Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám vidékre akar költözni...

Az anyám vidékre akar költözni, én nem. Mit csináljak, vagy mondjak, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a múlt héten kiderült, hogy apa megcsalta. Az anyám meg válni akar. Ezt a részét megértem és elfogadom, de azt nem, hogy ő kb dacból 200 km-rel arrébb költözne, egy határmenti városba, ahol jóformán semmi sincsen. Ott született és nőtt fel, a nagyszüleim és a dédszüleim még mindig ott élnek. Én is szoktam menni évente 4-5 alkalommal, és nyáron hangulatos kis város, de eszembe nem jutna odaköltözni. Még egy mozi, vagy színház sincsen. Semmi.

Kérdeztem, hogy akkor mi a terve, hogy egyik nap még itt élek, ide járok gimibe, a következőn meg már az ország másik végében?! Mondta, hogy nem, félévkor akar átvinni, de ma délutánra pakoljak össze, mert ezt a hetet a nagyiéknál töltjük, mert ő nem bír ebben a házban maradni. Közben apát ezért küldte el, hogy ő (mármint anya) nem fog innen elcuccolni sehová...


De nekem itt van az életem, mindenem. Egyetemre is itt akarok járni. Ott pl. annyira rossz még a kórházi ellátás is, hogy a legtöbb rokonunk inkább feljön Pestre, vagy elmegy Szegedre, ha valami komolyabb bajuk van.


Már nézett házakat is, a héten akar megnézni hármat.

Én ezt nem akarom, nem tudnám feladni az itteni életemet.

Inkább akkor maradnék apával.



2020. okt. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
12%

Jogsim nincsen, még fél évig nem is kezdhetem el a tanfolyamot sem rá.


Miért is? Mert még nem vagy 16, és csak akkor leszel 16fél? Akkor mit keresel itt?

2020. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
73%

Maradj apádnál!

Az a véleményem, hogy anyád nagyon gyerekesen viselkedik, és más megoldása is lenne egy ilyen helyzetnek. Ő nem dolgozik, hogy csak így leléphet?

2020. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

"Miért is? Mert még nem vagy 16, és csak akkor leszel 16fél? Akkor mit keresel itt?"


Te direkt kötözködsz amúgy?

2020. okt. 26. 11:15
 14/51 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerű a megoldás: maradj apukádnál. Ha ő beleegyezik, akkor sem anyukád, sem bíróság ezt nem tudja megakadályozni.

Amúgy irigylem anyukádat, hogy bármikor talál egy (gondolom keleti-délkeleti) határ menti kisvárosban állást.

2020. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
18%
utálom a szüneteket, ilyenkor előjönnek a fényre az unatkozó tinik.
2020. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
22%

"Egyszerű a megoldás: maradj apukádnál. Ha ő beleegyezik, akkor sem anyukád, sem bíróság ezt nem tudja megakadályozni."


Vagy de. A bíróság a gyerek érdekét nézi első sorban, és nem azt, hogy mit szeretne.

2020. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
32%

12 szerinte az annya viselkedik gyerekesen?Kicsit belegondoltal hogy neki hogy tönkre ment az élete és menekülni akar?Mi mind ugyanezt csinalnánk,mennénk jo messzire attól az embertől aki tönkretette az életünket.

Te kedves kérdező lehetnél picit megértőbb anyukádal,és ha már az apád igy kicseszet vele,nem biztos hogy neked is hátat kéne forditani anyukaddal szemben.Mekkora pofon lenne neki ha ezek után te apukaddal maradnál?Ebbe belegondoltal?

2020. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Jó a végzettsége, cégeket, önkormányzatokat is képvisel, amik fix megbízások. Tehát onnan a pénzt ugyanúgy megkapja, függetlenül attól, hogy hol él.
2020. okt. 26. 11:19
 19/51 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem most ő azt sem tudja mi legyen. Nem biztos közel sem hogy költözni fog. Akár még ki is békülhetnek. Most össze van zavarodva. Támogasd mindenben , mert most állt fejtetőre az élete. Ne magadat nézd hogy csak én én én. Vígasztald, szeresd, támogasd. Ha szóba kerül mond meg finoman hogy te nem mész. Ennyi. De ne generálj balhét mert arra most végképp nincs szükség. Ne hogy még jobban menni akarjon csak azért is.
2020. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
80%
Igen ilyenkor a te érdekeidet kell nézned, sajnálatból nem jó ötlet anyukádhoz költözni, meg hát ugye nem is praktikus. Ezt nem is várhatná el tőled anyukád. Szerintem meggondolja majd magát,ha ezt megemlíted neki, vagy megsértődik és akkor majd rád is haragszik majd. Most szerintem utazz el vele erre az egy hétre, de amint szóba kerül a téma említsd meg hogy te nem fogsz oda költözni, és akár azt is, hogy milyen rosszul esik, hogy anyukádat nem is érdekli a véleményed.
2020. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!