Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél? anyuka pénzköltése...

Mit tennél? anyuka pénzköltése, folytatás...

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy picikét hosszú lesz, köszönöm a türelmed, ha elolvasod.


Egyszer kitettem egy előzményét ennek a mostani történésnek.

A helyzet az, hogy végre kiálltam magamért anyukámmal szemben, önállósodni szerettem volna (apum havonta küldött a megélhetésemre, tanulmányaimra, amit jócskán elherdált anyum és azt hittem ez normális és nem is figyeltem erre oda), ezért meg szerettem volna beszélni vele, hogy spórolhatnánk, kompromisszum stb. Erre kiakadt és mondta, hogy "olyan vagy, mint az apád", ezért otthagytam őt, ahol éppen ezt beszéltük, mert elegem volt, hogy mindig ez a vége és veszekedést sem akartam. Egy életmentő műtéten ment át múlt hónapban és azelőtt is rengeteget segítettem neki, tudjátok, amit szokás és ami el is várt. Ezek után képes volt azt mondani hogy soha nem segítek neki semmiben, miattam van rendetlenség (miközben én csinálom meg és másnap újra olyan..), szóval nem ismer el engem, én mindig kiállok magamért, nem hagytam magam elnyomni. Sokszor mondta hogy 1 kezén meg tudná számolni hányszor segítettem neki 21 év alatt, és ahogy idősbödöm, mindig növeli az évek számát is :'( mindig felrója, hogy ő mi mindent tett értem és én neki semmit :'( sose hagyott tanulni, pihenni munka után, mindig kellett neki valami és ha mondtam, hogy 5 perc, kiakadt, hogy én sose csinálok semmit :'(. Mondtam a macskáknak otthon, hogy "jaj senki nem adott vizet nektek" erre kiakadt és kilökött az ajtón és kizárt. Erre nagyim befogadott és nála lakom.


Hogy lehetne anyummal helyrehozni a kapcsolatot? Lehet egyáltalán? Volt valakivel hasonló? Hogy oldotta meg?


Nem nyafogni szeretnék, próbálom kezelni, de nem tudom hogy, de szeretném. Önállósodnom sikerült, amit az előző kérdésemben ajánlottak meg is tettem és így tényleg jobb, viszont amire számítottam, anyumnak nem tetszik hogy nem költhet és ez miattam van :(



2020. dec. 14. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:

#44

Te jó ég, ezt mind elvolvasni/leírni, amit leírtál, jó sok benntartott sérelmed lehet, sajnálom :(


Igazuk van azoknak, akik írták, hogy nem olvastad el a válaszaimat vagy az előző linket sem nézted meg.

Mindenem megvolt gyerekkoromban nekem is, egy kisgyerek miért akarna spórolni? Azt sem tudja mi az a pénz, értékelni sem tudja legtöbb esetben. Mindenemet értékeltem/-em, vigyáztam/-ok, mint minden normális ember.

18 éves korom óta magamra főzök, ez is normális még szerintem, 16 évesen dolgoztam először, én kerestem a munkát, 14 évesen egyedül utaztam el Kínába, 10 éves koromban néha már mostam is magamra a ruháimat. Aztán 18 felett már mindent én intéztem, ami ilyen okiratos-ügy, vagy ami feljött (a házimunka mellett persze). Ezen szerintem nem kell meglepődni, honnan tudod, hogy mit nem csináltam? :( Remélem az a sok GYT-s pénz boldoggá tett és a tudat, hogy még több járt volna neked.

Kicsit hasonlítasz anyumra, de ő nem erőltetett rám olyan tejszeletet/gördeszkát roller helyett, amit nem szerettem volna, mert szerinte az jobb.


Azért akadhatott ki a macskás megjegyzésemre, mert hallotta nyilván és fel akartam hívni a figyelmét, hogy eddig azt is én csináltam, mivel NEM. ÉRTÉKEL. Te legalább értékeled a fiadat.

Ezennel ezt a részt lezárnám, csak gondoltam reagálok a Te hozzászólásodhoz is :)

2020. dec. 15. 15:54
 52/75 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom hogy szeretheted apukádat, amikor leírod hogy hol gondoskodott rólad(ami kötelessége lenne) hol meg nem tette. Ettől nem pénztárca, hanem ez lenne az alap szülői kötelessége, anyukád pedig megtette apád helyett is!


Én pl nem használnám a gyereket pénzszerzésre, szerintem etikátlan. Jelenleg, mint az elmúlt 6 évben sem kapok semmit, sőt én adtam az apjának, hogy ne pusztuljon éhen. Igen, a tudat boldoggá tesz, és elégedett vagyok, hogy egyedül képes voltam mindent megadni a gyerekemnek, de jobban örültem volna, ha nem csak én gondoskodom róla.


Apukád elköltözött külföldre, mikor volt egy gyereke az országban? Csodás apa lehet, aki otthagyja a gyerekét, és nem megbízhatóan gondoskodik a gyerekéről, gondolom nem is törte magát bíróságon láthatásért.. Nem az anyád tehet róla, hogy rossz volt a kapcsolatotok, ha utálja is(ami előfordul) akkor is ki tudta volna harcolni a bíróságon a láthatásokat és a max kapcsolattartást, vagy akár a te nevelésedet, de neki kényelmesebb volt lelépni az országból és másik családot alapítani..


