Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azzal fenyegetnek,...

A szüleim azzal fenyegetnek, hogy intézetbe rakatnak, amiért kaptam néhány rossz jegyet. Emiatt tényleg intézetbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, gimnazista. Szeptember óta szereztem néhány rossz jegyet (2,3) és a szüleim ennek nagyon nem örültek. Többször is átbeszéltem velük, hogy mi megy és mi nem megy az iskolában, amit azt hittem megértettek. Már kisebb koromban is mondtak ilyet, hogy intézetbe fognak rakni, ha nem javítok valamiből, de akkor ezt még nem ilyen komolysággal mondták. Tudom pontosan, hogy min kell javítanom és értem, hogy csak azt szertnék, hogy valamit elérjek az életben, de ez inkább csak ront a helyzeten, amikor például egy dolgozat alatt csak azon gondolkozom, hogy mekkora lecseszést fogok kapni, ha nem jól teljesítek.

A kérdésem pedig az, hogy a szüleim ilyen miatt tényleg intézetbe rakhatnak? Ha igen, akkor hogyan fogok ott élni, iskolába járni stb? Őszintén semmit sem tudok egy intézet működéséről, csak egész életemben azt hallottam, hogy az a legrosszabb hely, ahova egy gyerek kerülhet és ne akarjam tudni, hogy mi van ott. Ha pedig nem mehetek oda valami ok miatt, akkor van valami más hely ahova engem vihetnek a szüleim?

Köszönöm előre is a válaszokat, ha estleg valakinek van bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban azt is szívesen elolvasnám.



2020. okt. 23. 21:16
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
A 30-as válaszolónak: A szüleim pontosan megmondták nekem, hogy ha nem változtatok a jegyeimen és hozzáállásomon, akkor elvisznek, mert ők ezt nem fogják tűrni és nincs szükségük egy ilyen gyerekre. Nem mondták pontosan, hogy hova vinnének, tehát ezért is kérdeztem, hogy ha esetleg egy intézetbe kerülnék akkor mi várna rám (de lehet máshova vinnének, nem tudom). Eddig ezzel fenyegettek a legtöbbet és mivel fogalmam sincs, hogy ez az egész hogyan működik, így persze, hogy megijedtem és úgy gondoltam, hogy ilyet tehetnek. Nem azért írtam fel ezt a kérdésemet, hogy azt kapjam vissza, hogy nekem értelmezési problémáim lehetnek. 16 éves vagyok, nem fogom a szüleimet kiröhögni és félvállról venni egy ilyen helyzetet. Csak annyit szerettem volna tudni, hogy ennek mi az eljárása és, hogy valakivel történt-e hasonló esetleg.
2020. okt. 24. 15:16
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Na most olyan nincs, hogy azt mondják, most elviszünk és mint a filmekben leraknak egy ódon kapu elé... Finoman, udvariasan érdeklődj, hogy hova vinnének, hol van ilyen hely... Kérdezd komolyan! Meg fognak lepődni, de udvariasan azt is mondhatod, lehet neked is jobb lenne ott. Azért mert a szüleid baromira nem kell mindent úgy benyelni ahogy tálalják
2020. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, emiatt nem kerulhetsz intezetbe. Viszont a szüleid gerinctelen fergek, mar bocsanat. Nagyon sajnalom, hogy ilyenek, es ezt nem te reagalod tul. En mindenkeppen segitseget kernek valakitol.
2020. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
96%
Nem szabad ennyire hiszékenynek lenned, hogy ilyesmivel bebolondítsanak. Az a felfortyanásodon is látszik, hogy a valóságérzék nem barátod.
2020. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetik meg. Az intézet vezetői de a suli is kiröhögné őket. De micsoda gerinctelen emberek vannak. Nap mint nap megrökönyödöm mikor ezt a topikot nézegetem.
2020. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
66%
Az intézeteket azoknak a fiatalkorúaknak tartják fenn, akiknek vagy meghaltak a szüleik, és nincs ki gondoskodjon róluk, vagy a szüleik bántalmazzák őket, vagy nem kapnak itthon megfelelő ellátást (éheznek, fáznak, rongyosak, mezítlábasak, koszosak). Vagy a szülők züllöttek, drogosak, alkoholisták, züllött életmódot folytatnak, és elveszik tőlük a gyereket. Olyan nincs, hogy csak úgy kivágjanak otthonról gyereket, bár törvény szerint megtehetik a szülők, de akkor az ellátásod költségeit levonják a jövedelmükből. Olyan is van, épp itt a Gyk.-n volt egy kislány, akivel annyira borzalmasan bánt az apja, hogy saját maga hívta fel a családvédőket, és el is vitték otthonról.
2020. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
69%
A másik fajta intézet a javítóintézet, ide bűncselekményt elkövetett fiatalkorúakat dugnak be bírósági döntésre.
2020. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
54%

27: 2aztán mehet dolgozni és albizni.."

Ez nincs így, nappalin tanuló fiatalokra 25 éves korig ugyanúgy vonatkozik a tartási kötelezettség, mint a kiskorúakra.

Most ha valaki 18 évesen harmadikos, és 1,5 éve van érettségiig, nem fogja kitenni az állam, ne mondj ilyen butaságokat, ez rémhírterjesztés!

2020. okt. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"intézetbe rakatnak"


Kérdezz rá a részletekre!

Kivel rakATnak?

Melyik intézetbe?

Hívják meg azt az illetőt a lakásotokba, akivel ezt a rakatást akarják intéztetni, mert tájékozódni szeretnél az eljövendő lakhelyedről!

:)


És az intézetben mi lesz?

Mi értelme ott élni?

Jobb tanuló leszel?

Okosabbá válsz az intézettől?

Vagy mit várnak tőle a szüleid?

Ezt megkérdezted tőlük?

Vedd fel, amit mondanak!

Ha esetleg olyat mondanának, hogy nekik nem kell 3-mas tanuló gyerek és lemondanak róla.... Legyen felvéve!


Nem is vagy tanköteles 16 évesen már, hogy lenne olyan intézmény, aki emiatt átvesz gyereket, mert 3-as a bizonyítványa olyan életkorban, amikor nem is köteles már tanulni?

Nem vagy tanköteles.

Lógathatnád egész nap a lábadat vagy mehetnél dolgozni, akkor se tenne senki semmit, mert nincs joga hozzá, mert nem vagy köteles tanulni már.


És a többi gyerek, akinek ilyen a bizonyítványa az iskolában, osztályban?


Kérd meg a szüleidet, hogy hívja meg hozzátok az összes ilyen gyereket, szülőt és a tanáraitokat, hogy beszéljetek arról, hogyan fognak titeket intézetben rakATni a bizonyítványotok miatt.


A tanárok nem szoktak családlátogatásra menni?

Vagy a szülőknek nem kell fogadóórára menniük a tanáraitokhoz egyesével félévente?

Megbeszélhetnéd a tanáraiddal, hogy amikor a szüleid bemennek, akkor beszéljenek velük erről az intézetesdiről.

Most novemberben aktuális lesz a fogadóóra szerintem minden iskolában.

2020. okt. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Szia.

Én általános iskolába hármas tanuló voltam, mindenki mondta, hogy mi lesz belőlem így úgy.

Középiskola könnyebb volt, de sohasem érdekelt a tanulás, ennek ellenére sikeres vállalkozó vagyok és átlag feletti fizetéssel rendelkezem.


Lehetsz te még sikeres ember, nem számítanak a jegyek annyira.

Az ötös tanulók sem viszik sokkal többre.

2021. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!