetették.

2020. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!