A főzés egy darab házimunka a 70ből. Nem tudom miket csinálsz, nem is mondtam, hogy keveset, csak rávilágítottam, hogyha egyet egyet elvégzel, vagy 100 másik, amit anyukád csinált. Tökre nem számít, hogy dolgoztál, senki sem mondta, hogy semmirekellő vagy, vagy nem dolgozol meg a pénzedért, csak azokat írom, hogy amiket te tettél, az anyukád tetteihez képest MINIMÁLIS! Apukád meg még az alapot sem hozta, ami a kapcsolattartás és a gyerekről való gondoskodás, mégis istenítve van, persze könnyű úgy, hogy nem nevelt, így sosem voltak konfliktusaitok, kb egy idegen..


De, olvastam párat, nem mindet, de sokat, illetve az első kérdést is.


Szerintem nehéz természeted van, passzívagresszív vagy, és még nagyon gyerek. Kicsit több, mint 5 évvel vagyok csak idősebb nálad, de mintha egy egészen más világ lenne. Semmi gond, mielőtt egyedül laktam volna, én is így gondolkoztam, mint te. Le is írtam. Először akkor változott nagyot a világ, mikor egyedül laktam, utána pedig mikor gyerekem lett változott a látásmódom.


Még benne vagy a tini lázadós részben, minden rossz, amit anyukád csinál és azokhoz menekülsz, akiket annyira nem ismersz.. Nem tudom mi ez, kicsit olyan, mintha versengeni akarnál vele, ami teljesen értelmetlen, mert nem egy ligában játszotok, de ki kellene kezeltetni.


Az egész kérdésed arról szól, hogy megbíztad anyádat a pénzed kezelésével, mert te nem akartál ezzel foglalkozni(ami nonszensz, hogy egy felnőtt nem akar foglalkozni a saját kötelező dolgaival és lepasszolja az anyjának) erre mikor anyukád azt csinálta, amit mondtál neki, elkezdtél problémázni, kritizálni, hogy csinálja máshogy a te feladatodat helyetted!(rosszul csinálod a pénzkezelést) majd visszavetted tőle sértődötten a saját feladatodat.


Tiszta őrültség, magadnak kavarod a kakit és még te vagy vérigsértve, hogy a lepasszolt pénzköltést nem pont úgy költi, ahogy te tennéd! Gondolj már bele kicsit, hogy konkrétan ez az egy példa(amiről a kérdés szól mennyire abszurd. "Elmondtam anyámnak, hogy költse helyettem a pénzem, mert én nem akarom, de nem arra költi, amire én gondoltam, hogy költenie kellene és most megsértődtem, anyukám gonosz és ki akar semmizni?"



Gonoszkodok anyukámmal felnőtt eltartott létemre, tudom hogy gonoszkodás, mert direkt azért szúrtam oda, mert azt az egy két dolgot, amit teszek felnőttként nem értékeli eléggé, majd csodálkozok hogy berág?


Én nem tudom, de meg kellene nézned az ördög pradát visel filmet. Van benne a kiscsaj, aki nyafog, hogy sokat várnak tőle, ő mindent megtesz, de aztán rájön, hogy az alapokat várják, és azt túl is lehet teljesíteni, ha igyekezne.


Elfojtott sérelem " az apám másik országból alig látott, néha küld pénzt de ő "apuci, nem csak pénztárca" az elég visszataszítónak hat, dehát a gyerekek ilyenek.. az kell akit ritkán látnak, az olyankor szórakoztató és pénzt ad, és ráfoghatják az anyjukra, hogy miatta nem volt eleget velük az apjuk. Egy olyan apát, aki valóban szeret, sosem tartott volna vissza egy veszekedős(vagy ki tudja hogy rontotta el a kapcsolatotokat) anya, mert a törvény ezt nem engedi. Aki szereti a gyerekeit, az átjön bármelyik országból, és jogi úton elpereli, de minimum érvényesíti a láthatást, hogy minél többet lehessen a gyerekével és folyamatosan gondoskodik róla anyagilag IS. Ennyit a csodás apukáról aki azt a drága pénzt küldi néha ennyit, néha annyit.

2020. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
60%
Sorold már fel azt a 70-100 házimunkát, légy szíves!
2020. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
Hogy a csudába lehet 14 évesen egyedül elutazni kinába? Mármint megvalósítás szempontjából.
2020. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
82%

52, a kérdező már elköltözött a mindent is csodás anyukájától, aki annyira csodás, hogy kirakta a lakásból (nyilván, menjen hajléktalanszállóra, öljék erőszakolják meg, tiszta féltőszerető anya, elhittem kappa.).

Szóval win-win szituáció. Csodaanyának nem kell tovább elviselnie a passzivagressziv pénztárcát.

