Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél? anyuka pénzköltése...

Mit tennél? anyuka pénzköltése, folytatás...

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy picikét hosszú lesz, köszönöm a türelmed, ha elolvasod.


Egyszer kitettem egy előzményét ennek a mostani történésnek.

A helyzet az, hogy végre kiálltam magamért anyukámmal szemben, önállósodni szerettem volna (apum havonta küldött a megélhetésemre, tanulmányaimra, amit jócskán elherdált anyum és azt hittem ez normális és nem is figyeltem erre oda), ezért meg szerettem volna beszélni vele, hogy spórolhatnánk, kompromisszum stb. Erre kiakadt és mondta, hogy "olyan vagy, mint az apád", ezért otthagytam őt, ahol éppen ezt beszéltük, mert elegem volt, hogy mindig ez a vége és veszekedést sem akartam. Egy életmentő műtéten ment át múlt hónapban és azelőtt is rengeteget segítettem neki, tudjátok, amit szokás és ami el is várt. Ezek után képes volt azt mondani hogy soha nem segítek neki semmiben, miattam van rendetlenség (miközben én csinálom meg és másnap újra olyan..), szóval nem ismer el engem, én mindig kiállok magamért, nem hagytam magam elnyomni. Sokszor mondta hogy 1 kezén meg tudná számolni hányszor segítettem neki 21 év alatt, és ahogy idősbödöm, mindig növeli az évek számát is :'( mindig felrója, hogy ő mi mindent tett értem és én neki semmit :'( sose hagyott tanulni, pihenni munka után, mindig kellett neki valami és ha mondtam, hogy 5 perc, kiakadt, hogy én sose csinálok semmit :'(. Mondtam a macskáknak otthon, hogy "jaj senki nem adott vizet nektek" erre kiakadt és kilökött az ajtón és kizárt. Erre nagyim befogadott és nála lakom.


Hogy lehetne anyummal helyrehozni a kapcsolatot? Lehet egyáltalán? Volt valakivel hasonló? Hogy oldotta meg?


Nem nyafogni szeretnék, próbálom kezelni, de nem tudom hogy, de szeretném. Önállósodnom sikerült, amit az előző kérdésemben ajánlottak meg is tettem és így tényleg jobb, viszont amire számítottam, anyumnak nem tetszik hogy nem költhet és ez miattam van :(



2020. dec. 14. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen nem "édesanya" ő minden kinját, minden baját rajtad veri le. Pénzedet is elszedi. Szégyellje magát! Vissza ne menj, talán észbe kap, és keresni fogja veled a kapcsolatot. De jobb neked, ha külön élsz tőle. Minden szempontból.
2020. dec. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 A kérdező kommentje:
Jajj #25-ös, 5.-jére leesett, amit írtál :DD
2020. dec. 15. 00:07
 43/75 A kérdező kommentje:

#41

Köszönöm a tanácsodat és mindenki válaszát eddig, még nyugodtan írhattok, több ember, több élettapasztalat :)


Én is ebben bízom, hogy talán rájön, hogy "mit vesztett", nem mintha olyan sokra tartanám magam. Miután elzavart, még jártam hozzá takarítani és azok után is azt mondta, hogy senki nem segít neki. Azóta is néha-néha kicserélem az almot, kiviszem a szemetet, mert nem bírom nézni.

2020. dec. 15. 00:10
 44/75 anonim ***** válasza:
25%

Egyedülálló anyaként írok(aki nem bírja a saját szüleit, és akinek szintén elváltak a szülei)


Szóval kezdem magammal. Nálunk apám nem fizetett gyerektartást nagyon sokáig, évekig, mert a pénze másra kellett neki, anyám meg nem kérte számon egy darabig. Aztán bíróságilag is rendezte, addigra apám helyrejött anyagilag és elkezdett nagy összegeket utalni, nekünk, külön számlára(de még gyerektartásnak számított, 18 alatt voltunk), mert "nehogy anyátok elherdálja". Úgy éltük meg, hogy anya nem ad semmi pénzt, csak apától kapunk, ő milyen rendes, jófej, törődik velünk. Az szrt se számított akkor, hogy anyánk 15 évig nevelt teljesen egyedül és ha rendben lettek volna a dolgok, 100x ennyi pénzt kaptunk volna, nem ajándéknak, hanem kötelezően apánktól, mert nem tartott el, ahogy törvényileg muszáj lett volna neki és az se számított, hogy anyánk egy fizetésből próbálta kimaxolni az életszínvonalunkat és sokszor magán spórolt, hogy nekünk legyen(pl ő ette a kenyér héját vagy ilyesmi)


