Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám vidékre akar költözni...

Az anyám vidékre akar költözni, én nem. Mit csináljak, vagy mondjak, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a múlt héten kiderült, hogy apa megcsalta. Az anyám meg válni akar. Ezt a részét megértem és elfogadom, de azt nem, hogy ő kb dacból 200 km-rel arrébb költözne, egy határmenti városba, ahol jóformán semmi sincsen. Ott született és nőtt fel, a nagyszüleim és a dédszüleim még mindig ott élnek. Én is szoktam menni évente 4-5 alkalommal, és nyáron hangulatos kis város, de eszembe nem jutna odaköltözni. Még egy mozi, vagy színház sincsen. Semmi.

Kérdeztem, hogy akkor mi a terve, hogy egyik nap még itt élek, ide járok gimibe, a következőn meg már az ország másik végében?! Mondta, hogy nem, félévkor akar átvinni, de ma délutánra pakoljak össze, mert ezt a hetet a nagyiéknál töltjük, mert ő nem bír ebben a házban maradni. Közben apát ezért küldte el, hogy ő (mármint anya) nem fog innen elcuccolni sehová...


De nekem itt van az életem, mindenem. Egyetemre is itt akarok járni. Ott pl. annyira rossz még a kórházi ellátás is, hogy a legtöbb rokonunk inkább feljön Pestre, vagy elmegy Szegedre, ha valami komolyabb bajuk van.


Már nézett házakat is, a héten akar megnézni hármat.

Én ezt nem akarom, nem tudnám feladni az itteni életemet.

Inkább akkor maradnék apával.



2020. okt. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem maradsz apáddal? Ilyen korú gyerek már eldöntheti.

Anyád és apád kapcsolatához semmi közöd, az a kettejük ügye. Ha anyád új életet akar kezdeni 200 km-re innen, az az ő dolga, de a tiedet nincs joga így felborítani, ha van más lehetőség.

"nem biztos hogy neked is hátat kéne forditani anyukaddal szemben.Mekkora pofon lenne neki ha ezek után te apukaddal maradnál?"

És a gyerek érdekei?Miért ne maradhatna a megszokott környezetében, nem őt csalták meg, neki az apja ugyanúgy az apja maradt, ahogy az anyja is, és nem dolga igazságot tenni.

2020. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim válasza:
73%

Megkérdeztem, hogy meyik város, vagy legalább melyik megye? Van egy tippem...


Egyébként ide a legrosszabb helyre jöttél. Itt fele kicsinál, mert taknyos gyerek vagy, a másik meggyanúsít, hogy unatkozó, kamus hülyegyerek vagy.


Anyukádat is meg lehet érteni, de a te helyzetedet is nézhetné. Esetleg a sulit itt befejezex, hétvégén, szünetekben meg meglátogatod. Most menj el vele szeintem, úgyis szünet van. Lehet megnyugszik, esetleg a nagyszüleiddel közösen meg tudnátok beszélni.

2020. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
88%
Apad akarná egyáltalán, hogy vele élj?
2020. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
94%

Aki nem lenne képben: ha mindkét szülő szívesen nevelné a gyereket, és nincs megegyezés, akkor a gyerekelhelyezésről a bíróság dönt. Egy 16 éves esetén nemhogy köteles meghallgatni a bíróság a gyereket, de ha a gyerek határozottan valamelyik szülője mellett teszi le a voksát, akkor a bíróság ezt alapesetben jóváhagyja. Ettől csak abban az esetben térhet el, ha úgy találja, hogy annál a szülőnél veszélyeztetve lenne (pl. drogos, alkesz, jövedelem nélküli, bűnöző életmódot folytató szülő).

Itt az is egy izmos érv lenne, hogy ebben az esetben nem kellene iskolát váltania.

Igen, a bíróság valóban a gyerek érdekét nézi elsősorban. Nem kéne hülyeségeket írni.

2020. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy anyád felnőtt ember, ha akar és van lehetősége, akkor költözni fog. Neked nem igazán van jogod ez ellen ágálni.

Ha apád benne lenne, akkor maradj nála, és ezt mondd meg anyádnak is. Egy 16 éves már nem csecsemő, hogy viszem ahova akarom, és elvan mint a tök. Neked is van saját életed. Még a kolesz lehet egy megoldás, ha azt hajlandóak lennének megfontolni. Szóval én nem érvelnék anyámnak, menjen ha akar, de engem ne rángasson. Én sem költöznék le soha Budapestről valami koszfészekbe.

2020. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
69%

Anyukádat meg minden odaköti. Ott az egész családja. Munkája is lenne ott.

Te pedig úgyis el fogsz tőle költözni majd egyetem miatt, aztán munka miatt.

2020. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:
Apával (is) nagyon jó a kapcsolatom. Attól függetlenül, hogy haragszom rá azért, amit tett anyával, még szeretem. Ő is engem. Ma is együtt reggeliztünk, de nem mondtam neki, hogy anya költözni akar, mert ő mindenáron vissza akarja hódítani valahogy és elérni, hogy megbocsásson neki. Ezért nem akartam vele közölni, hogy anya már házakat is nézett.
2020. okt. 26. 11:40
 28/51 anonim ***** válasza:
12%

Goldmund drága, nem tudsz olvasni? Nem írtam hülyeséget.


En: "A bíróság a gyerek érdekét nézi első sorban, és nem azt, hogy mit szeretne."

Te: "Igen, a bíróság valóban a gyerek érdekét nézi elsősorban. "


Ugyanaz, nem tűnik fel?

2020. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
81%

28-as, sajnálom, ha szövegértési problémáid vannak.

Kerek-perec leírtam, hogy 16 évesen az apjához költözhet, ha az apja fogadja. Ezt sem a bíróság, sem az anyja nem tudja megakadályozni (extrém eseteket leszámítva).

Mire te azt írtad, hogy "De". "Mert a bíróság a gyerek érdekét nézi."

Igen, hülyeségeket írsz. A bíróság pont azért ítélné az apjának, mert a gyerek is azt akarja. Csak extrém esetben nem hagyná jóvá a gyerek döntését.

Hiába akarod azt kihozni ebből, hogy a gyerek kénytelen lesz az anyjával 200km-re költözni. Nem, nem lesz kénytelen, ha az apja magához fogadná.

Ne vezesd félre a kérdezőt!

2020. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
5%

"Kerek-perec leírtam, hogy 16 évesen az apjához költözhet, ha az apja fogadja. Ezt sem a bíróság, sem az anyja nem tudja megakadályozni (extrém eseteket leszámítva)."


Nem így van, értsd már meg.

2020. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!