2020. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
83%
54, valószínűleg az apjához ment ki.
2020. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:

#54-56

Igen. Nem én intéztem nyilván a jegyfoglalást stb., de épségben odajutottam XD

2020. dec. 16. 00:04
 58/75 Cubina ***** válasza:
58%
Most találtam meg ezt a kérdést (látom hogy nem mostanában íródott), és itt közölném hogy ÉN VAGYOK A "SZEMÉT KÖLTEKEZŐS ANYA". Amit itt a lányom leirt, annak kb. a fele sem igaz, és ha már ilyen eltorzított módon teregette ki a szennyest, akkor kötelességemnek érzem, hogy teljes valójában leírjam az igazat. HOSSZÚ LESZ. Az apa akkor hagyta el az országot, amikor a lánya 8 hónapos volt (én 23). Tönkrement anyagilag, minden pénzét eljátszotta, muszáj volt hazamennie. Mivel a kapcsolatunkat már a terhesség előtt tönkrevágta (megalázott, nagyon kegyetlenül bánt velem, terhesen még kést is rántott, hogy leszúr), ezért eszembe sem jutott hogy a gyerekkel vele menjünk. A megromlott kapcsolat ellenére úgy gondoltam, hogy megszülöm a babát, mert joga van élni, és akár egyedül is felnevelem a gyereket, mert ő nem tehet arról, hogy a kapcsolatunk zátonyra futott. Az apa távozása után 4 évig nem is hallottunk felőle, de a rossz élményeim miatt nem bántam, örültem hogy elment. Olyan lelki sérülést okozott nekem, hogy megfogadtam, soha többet nem kell senki, majd a lányomnak élek és neki adom minden szeretetemet. Az ötödik évben felbukkant az apuka, kiderült hogy közben új vállalkozásba kezdett, jól megszedte magát, multimilliomos lett. Felajánlotta, hogy küld pénzt gyerektartás gyanánt. Én nem fogadtam el a pénzét (annak ellenére, hogy alkalmi munkából éltünk, és anyukám segített anyagilag), megmondtam, hogy nem kell tőle semmi. Eddig még kíváncsi sem volt a lányára, nem is látta sem élőben, sem fotón, most hirtelen gondoskodó apuka akart lenni. Később megtudtam, hogy mégis küldött pénzt, anyukámmal lebeszélte, hogy az ő számlájára fog utalni, így nem tudok majd róla és nem utasítom vissza. Ekkor már időnként telefonált az apuka, szinte könyörögnöm kellett a lányomnak, hogy egyáltalán beleszóljon a kagylóba, mondjon valamit. Úgy gondoltam, hogy a mi tönkrement kapcsolatunk nem állhat az apa-lánya kapcsolat útjába, ezért bíztattam a lányomat, hogy próbáljon meg közelebb kerülni az apukájához, hiszen egyáltalán nem ismeri. Egy év múlva látni szerette volna a lányát, én viszont őt nem, ezért a lányom végül anyukámmal utazott ki Kínába. Most először találkozott apa és lánya, de olyanok voltak mint két idegen, ami természetes is volt az adott esetben. Az apja már első nap elverte a lányát, mert az 5 éves lánya azt hazudta, hogy az apukája megfogta a puniját. Többször is hazudott a lányom, nekem is, másoknak is elég durva dolgokat. Többek között azt, hogy én kutyaszíjjal verem őt. Megjegyezném, hogy egy-két alkalom kivételével, ami a szemtelensége és tiszteletlensége miatti tenyérrel való elfenekelés volt, sosem bántottam. Mellesleg akit kutyaszíjjal vertek, az én voltam gyerekkoromban. Most ugorjunk át néhány unalmas évet, hogy a jelenlegi hazugság-halmaz témához érjünk. A 21 év alatt a lányom összesen 6-szor (és még talán sokat is mondtam) találkozott az apjával, egyik alkalom sem volt felhőtlen. Az apja nem foglalkozott vele, nem beszélgetett vele, vagy ha igen, akkor is csak rólam kérdezősködött. Néhányszor Magyarországra látogatott, és bevallotta, hogy még mindig szerelmes belém és szeretné, ha hozzá mennék feleségül. Mivel multimilliomos, biztosított arról, hogy úgy élhetek mellette mint egy királynő, semmit sem kell csinálnom a gyereknevelésen kívül, és annyi pénzem lesz, hogy meg sem tudom majd számolni. Lehet, hogy sokan idiótának fognak nevezni, de én elutasítottam az ajánlatot. Tudtam, hogy milyen ember, semmit nem javult az évek során, és hiába lettem volna "gazdag" az ő pénzéből, az életem pokollá változott volna mellette. Számomra a milliók nem pótolhatják a békét, szerelmet, nyugalmat, boldogságot. Ezt ő nem fogadta el, biztos volt benne, hogy meggondolom magam. Időközben a testvérem, aki anyukám után kanadai állampolgár, könyörgött nekem, hogy segítsek neki kijutni Kanadába, mert a négytagú családjával képtelenek itt megélni. Könyörgött, hogy kérjek pénzt a milliárdos apukától útiköltségre és az új élet megkezdésére. Hónapokig elutasítottam a kérést, de amikor az adóhivatal egyéb okok miatt zárolta testvérem bankszámláját, és nem volt pénzük fizetni a lakhatást és az élelmet, úgy éreztem hogy félre kell tennem a büszkeségemet, és segítenem kell. Ezért aztán apukához fordultam, aki furcsa módon azonnal beleegyezett, hogy segít, de akkor menjek én is a lányommal. Már régi vágyam volt Kanadába menni és ott szerencsét próbálni, de erre a nagy álomra sose volt pénz. Bár tudtam, hogy nem lesz egyszerű, hiszen Kanadában teljes mértékben ki leszünk szolgáltatva az apának. Mivel nagyon kiszámíthatatlan személyiség, nem lehettünk benne biztosak, hogy valóban támogatni fogja az újrakezdést. De a testvérem miatt belementem. Kanadai éveink alatt többször is meglátogatott (a testvéremékkel pár hónap múlva közölte, hogy keressenek albérletet, mert