Akkoriban nem volt erre rálátásunk, hogy apánk nem jófej, hanem most ad annyit amennyit muszáj, és eddig is kellett volna adnia, hogy anyánk milliókkal többet költött ránk, mint neki kellett volna és ami a legfontosabb, hogy a gyerektartást nem mi kapjuk, nem nekünk kellett volna kezelnie, az anyám pénze ! lett volna, hogy ő a SAJÁT értékrendje szerint ossza be.


Sajnos nem állt ki magáért, mi a gyerektartást apánk erőszakoskodására zsebpénzként kaptuk, pedig anyát illette volna! És ami még fontosabb, hogy apánk sosem adott nekünk SEMMIT ez a pénz anyánknak JÁRT volna, nem ajándék, hanem kötelező eltartási hozzájárulás, amit 18 alatt anyukádnak kell beosztania. Nincs jogos beleszólni, mire költ, mert az ugyanúgy megy áramra, vízra, ételre(nincs joga se az apának, se a gyereknek beleszólni, milyen ételre)! Lehet, hogy nem azt az egy darab ötezrest költi narancslére, amit az apád fizet GYTre, hanem egy másikat, de attól még azt az összeget ugyanúgy elkölti RÁD. Nem kérheted számon anyukádat, mire költi a neki járó GYT 18 alatt, miért tartja indokoltnak, hogy legyen otthon tejszelet, mikor te szívesen spórolnál a tejszeleten, azon az életszínvonalon kell élned, amit ő gondol és a saját(mert a GYT 18 alatt)az ő SAJÁT pénze!


Ez mind 18 alatt számít. Felette már jogosan kapod meg te(ha nappalin tanulsz), de akkor illik(szerintem) besegíteni a rezsibe, kaját venni, ha otthon laksz, és nem csak azt, amit te jónak látsz, hanem azt is, amit a másik jónak lát, ha te nem vennél tejszeletet, de anyukád szereti, akkor azt is berakod a kosárba, mert eltart, mikor nem lenne muszáj neki(18 felett nem muszáj)


Én így gondolkodtam és így is tettem, a kézhezkapott GYTből segítettem otthon is, tesóm nem, és mégis ugyanolyan bánásmódot kaptunk, anyámba semmi normális ítélőképesség nem szorult.. mindegy.


Szóval már anya vagyok, a lányom apja nem fizet GYTt, mert nem mentem érte bíróságra(még), meg akart halni, depis volt, meg le volt égve, nem volt munkája, a szüleitől lejmolt, érdekes cigire, piára, kajarendelésre, nőkre, luxuscikkre mindig futotta, de 6 éven át sajnáltam és nem akartam rontani az életszínvonalán és a lelki állapotán. Jövőre fogok kérni tőle GYTt, amire már most le akarta szögezni, hogy nem hajlandó, mert elherdálom, mert a gyereknek én bőr cipőt vennék, ő meg csak kínait. Nem fogok belemenni, én nevelem a gyereket(ő nem is látogatja), én szabom meg, milyen életszínvonalon éljen. Ki tudja, még kicsi, de lehet spórolós lesz, mint te. Lehet, hogy nagyobbként inkább megtartaná azt a 200ftot, minthogy legyen itthon tejszelet meg legyen rózsaszín pónija, de amíg 18 alatt van, én vagyok az anyja, és nem akarom azt az érzést megadni, abban engedni felnőni, hogy tudja azt, milyen, ha nincs, pedig nagyon vágyik rá és mindenki másnak van.


Minket anyákat a gyerekünk jóléte érdekel a legjobban. Lehet, hogy egy gyerek nem ismeri fel az igényeit(ez nem csak lehet, teljesen biztos, ettől gyerek), az is lehet, hogy felnőttként nem minden döntésünkkel ért majd egyet, de abban biztos lehet, hogy a legjobbat akartuk neki. Lehet nem olyan lesz, mint te, hanem imádni fogja az emlékeit, a gyerekkorát, azt, hogy mindig volt tejszelet(mint amilyen én vagyok) és rózsaszín póni.


