Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél? anyuka pénzköltése...

Mit tennél? anyuka pénzköltése, folytatás...

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy picikét hosszú lesz, köszönöm a türelmed, ha elolvasod.


Egyszer kitettem egy előzményét ennek a mostani történésnek.

A helyzet az, hogy végre kiálltam magamért anyukámmal szemben, önállósodni szerettem volna (apum havonta küldött a megélhetésemre, tanulmányaimra, amit jócskán elherdált anyum és azt hittem ez normális és nem is figyeltem erre oda), ezért meg szerettem volna beszélni vele, hogy spórolhatnánk, kompromisszum stb. Erre kiakadt és mondta, hogy "olyan vagy, mint az apád", ezért otthagytam őt, ahol éppen ezt beszéltük, mert elegem volt, hogy mindig ez a vége és veszekedést sem akartam. Egy életmentő műtéten ment át múlt hónapban és azelőtt is rengeteget segítettem neki, tudjátok, amit szokás és ami el is várt. Ezek után képes volt azt mondani hogy soha nem segítek neki semmiben, miattam van rendetlenség (miközben én csinálom meg és másnap újra olyan..), szóval nem ismer el engem, én mindig kiállok magamért, nem hagytam magam elnyomni. Sokszor mondta hogy 1 kezén meg tudná számolni hányszor segítettem neki 21 év alatt, és ahogy idősbödöm, mindig növeli az évek számát is :'( mindig felrója, hogy ő mi mindent tett értem és én neki semmit :'( sose hagyott tanulni, pihenni munka után, mindig kellett neki valami és ha mondtam, hogy 5 perc, kiakadt, hogy én sose csinálok semmit :'(. Mondtam a macskáknak otthon, hogy "jaj senki nem adott vizet nektek" erre kiakadt és kilökött az ajtón és kizárt. Erre nagyim befogadott és nála lakom.


Hogy lehetne anyummal helyrehozni a kapcsolatot? Lehet egyáltalán? Volt valakivel hasonló? Hogy oldotta meg?


Nem nyafogni szeretnék, próbálom kezelni, de nem tudom hogy, de szeretném. Önállósodnom sikerült, amit az előző kérdésemben ajánlottak meg is tettem és így tényleg jobb, viszont amire számítottam, anyumnak nem tetszik hogy nem költhet és ez miattam van :(



2020. dec. 14. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
90%
Hogy válaszoljak a kérdésre is, ne csak offoljak 19-re: hagyd ott a picsába ezt a nőt! Herdálja azt a pénzt, amit a freelancerkedésből összeszed magának!
2020. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
88%

19, "Bocsánat hogy kiraktál a lakásból, mert ráfeszültél egy kritikus megjegyzésre?"


Jah, a gyerektartás a gyerek pénze jogilag is.

2020. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én még kérnék tőle is rokontartást. Ha 5 ezer forintot kapsz, akkor annyit, az is 210 ezer a 3,5 év alatt, ami vissza van.
2020. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:

#19-es

Nyugodt szívvel elolvashatod a belinkelt, ehhez tartozó előzményt, ha meg annyira nem érdekel, nem értem a miért szóltál hozzá a kérdéshez :(

2020. dec. 14. 22:00
 25/75 anonim ***** válasza:
85%
19, amugy az anyuka személyesen? Meg vannak már itatva a macskák?
2020. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
87%
Na negyedszerre csak leírok mindent, ami eszembe jut: 19, ha az édesapa megtudná az exéről, hogy a lányának küldött pénzt elveri, nem állna jót magáért, azt garantálom.
2020. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
80%

"Jah, a gyerektartás a gyerek pénze jogilag is" ez nem igaz, a tartásdíj annak jár, aki a költségeket fizeti, vagyis az együtt élő szülőnek...a gyerekre kell fordítani, de nem a gyerek pénze


kérdező, mennyi pénzt küld az apukád?

2020. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:

#22

Hát ez megmosolyogtatott XD Amúgy tényleg nem tudom miért kéne bocsánatot kérnem, de mondta, hogy amíg nem teszem, minden így marad. Lehet karácsonykor megölelem szó nélkül, hogy ne legyen harag és elmegy "bocsánatkérésnek", de nem megyek hozzá vissza :(

2020. dec. 14. 22:03
 29/75 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél áldozat! Anyukád sajnos nem való szülőnek, ő csak egy biológiai anya, ez látszik.

AZ a baj, hogy hiába törekednél te megoldani a helyzetet, a megoldáshoz kéne, hogy ő is változtasson a saját viselkedésén, ami nyilván nem fog bekövetkezni, mert semmi jelét nem adta, hogy bánná ezt az egészet. Szerintem engedd el, mert csak szenvedést fog okozni neked. Egy önálló, érző lény vagy, tekints magadra is így! Megérdemled a jó életet. Ne büntesd magad egy ilyen szülővel. Igazából ha csak a fele igaz is annak, amit leírtál, ő nem érdemli meg, hogy ilyen rendes gyereke legyen, aki még ki is szolgálja.

Jól mondod, hogy anya egy van csak, de sajnos a legtöbbeknek nem jut igazán jó. Van, aki kisebb dolgokat csesz el, valaki meg képes a saját gyereke egész életét tönkretenni, ha hagyják. A felnőttléthez hozzátartozik, hogy el kell tudni fogadni, hogy a szülő nem szeret eléggé.

Ahogy Feldmár András is mondta: "A Bibliában is az van, hogy tiszteld anyádat és apádat. Az nincs benne, hogy szeresd is." Az nem megy kötelességből.

2020. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
100%
29, tisztelet megy kötelességből? Ilyen anyám lenne, mélységesen megvetném.
2020. dec. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!