nem lakhatnak tovább ott, ahol addig együtt éltünk, eleget voltak már ott). Szerencsére a bátyám főnöke befogadta őket kedvezményes albérleti díjjal, különben mehettek volna a híd alá gyerekestől. Az apuka továbbra is ostromolt, nem volt hajlandó elfogadni, hogy nem megyek hozzá és a milliárdjaihoz, de arra bezzeg jó volt, hogy kivigyen minket Kanadába. Vett egy házat is, állítása szerint "Nekem". Én nem akartam hogy házat vegyen, mert úgy még inkább ki lettünk neki szolgáltatva. Dolgoztam ugyan egy étteremben futárként, de a gyerek miatt csak 4-5 órát tudtam vállalni, az apa segítsége nélkül nem tudtunk volna megélni belőle. Közben apukát kértem, hogy ne velem foglalkozzon a látogatásai alatt, hanem töltsön időt a lányával, ismerje meg, menjenek el helyekre együtt, beszélgessenek, próbáljanak valamit bepótolni a sok évből, amíg nincsenek együtt. Apuka közölte, hogy elviszi a lányát ide-oda, meg beszélget vele, de csak akkor, ha feleségül megyek hozzá. Ezt eléggé undorítónak tartottam, és ismét elutasítottam. Egy este hullarészegen kis híján megerőszakolt, csak az mentett meg, hogy a lányom felébredt a zajra, és behívott a szobájába. Három hétre jött Kanadába látogatóba, és még csak pár napja volt ott, viszont nekem egy évnek tűnt. Tudtam, hogy az ő házában élünk, de ettől még nem volt joga így bánni velünk. Éppen karácsony előtt jött, még azért is ordított, hogy miért vettem fenyőfát, és miért díszítettem ki a házat, semmi értelme, csak pénzköltés. Minden pénzköltés és pazarlás volt, amire pénzt kiadtam. A joghurtra azt mondta hogy nem kell megvenni, mert drága. A majdnem egymillió dolláros ház nem volt drága, de a joghurt igen. De ezt most hagyjuk. Az elutazása előtt estén azt mondta, hogy ha nem fekszem le vele, akkor soha többet nem küld pénzt. Persze ezt a zsarolást is elutasítottam, nem hittem, hogy ezt komolyan gondolja. Másnap elutazott, és utána egy jó ideig nem is küldött pénzt. Beváltotta a fenyegetését. Az öreg házban közben elkezdtek a dolgok elromlani. A tűzhely, a mosogató háromszor, a fürőszobai csőrendszer, a kazán kétszer... Az összes tartalékunkat feléltük, a fizetésem ennivalóra is alig volt elegendő, három hétig fagyoskodtunk 13 fokban a házban, mert nem volt pénz a kazán megjavítására. Később aztán küldött pénzt, de csak annyit, amennyi ennivalóra elég volt. A házában elromlott dolgok javítására nem küldött pénzt (a javítási munkák költsége Kanadában az egeket verdesi, 4-500 dollár alatt semmit nem javítanak meg ), mondván: - Vettem neked egy házat, örüljél neki, a többi nem az én dolgom! Persze ez is az elutasítás miatt volt. Ez után még sok dolog történt, a lényeg, hogy végül visszatértünk Magyarországra, viszont a testvérem és családja azóta is ott él. Nekik sikerült új életet kezdeni, hála az apukának. Ezt a kis visszatekintőt csupán azért írtam le, hogy világossá váljanak a jelen eseményei. Most pedig a kitérő után ugorjunk a jelen problémához. A lányom már 5 éves korában (aztán később is) kijelentette, hogy gyűlöl engem, csak mert szépen rászóltam, hogy ezt meg amazt ne csinálja, ezt nem illik, ilyet nem mondunk, ilyet nem csinálunk, nem sértegetünk másokat, ne firkálja össze a könyvét, stb. Csak amiket egy anyuka szokott mondani, hogy gyermekét tiszteletre és illemre nevelje. Egy nagyon furcsa, eltorzult gondolkodású gyerek volt (és minden igyekezetem ellenére még most is az), és rengeteg energiát fektettem a nevelésébe, és hogy kiűzzem belőle a kis démonait, a világról alkotott elferdült képét, és az ok nélküli embergyűlöletét. Mindig türelmes voltam hozzá, mindig mindenben támogattam, tanácsot adtam, akármikor fordulhatott hozzám, ha szüksége volt rám. A testemmel védtem meg, amikor együtt mentünk Kínába az apjához, és megkérdezte az apját, hogy miért olyan alacsony? Mögém bújt, és én kaptam az apja rúgásaiból. Vagy amikor a szomszéd nagy darab férfi neki akart menni egy konfliktus után, és én a dühöngő fenevad elé álltam, hogy megvédjem a felnőtt lányomat.. De ez más tészta. Mivel itthonról dolgozom, rá tudtam fordítani a megfelelő mennyiségű időt. Ha éppen dolgoztam vagy csak játszottam, neteztem és ő bejött, rögtön abbahagytam, amit éppen csináltam. Megcsináltam az angol háziját, segítettem neki e-maileket fogalmazni, intézni az iskolákkal kapcsolatos adminisztrációt, kitölteni az űrlapokat, stb. Közben próbáltam önállóságra nevelni, mondtam neki hogy kezdje el intézgetni némelyik dolgát. Ezt a tanácsot meg is szívlelte, és mostanra önálló lett, ami normális, hiszen már 22 éves. Nagyon sokszor kiborult apróságok miatt, ha éppen bal lábbal kelt fel, megjött neki, rosszul sikerült egy teszt, vagy bármi más gondja adódott, MINDIG rajtam csattant az ostor. Rengetegszer megbántott, a lelkembe taposott annak ellenére, hogy semmit se csináltam. Én csak annyit kértem, hogy annyi tiszteletet mutasson irántam, amennyit én iránta. Hogy úgy bánjon velem, ahogy én vele. Sajnos ezt nem tudta megtenni, újra és újra belémgázolt. Ez nagyon fájt nekem, igazságtalannak éreztem, hogy én minden tőlem telhetőt megteszek azért hogy segítsem őt, ezt kapom hálaként. Ilyenkor legszívesebben lekevertem volna egy pofont, de