Nem tudhatjuk előre. Tiniként lázadni fog, már előre készülök, nem fogok engedni az életvitelünkből, mert neki épp nem tetszik valami, mondjuk szerinte marhaság karácsonyi kivilágításra költeni, mert épp utálja a karácsonyt, én akkor is megfogom venni a gyerektartásból(ami az én pénzem!) a ledeket, hogy olyan házban élhessen és olyan karácsonyt élhessen át, amilyet szerintem át kell élnie.


Biztos vagyok benne, hogy fogok olyanokat kapni tőle tiniként, mint tőled az anyukád, hogy "minek kellett ezt és ezt megvenni" vagy "miért nem ezt és ezt tanultam" miért nem inkább gördeszkát vettél roller helyett" meg ilyenek..De majd ügyesen rendezem és elmagyarázom neki, ahogy neked is, hogy ezért meg ezért ezt és ezt láttam jónak, és képbe helyezem, hogy a saját pénzem(mert a GYT az a sajátom) elköltése miatt nem kérhet számon, szedje kicsit össze magát, hogy beszél velem, és ne istenítse az apját, aki csak a kötelező minimumot fizeti, inkább kérje rajta számon azt a sok évi elmaradt tartást, ami neki JÁRT volna és akkor is csak egálban lesznek, amit EZEKEN FELÜL KAP, na az az ajándék. A gyerektartás nem ajándék, hanem kötelesség az anya! felé, felnőttként meg a gyerek felé! Minden ami GYTn felül megy, az az ajándék, amit anyukák sokkal sokkal többet szoktak adni, csak azt nem értékeled, mert természetes, hogy van cipőd, ételed, rezsit, lakásod(ennek a negyedét sem fedezi a GYT)


Mindegy, szóval részben megértelek, de inkább anyukádnak adnék igazat.


Azt nem tudom megítélni, mennyit segítesz, de olyan undorító passzívagresszív mondtatot, mint a macskás, én sem jutalmaztam volna meg, csak én elvből nem zárom ki a gyereket, hamarabb kiabálok, hogy mit képzel, én végzem a felnőtt gyerekemre a házimunka 80%át, eltartom, etetem, támogatom lelkileg, mindenhogy, aztán még azt is elvárná tőlem, hogy 10 percenként ellenőrizzem van e a macskáknak a vize?


Az a mondat nagyon számonkérő volt, gondolom úgy mondtad, hogy meghallja!


Írd össze, milyen házimunkákat végzel, mennyit anyukád, és le fog esni az állad, hogy pl tankolni a kocsit, befizetni a számlákat, reklamálni a upcnél, villanykörtét venni is házimunka, amíg te néha elmosogatsz meg mosol..


Az én 6 évesen is elégedetlenkedik, ott csinálom a szobáját, miközben játszik,megkérem, hogy adja már ide a pónit, hogy a helyére tudjam rakni, hozzá közelebb van, erre elereszt olyanokat, hogy "mindent nekem kell csinálni, háziszolga vagyok" vagy "miért nem csináltad ezt még meg" Még nem vagyok annyira ideges, mintha felnőttként mondaná, de azért elég rendes fejmosást kap ilyenkor, hogy vegye már észre a helyzetét, én teszek neki szívességet, hogy a szobájában pakolom a kupiját, miközben ő szórakozik, néha kell csak megmozdulnia és akkor is nyavajog és még többet vár el.. Szóval kicsit a gyerekemre ismertem benned.


Az egyetlen, amiben tisztán egyetértek, hogy felnőttként a saját pénzed kezeld te, de ha anyukádnál laksz és ott nem segítesz be abba is, ahogy ő szeretné vezetni a háztartást, akkor ne lakjál ott. Én biztosan nem fogom eltartani a gyerekem felnőttként, ha olyanok mond majd, hogy anya tessék, itt van 1000 ft ételre, de nem vehetsz belőle tejszeletet, mert az pocsékolás!

2020. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
25%

Ú vagy elképzelem, hogy talál egy régi blokkot és azt mondja "háromezer forint az óvónők ajándékára?? minek az nekik, hiszen nem is családtagok, te csak úgy szórtad a pénzt anya"


Nem kérhetsz számon senkit, mire költi a saját pénzét, a GYT pedig a szülő pénze a gyerek 18 éves koráig, utána viszont ha ilyen vagy, nem tennék szívességet azzal, hogy kezelem és elszámoltatsz, az nekem külön meló darabjaiban megkérdezni, hogy mit gondolsz a 300ftos májas is belefér e, vagy csak a 230 ftosat vehetem meg a felnőtt gyerekemnek a saját pénzéből, mert a másikat túl drágának találja.. Aki ilyet elvállal rokoni kapcsolattól függetlenül, az hlye!

