Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim helyében lennétek...

Ha a szüleim helyében lennétek, ti megengednétek ezt nekem (17,5 éves lány)?

Figyelt kérdés
Nektek mi lenne a véleményetek arról, hogyha a 17,5 éves lányotok megkérdezné tőletek, hogy lakhat e másfél hónapig a 18 éves barátjával nyáron (távkapcsolatban élünk, sajnos idén csak nyáron tud hazajönni külföldről, és kb csak másfél hónapra), ti engednétek, vagy nem? Elmennék pár hónappal előtte dolgozni, hogy legyen pénzem, nem akarom ezzel a szüleimet terhelni pénzügyileg. Mindketten felelősségteljesek vagyunk, és hosszútávra tervezzük a kapcsolatot.

2020. nov. 1. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
85%

40!


Miért halna éhen? Gondolom spórol a gyermek pláne hogy a történetben egy 18 éves szerepel, nem egy 16 éves. Pkusz én csak az én gyerekem példáját írtam le. Mi nem Norvégiaban élünk, ott simán lehet hogy még ennel is

tobbet keres.

2020. nov. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
25%
41, szülő nincs a képben (gondolom, akkor nem kellene bérelnie...), a nővérével ment ki, ott is élnie kell valamiből. Ha a havi fizetését elkölti arra, hogy legyen hol d.ni a magyar libákat, akkor miből él?
2020. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
76%

42!


Minek kötsz belé? Te ismered a norvég fizetéseket, diakmunkabereket, a helyi támogatásokat, lakasbelreti díjakat, megélhetési költségeket, diákhitel és ösztöndíj rendszert? Ha nem, akkor talán nem kellene kötözködni.

2020. nov. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
20%

A fiú része, tegyük fel oke.. tehát lakás ok...a fiú személye ok... bennem csak ég kérdés merül fel.

Ki tart el ez alatt a nyár alatt de komolyan?

Mehetsz, Én nem nem foglak, írod nem is várod el. A fiú nem tarthat el, ha az én lányom lennél így is lettél volna nevelve.

Te azt írtad dolgozni fogsz elotte pár hónapot. Jársz meg iskolába? Mert diakmunkával középiskolai tanulmányok melett ez lehetetlen. Főleg a korod miatt gondolom most lesz érettségi is.

A rezsi fele kb 15-20 ezer Ft, a kaja ennél is több ( abban az esetben ha otthon esztek, főztők), és akkor meg nem csináltatok semmit, csak otthon ültetek. +Telefonszamla, rendszeres hazautazás, tisztálkodási szerek, otthoni “tisztasági csomag”, esetleg egy beteg esetén gyógyszerek.

Tehát igen mehetnél egy részletes pénzügyi terv levezetése után.

Mit fogsz csinálni amíg a fiú dolgozik? Mert gondolom ott barátaid nincsenek.

2020. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
79%
17 évesen (17,5 vagy sem, most mindegy) még nem szeretném, hogy kettesben éljen egy fiúval a lányom. Történhet bármilyen baj, amit tapasztalat nélkül nem tudnának kezelni vagy rosszul reagálnának először, és akkor nem tudok segíteni. Lehet a fiú is felelőtlen, de be is törhetnek hozzájuk, ha kifigyeli valaki, hogy két tini lakik csak az ingatlanban. Ezek mellett egy ügyes, háztartás vezetéshez szokott tini is hibázhat a rutin hiánya miatt, ami végső soron a szülő felelőssége lenne. Jöhetne a fiú hozzánk, ha tényleg komolyan veszi a lányomat, én is családtagként kezelném, de amíg nem próbálta ki másképp a lányom, ne egy másfél hónapos időszakra kezdjen külön élni, főleg a pasijával, ami után újra hazaköltözik és teljesen felborul a rend mindenki számára.
2020. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
80%

44!


"Elmennék pár hónappal előtte dolgozni, hogy legyen pénzem, nem akarom ezzel a szüleimet terhelni pénzügyileg."

2020. nov. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
81%

"A rezsi fele kb 15-20 ezer Ft, a kaja ennél is több ( abban az esetben ha otthon esztek, főztők), és akkor meg nem csináltatok semmit, csak otthon ültetek. +Telefonszamla, rendszeres hazautazás, tisztálkodási szerek, otthoni “tisztasági csomag”, esetleg egy beteg esetén gyógyszerek."


Mondjuk nekem evidens higy a tisztálkodási szereit elviszi tthonrol, a telefonszamlajat, gyogyszereit meg en allom, ahogy eddig is. Rendsueres hazautazas.... Másfél hónap az 6 het, egyszer ha jön haza kozben, az pont megfelelo. Nem kisgyerekről van szo

2020. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
33%

Valahogy ez visszás...

17 és fel évesen előtt dolgozik pár hónapot. Nem iskolába kellene járnia?

Vagy suli után + hétvégi pénzét rakja el egy az egyben? Fog annyit tudni dolgozni, hogy a jegyei se romoljanak és a pénz is elég legyen?

Mondhatjátok, hogy rossz szülő vagyok, de ennyi idősen nálunk a tanulás a legfontosabb. A gyerekek nyári szünetben dolgoznak, részemről inkább suli időben adok nekik pénzt. Elmehet tanév közben is, egészen addig, amíg tartja az átlagát.

Az szép, hogy fizetsz neki mindent most, hogy otthon lakik, de ha nagylányt akar játszani, akkor tudja, hogy ez mennyibe kerül és fizesse o maga. 6 hét alatt hazajön 1x, de mindent fizessek neki én tovább?

Jöjjön inkább a fiú hozzánk.

2020. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
63%

48!


Simán nyaralásnak látom az egészet, nem annak, hihy "nagylányt jatszik"

2020. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
84%
Megengedném. Szerintem aki a fél év múlva 18 évesét túl szigorúan fogja, az fog a legjobban csodálkozni, hogy a gyerek az első adandó alkalommal ledobbant mellőle.
2020. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!