mivel tudom, hogy milyen érzés, ha állandóan vernek, megfogadtam hogy nem fogom bántani a gyerekemet. Inkább pár napig nem szóltam hozzá, azt is azért, hogy ne mondjak neki olyat, amit később magam is megbánok. Ez évekig így ment. Most itt nem sorolnám fel, hogy miket mondott, mert még mindig fáj. Azt hozzátenném itt, hogy 19 éves koráig semmilyen házimunkát nem kellett végeznie, szó nélkül megcsináltam mindent, az én szobámban szétszórt dolgait is utána vittem. Csak annyit kértem tőle, hogy a szobáját tartsa rendben, és mosogasson el maga után, mert elég nekem a többi teendő ebben a 60 nm-es lakásban. Közben évek óta tartó nőgyógyászati betegségben szenvedtem, ami miatt folyamatosan véreztem, és a súlyos vérveszteség és vérszegénység miatt többször is a halál kapujában álltam. Szörnyű rohamok jöttek rám naponta többször, elsötétült minden, nem kaptam levegőt és az összes erőm elhagyott. Egy idő múlva ez a helyzet javult, de csak időlegesen, mert augusztusban egy küret után kiderült, hogy a sok vérzés miatt a méhem elrákosodott. Az orvosok szerint/szerintem is sürgősen műteni kellett. Augusztus végétől novemberig mindenféle vizsgálatokra küldtek, mire végül kaptam időpontot műtétre, amit aztán elhalasztottak a koronavírus miatt, mivel csak sürgős és rákos eseteket láttak el. Az én esetem sürgős is és rákos is volt, de ez nem érdekelt senkit. Ekkorra már minden nap görcsökben fetrengtem, szó szerint ömlött belőlem a vér, marokszámra vettem be a görcsoldókat és a vérzéscsillapítót, ami semmit se használt. Elhagyott minden erőm, a székben, ágyban megmozdulni sem mertem, mert azonnal elöntött a vér. Éreztem, hogy már csak pár napom van hátra és meghalok. Ezt is csak azért írtam most ide, mert ez volt az az időszak, amikor megkértem a lányomat olyan alapvető dolgokra, amiket korábban szinte soha nem kellett megcsinálnia. Hogy adjon vizet a macskáknak/kutyának, mert már fél órája ott állnak az edény előtt, és én képtelen vagyok lehajolni, de még felállni is. Hogy tegye le az állatok elé az ételes tányért, mert nem tudok lehajolni. Hogy mosogasson már el, mert már a plafonig áll a mosatlan, én pedig képtelen vagyok rá. Hogy vigye ki a szemetet, mert arra sem vagyok képes. Hogy menjen el néhányszor vásárolni, mert én jelenleg sem menni, sem emelni nem vagyok képes. Hogy rámoljon el egy kicsit, mert én jelenleg nem tudom megtenni. Persze elvégezte nagy nehezen ezeket, a száját húzva meg caccogva, hiszen ilyen sok minden soha nem kértem ezelőtt. Ez már túl sok volt, felháborodva mondta, hogy hagyjam már békén, mert ő azt szeretné, hogy napi 24 órában a gépe előtt ül, animét néz, és semmit se kell csinálnia, az utcára sem akar kimenni soha többet, mert gyűlöli az embereket meg úgy mindent. És igen, meg tudom számolni, hogy a 20 év alatt hányszor végzett házimunkát, és azt is, hogy mit. Ha nem lettem volna szó szerint a halálomon, akkor ez nem is esett volna ennyire nagyon rosszul. Ki voltam neki szolgáltatva, és ez a kiszolgáltatottság borzalmas volt. Mindig mindent elvégeztem egyedül, segítség nélkül, soha nem volt mellettem egy támogató, szerető társ, mindig mindent magamnak kellett megoldanom. A sürgős műtétemet végül november közepén elvégezték, de csak azért mert könyörgő levelet írtam a kórház igazgatójának. Leírtam neki, hogy milyen állapotban vagyok és könyörögtem hogy segítsen rajtam. Hála az igazgató közbenjárásának, 4 nap múlva megműtöttek (5 órás komplikált műtét volt, mindent eltávolítottak), ráadásul még VIP szobát is kaptam ingyen. A lényeg az, hogy miután rájöttem, hogy ő inkább napi 24 órában a gépe előtt ülve érzi jól magát, a kórházból hazatérve még ugyan megemlítettem, hogy be kéne vásárolni, mert semmi nincs itthon, a szájhúzása láttán 3 napos műtöttként (2 hétig ágynyugalom) elbotorkáltam a Sparba, és igaz hogy sorban állás közben majdnem összeestem, és a szatyrot magam után vonszolva jöttem haza, de végre valamit megtettem egyedül. Hiába éreztem úgy magam, mint a mosott sz..., de megszűntek a hónapok óta tartó görcsök és a vérömlés, már ettől új erőre kaptam. Hazaérve megkérdezte a lányom, mintha mi sem történt volna, hogy: Hol voltál? Mit vettél? Bevallom, nem válaszoltam erre a cinikus kérdésre, erre ő megszólalt: Aki nem kér segítséget, az nem kap!!! - és a pofámra vágta az ajtót. Még erre sem szóltam semmit, holott úgy éreztem, mintha valaki kést döfött volna a szívembe. Az az ember, akinek az életemet szenteltem, akit mindennél jobban szerettem annak ellenére, hogy ezerszer megbántott és megalázott. Még az állapotomra sem volt tekintettel, arra hogy haldoklom, hogy szó szerint az utolsókat rúgtam. És itt rátérnék a kirúgására, ami a vásárlás utáni napokban történt. Anyukám átjött, és a lányom azt mondta neki rám nézve, hogy: ITT NINCS SENKI! Azt hiszem, hogy itt szakadt el nálam végleg a cérna, a sok éven át lenyelt bántások és megalázások miatt itt telt be a pohár. Mondtam neki, hogy ha nincs itt senki, akkor ő se legyen itt, és kitoloncoltam az ajtón. Megkértem anyukámat, hogy vigye át magához egy-két hétre.. FOLYT. KÖV.
2021. ápr. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 Cubina ***** válasza:
44%