2020. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
73%

3 bekezdést olvastam el a válaszodból, máris lepontoztam. A GYT NEM az anya pénze. Usában van nagy visszhangja, amikor a single mom abból megy körmöshöz, meg fodrászhoz, meg lemegy szolizni, fűre költi stb..

Ugyan olyan hülye vagy, mint az anyád. Miért nem vitted eddig bíróságra? Én 10 évesen tisztában voltam azzal, hogy ha megcsinálsz egy gyereket, akkor hiába hagyod ott az anyát, attól még lesznek kötelezettségeid. Sosem tekintettem apámra megváltóként, pedig ő óriási számnak állította be, hogy önszántából fizet gyerektartást (nyilván azért, mert így sokkal jobban járt), hiába emlékeztettem kis pöcsként is, hogy ez a kötelessége.

Felnőtt ember felé semmiféle gyerektartási kötelezettség nincs, itt inkább az áll a háttérben, hogy az apának fontos a lány jövője, az anyának meg nem. Rokontartás természetesen lehet, de ahhoz nappali tagozatos hallgatónak kell lenni, és ezt sem egy hatalmas összeg, sőt sokszor meg sem ítélik, mert az apukának jellemzően van már egy másik családja 1-2 kiskorú gyermekkel.

Gondolom azt már el sem olvastad, hogy a lány 18 elmúlt, így a kommented közepe teljesen irreleváns.

Továbbá elég toxikus szülő leszel, ha a kölyök gördeszkát akar, de te meg rollert veszel neki, mert SZERINTED az jobb. Nem csodálkozom, hogy a csávód lelépett.

Nyilvánvalóan a felnőtt gyerek-egyedülálló szülő kapcsolat olyan, mint egy lakótársi viszony (házimunkában mindenképp, anyagilag meg a szülőtől függ). Tájékoztatnálak, hogy megtankolni a kocsit, vagy reklamálni a UPC-nél, esetleg befizetni a csekkeket NEM házimunka. Házimunka a kertben gazolni, a lakásban takarítani, főzni, bevásárolni, stb..

A KÉRDEZŐ KÁRTYÁJA eddig az anyjánál volt, vagyis nem olvastad el a kérdést, arról nem is beszélve, hogy nemrég költözött el..:)

2020. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
91%
Olvasd el az összes választ a kérdezőtől, 44-45! Itt arról van szó, hogy az anya a 150 ezerből 100-at elszór haszontalan új holmikra. Gondolom ruhák teszik ki a zömét, nekem volt már közvetve ilyennel tapasztalatom.
2020. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
49%

A gyerektartást az anya kapja! Azért, hogy annak az összege a gyerekre menjen! Nem a gyerekre megy a kaja a hűtőben, a ruhái, a rezsije, a lakhatás, lakás bútorozása, gyerekszoba berendezés, osztálypénz, bérlet, telefonszámla, upc előfizetés, internet, számítógép, laptop, telefon, ágynemű, mosópor, mosógépszerelő, bútorok amortizációja? Ezek MIND a gyerek költségei IS nem csak a zsebpénze. Ezekre kell fordítani a gyerektartást, az utolsó fogkefétől egészen a szoba újrafestéséig!


Minden, amit a gyerek használ, ami tönkremegy, elfogy, az mind az ő költsége IS, kb az egész élet..Ebbe anyaként 10x annyit rakunk, mint az apák, ha pedig x évig nem fizettek, akkor utólag szálljanak bele többel, és ez nem jófejség tőlük, csak a gyerek felesbe tartása..


A Felnőtt gyerek felé VAN, amíg az nappali tagozaton tanul 25 éves korig! Én is kaptam, ő is rendben van, hogy kap! Ugyanúgy kötelező, mint 18 alatt! Én vagyok az anyja, még jó, hogy azt kap, ami szerintem jobb! Ha mérgeskígyót akar, nem fog azt kapni, inkább veled nincs rendben valami, hogy azt hiszed a szülők kötelessége ugrani a gyerekek szavára, akkor jó szülők.. Én hagytam ott a gyerek apját, és azért nem fizet, mert azzal együtt tudtam élni, hogy nincs plusz 10 ezrem, de azzal nem, hogy azért nyírja ki magát, mert nem bírja a sok felelősséget, amivel élnie kell. 6 év alatt helyrejött az élete, több mint félmillióval segítettem, takarítottam nála sokat, tartottam benne a lelket és levettem mindent a válláról, most meg ilyen pcs, már nem fog belerokkani, ha fizet.


