Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim helyében lennétek...

Ha a szüleim helyében lennétek, ti megengednétek ezt nekem (17,5 éves lány)?

Figyelt kérdés
Nektek mi lenne a véleményetek arról, hogyha a 17,5 éves lányotok megkérdezné tőletek, hogy lakhat e másfél hónapig a 18 éves barátjával nyáron (távkapcsolatban élünk, sajnos idén csak nyáron tud hazajönni külföldről, és kb csak másfél hónapra), ti engednétek, vagy nem? Elmennék pár hónappal előtte dolgozni, hogy legyen pénzem, nem akarom ezzel a szüleimet terhelni pénzügyileg. Mindketten felelősségteljesek vagyunk, és hosszútávra tervezzük a kapcsolatot.

2020. nov. 1. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
62%
Ha ismerném a fiut és tudnám, hogy a lányom se hülye miért ne. Nincs értelme ennyi idősen a gyereket burokba zárni.
2020. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
81%

Engedném. Még tisztán emlékszem az egyetemi gólyatáborra, nagyon látszott, hogy ki az, akit kb még életében nem engedtek sehova felügyelet nélkül huzamosabb időre. Ők voltak akik első adandó alkalommal úgy berúgtak, hogy nem győzték össze kaparni meg meghánytatni őket a szervezők. Vagy az első adandó alkalommal lefeküdtek valakivel, mert otthon anyuci nem engdete őket máshol aludni itt meg végre kiélhették magukat.

Fél év múlva akár a világ másik felébe is elköltözhet. Hagyni kell felnőni.

2020. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
57%

Nem.

Láttam ilyet, munkatársamnak (23) van egy felvidéki barátnője (17), ritkán láttak egymást, a srác járt pár hetente. Nyáron pedig (közel) 2 hónapot itt lakott a lány. A pénz része nem volt kérdés, a srác fizetett mindent náluk, valamit a szülők is küldtek.

Etterembe dolgoztak, a lány néha beállt pár napot mosogatni pár órára ezért kapott heti pár ezret amit el költögetett melette.

Eredmény: augusztusban már nem akart hazamenni, középiskolát ott akarta hagyni, és ezt az életet akarta élni.

De ugye nem lehet minden hétvégén kirándulni, enni Járni, jó lakásban lakni stb. Heti par ezer forintból,de o elhitte 17 évesen, hogy igen.

2020. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
43%

Jol van draga. Akkor ne kerdezgessel itt gyakorin idegeneket, ha nem akarsz neked nem tetszo valaszokat kapni. 😂


Komolyan fenenek irogat ki ide minden nebantsvirag kerdeseket.


En nem engednem, ennyi.

Majd a szuleid eldontik.

2020. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
56%

Jaaaa hogy 4 eve kulfoldon el?

Azt hittem ez valami komolyabb kapcsolat es nem reg ment ki. 🤣


Jo-jo, persze csak te vagy neki.

18 eves fiuknak pont eleg a baratnojuket 6 havonta latni.

Bizalom... ezt inkabb common sensenek hivjak angolul. 😭

2020. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, 52-es hagyjuk már ezt a hülyeséget... Azért nagy különbség van aközött, hogy valakit soha sehova nem engednek el a szülei, meg aközött, hogy nem engedik el 1,5 honapra kiskorúként egy félig idegen pasihoz lakni.
2020. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
83%

Sziasztok, a 18.szazadból itt ragadt szaranya vagyok, aki sehova nem engedi a gyerekeit, mert ugye ha nem költözhet el másfél hónapra egy pasihoz akkor sehova nem engedem és ketrecben tartom.

Szerintem hiába lesz lassan jogilag felnőtt, meg gyerek, az enyém jövőhéten tölti de csak áprilisban érettségizik szóval jövőnyáron már jószerivel oda megy ahova akar. Ha másfél hónapra el akkor oda, hogy miből? Azt nem tudom.

Könnyű előhozni a felnőtt kártyát, de azért az alap hogy én fizetem a telószámlát meg viszi a fürdő tartalmat magával, ahogyan azt itt egy válaszoló írta. Én azt mondom ha elmegy, nem lesz kidobva otthonról meg kitagadva, várjuk vissza szeretettel bármikor, de nem vagyok személyi bank, hogy finanszírozzak valamit amit nem támogatók. Legyen itt egy hetet aztán ott vagy le napot irt vagy pár napot ott. Menjenek el egy hetet valahova nyaralni, fesztiválra. De csupasz seggel ne költözzön oda egy sráchoz aki 12bol 3ar van országban, mert lehet, hogy találkoztam vele de nem ismerem.

Dolgozhatott eddig is nyáron, de a jegyei rovására biztos, hogy nem fog, mert ő is tudja, hogy jelenleg a továbbtanulása fontosabb mint egy másfél hónapos felnőttkorára finanszírozása.

2020. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ha ismerem és rendszeresen találkozunk, akkor nem lenne gondom vele. :)
2020. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 A kérdező kommentje:
leírnám újra mert látom van aki nem igen érti, vagy csak lusta visszaolvasni. először is, nem tudom mikor írtam olyat, amiből az jött volna le 54-es, hogy nem akarok nemleges választ kapni. én leírtam, hogy írjátok le mit gondoltok, ha azt, hogy nem, akkor írjátok meg, hogy miért nem. de egyébként nem értem minek kell beleszólni mások kapcsolatába, nem ezzel kapcsolatban tettem fel a kérdést, hogy írjátok le, hogy biztos megcsal meg nem komoly kapcsolat. szerintem mindenki eltudja a maga kapcsolatáról dönteni, hogy komoly e vagy nem, és sajnálom ha valakinek nem működik a távkapcsolat és megcsalja, de mi bízunk egymásban és tudjuk, hogy egyikünk sem ilyen. szóval ezt a részét zárjuk le, nem vagyok kíváncsi ilyen jellegű hozzászólásokra, nem ez volt a kérdésem. hozzátenném, hogy nem félig idegen a barátom, 5 hónapja együtt vagyunk, ebből egész nyáron együtt voltunk, szüleim ISMERIK őt. és aki azt írta, hogy diákmunkából nem lehet annyi pénzt keresni, hát annak javaslom, hogy nézzen utána a norvég átlagkeresletnek, és ha már ennyire belementünk ebbe, akkor már elmondom, hogy suli mellett heti 2x dolgozik, egyik nap 6, másik nap 8 órában, kb 4000Ft/órabérben, amit szerintem nem hasonlíthatunk a magyarországi diákmunkához. + a nővére is támogatja őt, és az apja magyarországon lakik, ha hazajön és szüksége lenne rá, ő is besegítene neki. minden évben visszajön a barátai miatt, előző évben már volt egy távkapcsolata ami 1 évig tartott, és nem, nem azért lett vége, mert megcsalta volna (egyébként a lány nem akarta folytatni). amúgy én már tavaly is dolgoztam suli mellett hétvégente 1 napot, nem volt azzal semmi baj, és a tanulás rovására sem ment. aki normálisan válaszolt, annak köszönöm a segítséget, aki pedig nem, remélem büszke magára, hogy egy ártatlan kérdésre ilyen bunkón válaszolt🤷‍♀️
2020. nov. 2. 15:41
 60/64 anonim ***** válasza:
100%
5 hónap alatt te sem ismered teljesen és a szüleid pláne és emiatt mondanék nemet. Maximum úgy hogy azért hazajársz.
2020. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!