FOLYTATÁS... Szóval megkértem anyukámat hogy vigye át magához (itt lakik a szemben lévő házban egyedül) egy-két hétre, vagy többre, majd akkor talán meglátja, hogy milyen valójában. Csak mert sose hitte el, amikor meséltem neki, hogy miket művel a lányom. Senki nem tudja, milyen ő valójában, csak én. Viszont anyukámmal nem meri megtenni azokat a dolgokat, amiket velem. Remélem, hogy azért is, mert tiszteli a korát (84 éves) és vele visszafogja magát. Másrészről örültem is, hogy anyukámmal lesz, mert legalább anyu nem lesz egyedül.


Szóval ez a kirúgás nem kirúgás volt, hanem inkább áthelyezés. De ha még el is küldtem volna a nagyvilágba, az sem lett volna bűn, hiszen 22 éves és hála az apja bőkezű támogatásának (amit én már nem lophatok el), nem halna éhen és fedél is lenne a feje fölött. Persze anyukámmal lakni kényelmesebb és jóval olcsóbb, mintha albérletbe kéne mennie. Még anyukám számítógépét is a magáévá tette, most legalább reggeltől éjjelig nézheti az animéket, a facebookot, és írogathat ide áldozatként (jobb dolga nincs, nem ám éppen orvosi egyetemre készül), anyukámmal már szinte nem is tudok kommunikálni, mert nem tud a géphez menni, csak fél órára maximum.