Nem, sosem lesz lakótárs egy felnőtt gyerek és az anyja. Ha lenne gyereket tudnád, hogy nagyobbként is a gyerekünk marad, megmarad a róla való gondoskodás iránti vágy, ha pedig elolvastad volna amit írtam tudnád, hogy tudom, hogy 21, de mivel a korábbi sérelmeit is felsorolta, ezért írtam a 18 előtti időkről is.


Egyébként nem, a gyerek se rózsaszín, se kék pónit nem kért, mert gyerek, benyögi hogy nem tudoooooom, aztán ha veszel valamit, utána nyafog, hogy mégse azt kellett volna. Vagy kér egy elefántot és utána számonkér, hogy miért nem kapott. Ilyenek a gyerekek, vagy nem tudják mit akarnak, vagy túl sokat kérnek, de folyton elégedetlenek.


Oké, nem házimunka, nem háztartásvezetéssel járó munka, de akkor gazolni sem házimunka, ahogy írtad, hanem ház körüli munka! Mit kell szőrszálhasogatni?

A kérdező kártyája azért került az anyjához, mert le akart magáról rázni egy terhet(pénzkezelés) lepasszolta a feladatot, utána pedig nyafog, hogy az anyja nem csinálja elég jól, neki tetszően, amiről csak feltételezéseink vannak, hogy mit takar, lehet az olcsóbb-drágább kenőmájassal is baja, meg azzal is, hogy az anyja vesz egy szőnyeget a közös lakásba. NEM TUDJUK, mi az, csak feltételezések vannak.


Igen, a költözést is olvastam, remekül van a nagyinál, de a kérdés az együtt lakott időszakra IS vonatkozott!



Haszontalan új holmik, mint a mosogatószivacs, wc pumpa, körömcsipesz, új csaptelep, fürdőszobaszőnyeg, asztalterítő... ezek is közös költségek ám, ha ott lakik veled a gyereked és használja mindet, ezekre mind lehet és kell is a gyerektartás összegét fordítani, de általában elfogy a gyerektartás a rezsi, kaja bérlet kombóra..


Nem tudjuk mik a holmik, de szerintem nem saját magának vásárol az anya új kendőt a gyerek pénzéből, illetve ha konkrétan arról a kártyáról fizet, akkor mondjuk a saját papírpénzeiből költ a gyerekre ugyanolyan értékben mondjuk a rezsire, csak az nem jelenik meg a számlakivonaton, hogy anya befizetett x összeget a rezsire és ugye ha nincs lepapírozva, az nincs is..


Pusztán azért feltételezem, hogy az anya költött rendesen a gyerekére, mikor vele lakott, mert rohadt sokba kerül élni, és ezt csak az tudja, aki élt már egyedül, tartott fent háztartást. Lehet, sőt biztos, hogy nem tudta kicentizni, hogy most akkor ennek a kenyérnek a fele a gyerek kártyájáról menjen, a villanykörte fele amit a gyerek kártyájával fizet meg visszakerüljön a kártyára forintra pontosan, de ilyet lehetetlen megcsinálni, különben beleőrül az ember(ezért is marhaság forintra pontosan felezni, rengeteg a többletidő)

2020. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
33%
Ez amugy tenyleg vicc, ez a gyerektartàs, apa kifizeti fizetese x szazalekat rà, anya meg a gyerekere kolti a fizetese 120% szazalekat kb. Ha apat ennyire erdekli a jovod, meg ennyire jofej, akkor miert a nagyinal laksz?
2020. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:

#49

Apukám éli az életét az új családjával Magyarországon kívül.

És amúgy nem hivatalos gyerektartást fizet/-ett, hanem amennyit jónak látott a múltba, azt küldte/nem küldte, kevesebbet-többet, ő szabta meg, anyum nem akart bíróságra menni anno. Egy időben lényegében anyum miatt romlott meg apummal a kapcsolatom, mert mindig engem kért, hogy kérjek tőle pénzt, szerencsére már nem teszek ilyet, mert nem egy 2 lábon járó pénztárca a szememben apum.

2020. dec. 15. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!