Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám vidékre akar költözni...

Az anyám vidékre akar költözni, én nem. Mit csináljak, vagy mondjak, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a múlt héten kiderült, hogy apa megcsalta. Az anyám meg válni akar. Ezt a részét megértem és elfogadom, de azt nem, hogy ő kb dacból 200 km-rel arrébb költözne, egy határmenti városba, ahol jóformán semmi sincsen. Ott született és nőtt fel, a nagyszüleim és a dédszüleim még mindig ott élnek. Én is szoktam menni évente 4-5 alkalommal, és nyáron hangulatos kis város, de eszembe nem jutna odaköltözni. Még egy mozi, vagy színház sincsen. Semmi.

Kérdeztem, hogy akkor mi a terve, hogy egyik nap még itt élek, ide járok gimibe, a következőn meg már az ország másik végében?! Mondta, hogy nem, félévkor akar átvinni, de ma délutánra pakoljak össze, mert ezt a hetet a nagyiéknál töltjük, mert ő nem bír ebben a házban maradni. Közben apát ezért küldte el, hogy ő (mármint anya) nem fog innen elcuccolni sehová...


De nekem itt van az életem, mindenem. Egyetemre is itt akarok járni. Ott pl. annyira rossz még a kórházi ellátás is, hogy a legtöbb rokonunk inkább feljön Pestre, vagy elmegy Szegedre, ha valami komolyabb bajuk van.


Már nézett házakat is, a héten akar megnézni hármat.

Én ezt nem akarom, nem tudnám feladni az itteni életemet.

Inkább akkor maradnék apával.



2020. okt. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
14%
Pedig vagy ez vagy a költözés
2020. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Nem igazán, maradhatok itthon is, csak az apámmal. Miért laknék együtt 3-4 emberrel, alkalmazkodva hozzájuk és egyéb szabályokhoz, mikor itt egy egész emeletem van, csak nekem?:D
2020. okt. 26. 15:31
 43/51 A kérdező kommentje:

Miért, szerinted ilyen helyzetben az a jó megoldás, hogy fogjuk magunkat és fejvesztve, mindent és mindenkit hátrahagyva "menekülünk"? Nem 1-2 éves vagyok, hogy mindegy legyen, hol élek... És anyám is lehetne annyira rugalmas, hogyha mindenáron költözni akar, akkor inkább néz külsőbb kerületeket, vagy esetleg Budakeszin, Szentendrén, vagy bárhol a környéken néz házat, ami kicsit elérhetőbb távolságon belül van. Nem az ország másik végén.


De gondolom te önként, és dalolva pakolásznál, tudva, hogy az addigi életednek annyi.

2020. okt. 26. 15:53
 44/51 anonim ***** válasza:
81%

#43

Maradj már, te szerencsétlen!

Nehogy már őt hibáztasd, amiért nem akar 200 km-re elköltözni!

2020. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
44%
Budapestről való elköltözés egyenlő a saját halálos ítéleted aláírásával. Anyád elrontotta az életét ez oké, de miért kell mindenkit magával rántania? Legjobb ha apudnál tudnál maradni anyád meg menjen hisztériázni Mucsaröcsögére.
2020. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
82%
Bennem fel sem merülne anyámmal menni. Mondd is meg neki minél hamarabb, hátha észbe kap.
2020. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
88%
Apáddal milyen a kapcsolat ? Több ismerősömnek a lánya az apjaval maradt.
2020. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit jobban beleolvastam, tehát mégegyszer: maradsz apaddal.
2020. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Jó kapcsolatom van az apámmal is, igazából nekünk nem nagyon voltak így családi balhék otthon... Mármint nyilván voltak nézeteltérések, kisebb viták, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer majd elválnak.
2020. okt. 27. 17:11
 50/51 Savlekotő ***** válasza:
64%
Anyád önző és sértett szarik az rád.. Maradj apáddal.
2020. nov. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!