Ráadásul most már annyi házimunkát sem kell csinálnia, mint itthon az én haldoklásom idején, mert anyukám megcsinál mindent. Tegnap mondta, hogy nagyon fáradt, reggeltől-késő délutánig rámol, takarít. Ez korábban nem volt így. Egyébként meg azzal a nagyon sok pénzzel, amivel nem tud mit kezdeni, mondjuk adhatna többet anyukámnak, mert én sajnos nem tudok a rezsibe adni jelenleg, hónapokig kölcsönökből éltem, mert csak minimális mennyiségű munkát kaptam, ami ennivalóra és a napi használati cikkekre sem volt elég.


Most is egyik napról a másikra élek. Ha annyira nem tud mit kezdeni az ajándék pénzzel, akkor adjon többet a nagymamának. NE nekem, a nagymamának! És itt elértünk a másik fő témához, a költekezéshez.


A lányom apja ugye a gyerekkorától kezdve küldött támogatást.. már amikor küldött. Sokszor bosszúból nem küldött hónapokig semmit, csak mert elutasítottam. Olyankor az én fizetésemből éltünk, ami nem volt túl sok. A pénzt nyilván nem a kiskorú gyerekem kezelte, sőt később is többször hangoztatta, hogy ő nem akar a pénzzel és az azzal kapcsolatos dolgokkal foglalkozni, intézzem én.


Sem az apja által küldött pénz, sem az én fizetésem nem lett volna önmagában elegendő a létfenntartásunkhoz. Mindkettő forrásra szükség volt. Az utóbbi években rengeteg pénz elment orvosokra, kórházakra, gyógyszerekre, betétekre, ezért többször hozzá kellett nyúlnom az apja által küldött pénzhez, így soha nem sikerült tartalékolni semmit.


Azt itt kiemelném, hogy soha nem költekeztem ész nélkül, és egetverő hazugság, hogy "minden új dolgot" megvettem, amit megláttam. Egyszer még azzal is meggyanúsított a lányom, hogy magamnak megveszem a Gucci meg Kelvin Klein cuccokat, neki meg a 100 forintos boltban veszem a holmit. Soha életemben nem vettem egyetlen ilyen holmit sem, a Nike cipőn kívül (amit saját pénzemből vettem) semmilyen márkás dolgot nem vásároltam. Semmilyen drága dolgot nem vettem. Persze előfordult, hogy ebay-ről rendeltem Kínából filléres dolgokat a lányomnak is, magamnak is (de többnyire a magamnak vásároltat is a saját pénzemből vettem).


A pénz egy része sajnos azért ment el, mert ha nem nyúltam volna hozzá, nem tudtam volna megvenni az életmentő gyógyszereket, és nem tudtam volna fizetni a magánorvosokat (mert az államiban vagy nem fogadtak, vagy elküldtek azzal, hogy nem tudnak a betegségemmel mit kezdeni), és a kiskutyánk orvosát, műtéteit és kezeléseit sem tudtam volna állni, és már nem lenne az élők sorában. A lányom ezt is nehezményezte... Hogy miért viszem állandóan orvoshoz a kiskutyát, hogy egy csomó pénzt elvisz. Viszont azt kiemelném, hogy amire a lányomnak szüksége volt (tanulmányokhoz, iskolához, bármihez), mindig jutott pénz, soha életében nem szenvedett hiányt semmiben, nem nélkülözött, nem éhezett. Nem éltünk gazdagok módjára, mert arra nem telt volna, de megvolt minden, ami a normál megélhetéshez kell.


Azon kívül, hogy kiteregette a magánéletét (ráadásul hazug módon), a kérdező (lányom) utolsó mondata, hogy ő most marha jól érzi magát anyukámmal, "de nekem, (az anyának) nem tetszik hogy nem költhetek", azt hiszem mindent elárul róla és a jelleméről.


Ha én annyira pénzéhes és költekezni vágyó lennék, akkor most nem fillérekből tengődnék (miközben a lányomnak szó szerint az a legnagyobb gondja, hogy mihez kezdjen az apja rengeteg pénzével), hanem egy milliárdos feleségeként ráznám a rongyot. Nagyon remélem, hogy azok, akik reagáltak a kérdésére (és még sokan mások) elolvassák ezt a történetet, és rájönnek, hogy ki is ő valójában.


Nem az a problémám hogy nem tudok költekezni, hanem az, hogy az egyetlen ember, aki a legfontosabb volt számomra, akit a világon mindennél jobban szerettem, megbántott, megalázott, magamra hagyott a legnagyobb bajban, ráadásul hazug állításokkal önmagát állítja be itt, és máshol áldozatként.


Amikor nevelgettem, a szülők és az emberek iránti tiszteletet kértem tőle és azt, hogy soha ne hazudjon. Úgy látszik, semmit sem ért a nevelésem. Nagyon sajnálom és szégyellem így névtelenül is magam, hogy idegenek előtt kell bizonygatnom az ártatlanságomat.


És azt is, hogy ilyen lett a kapcsolat a lányommal, de 100%-ig állíthatom, hogy ami történt, azt mind saját magának köszönheti és annak, hogy állandóan azt mondta, hogy: Megérdemelsz minden rosszat ami történt veled, mert nem álltál ki magadért! Hát most kiálltam magamért.


Más anya már rég kidobta volna a lányát mindazért, amit én hosszú éveken át szótlanul tűrtem, és szeretettel, segítőkészséggel és támogatással honoráltam. Egyszer betelik a pohár.


De ne feledjétek: Előbb-utóbb mindenki megkapja a neki járó büntetést, amikor a legkevésbé számít rá. Üdvözlettel: Egy költekező, szívtelen anya

2021. ápr. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy írtál:)


Sorolom a házimunkákat, amiket én végzek ahogy eszembe jut sorrendben, van amit naponta, van amit hetente pàrszor, van amit havonta párszor, van amit kéthavonta-félévente kell csinàlni.


Portörlés, porszívózàs, porszívó tisztítása!, ruhàk kifordítása, vàlogatás, foltos cuccok beáztatása/sikálása mosás előtt, mosás, centrizés/szàrítàs, teregetès, hajtogatás, elpakolás, Foltok, morzsák asztalról le, terítőfelrakàs, hűtőtakarítás, mosogatás, törölgetés, elpakolás, odaégett cucc sikálása, áztatás, mosogatógépbe palolás, mosogatógèp feltöltés, szűrőjének gyakori tisztítása. Minden konyhabútor ajtó meg munkalap áttörlése, súrolása, vagy ablaktisztítóval a magasfényűt, vagy simám a munkalapot. Főzőlap tisztítása, sütős súrolása. Függönyök mosása, azt le is kell szedni meg felhúzni, nagy meló. Ablaktisztítás. Felmosás, felsöprés. Csempéről levakarni a rácsapódott apró olajfoltot főzés miatt.. Hajat kiszedni a kádból, vagy a mosogatóból az ételmaradèkokat, hogy ne duguljon el. Különválogatni a szemetet, levinni, új zsákot bele. Szelektívet megfelelő helyre pl nálunk nincs üveg, elem meg gyógyszergyüjtő, más helyre kell szállítani, műanyag van csal meg a vegyes. Van komposztálónk is. Zöldhulladékot is külön kell.. Aztán a kukák sem maradnak tisztán maguktól, azokat is mosni kell. Szőnyeg foltsikálás, kirázás(vagy tisztító), napoztazni is kell az atkák miatt. Zuhanyfüggöny átmosása, cseréje, fogkefe, fürdőholmik megfelelő helyre, tisztítása, cseréje. Mosógép tisztítása(penészedik bent a töltő mögött mindenkinél), illetve a szűrőt havonta ki lell tisztítani, szerintem a tinik azt se tudják van olyan..). Aztán kád, csembe, Az összes csaptel sikálása! Wc takarítás, vízkőoldás, pumpálás, illatosító berakása, wcpapírguriga csere. Aztán.. pókhálótlanítás, radiátor feltöltés, levegőkiengedés, villanykapcsolók, ajtók törlése, ágyáthúzás, kanapéáthúzás(utálom). Kisállattakarítás, etetés, itatás. Vasalás, amit kell, függönyt én gőzölök. Pakolás. Tudom gagyin hangzik, de a gyerekek csak többé kevésbè odavágják a holmit, én figyelek rá, hogy a ruha gerinccel kifelè kerüljön a szekrénybe, a fogkefe ne az arckrémeknél legyen, a kanál ne a villáknál landoljon ilyenek. Tv áttörlèse meg a laptopé. terasz seprése, rendezése, fűnyírás, ültetés, metszés, permetezés(nálunk mind van) de nem egyedül csinálom. Fiókok, szekrények kipakolása, kitörlése, lefolyóba duguláselleni cucc öntése, beágyazás(nem felhúzni), elpakolni az évszakváltàsos, ünnepes dolgokat, leolvasztani a fagyasztót, illatosítókban új flakont tenni, órákba, illatosítóba, távirányítóba elemet rakni. Cipőket kitisztítani, az alátétet elmosni. Flakonokat megtaposni, kupakot begyűjteni, mielőtt kidobom. Főzés, vásárlás, falról a nyomokat eltűntetni a varázsszivaccsal.


Én ezeket csinálom és nem megy, van, hogy takarítónővel együtt csináljuk, annyira sok.


Van aki sikál penészt, cseréli és veszi a nedvességfogó korongot, van, aki párásít, de meg lehet szívni a lisztbogàrral is.


Ja igen, töltögetem a fűszereket a saját rekeszeikbe, illetve a szappanadagolót is fecskendezem, mert 3000 egy cseretartály bele. És akkor a barkácsmunkàkról szó se volt, sem a bojler vízkőtlenítéséről, tetőcserép elmozdulás, villanykörte vagy villany csere, konnektor kimozdult a falból, új polc kell, vagy új képkeretet kell felfúrni, nekünk pl nincs szagelszívóm, de unokatesómèk sikálják, ahogy a rolót is barátnőmék, mert megáll rajta a por masszívan, törlö nem viszi le.., szellőztetés..


Akinek saját bútorai lesznek, saját háztartása, az folyamatosan ilyenekbe fog belefutni, pl èn most tudtam meg egy hete, hogy a pirítón van egy tálca, amit cserélni kell, a morzsát gyűjti.

2021. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!