Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor már egyedül jártál...

Amikor már egyedül jártál iskolába (általános- és középiskolába), reggelente anyukád készített neked reggelit és beszélgettetek vagy egyedül készültél reggel, amíg ő aludt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem olyan szomorúak voltak ezek a reggelek és kíváncsi vagyok, más családokban is így van-e. Anyukám még aludt olyankor. Vannak emlékeim arról, amikor még kisebb voltam, hogy a kanál csilingelésére ébredek, ahogy anyukám kevergeti a bögrében a teánkat és együtt reggelizünk. De olyan 10-11 éves koromtól fogva már nem kelt fel velem, egyedül ébredtem, egyedül reggeliztem és indultam el. Ő még olyankor aludt.

#együtt #anya #reggel #reggelizni
2021. jan. 3. 02:09
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
97%
Felkelt, de csak mert magunktol nem keltunk volna fel es o keltett (altalanos suliban meg nem volt mobilom, akkoriban kezdett csak bejonni, hogy mar a gyerekek is kapnak, talan 7-8. osztalyos koromban mar volt, sima ebresztoorat sosem hasznaltam), reggelit soha nem ettem otthon. Kozepsuliban mar nem kelt fel, akkoriban eleg lazan vette a melot ilyen szempontbol (vallakozo), 7 korul meg siman aludt, amikor en keltem. (Ehhez kepest most meg mar sokszor reggel 4-5 korul is fent van es dolgozik.)
2021. jan. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
83%
A kakaóm illatára ébredtem. Vajas kalács, tejszinhabos kakaó. Az asztalon már becsomagolva az uzsonnám. Apa darálta az Omnia kávét, annak is nagyon szerettem az illatát. Beszélgettünk. Rövid félóra volt, de 60-on innen is nagyon élő és szép, mindennapi családi idill.
2021. jan. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
90%

Arra már egyáltalán nem emlékszem hogy 1. és 2.-os koromban mi volt. 3. osztálytól vannak emlékeim. Apa abban az évben lett polgármester, anya pedig a helyi kisboltban dolgozott (kicsi falu). Anya 5-kor kelt minden nap, fél 6-ra járt dolgozni. Mi apával 7-kor keltünk. Mindketten reggeliztünk, de ha jól emlékszem akkor külön-külön mert én egyből ettem felkelés után, ő pedig először mindig nagywc-re ment ami volt vagy 20 perc. A kajámat magamnak csináltam, szendvics, péksüti, ilyesmi. Aztán együtt indultunk apával, mert a suli melletti utcában volt a polgármesteri hivatal.

Ez olyan 7.-es koromig volt így, utána anya háztartásbeli és vállalkozó lett, szóval mindenki együtt kelt 7-kor.

Majd középsuliba mentem, ahová fél 6-kor kellett kelnem, 6-kor indult a busz.Természetesen a szüleim nem keltek velem, minek keltek volna? Egyedül reggeliztem, egyedül dobtam össze a kaját amit vittem magammal. Szerintem 14-15 éves gyereknek már egyáltalán nincs szüksége arra hogy anyuci elé tegye a kakaót.

2021. jan. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
70%

"14-15 éves gyereknek már egyáltalán nincs szüksége arra hogy anyuci elé tegye a kakaót."


Természetesen. De azért, ha este sokáig tanultam, akkor még gimis koromban is arra ébredtem. Ahogy apa meg anya kávéját is sokszor bevitte az ágyához ébresztőnek, kicsit beszélgettek, aztán anya fölkelt, én meg a kakaóra ébredtem. Szép ez. :)

2021. jan. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém meg már elment otthonról mikor én ébredtem, apukám meg nem volt. Olyan alsós koromban még a nővérem kísért el mert egy környéken volt az iskolánk, felsős koromban már egyedül készülődtem.

Középiskolát meg már kollégiumban töltöttem.

2021. jan. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam kis sulis anyám már rég nem volt otthon, mire felkeltem. Ha mégis (kb félévente) akkor csinált nekem reggelit vagy teát. Mivel ebben nem volt részem (legalábbis nem annyira, hogy megszokjam) így nem is tud hiányozni.
2021. jan. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
93%
A szüleim korán jártak dolgozni, így mindig együtt ébredtünk reggel, illetve 80%-ban ők vittek suliba. A reggelimet pedig Nagymamám csinálta mindig, imádtam. :) (Ikerházban éltünk velük, sajnos ő már nem él.)
2021. jan. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
80-as évek eleje jó apám csinált reggelit mert ö később ment dolgozni mint anyu . Iskolába egyedül jártunk gyalog napi 5-kilométer Tisza-part iskola úgy hívták .
2021. jan. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Nálam érdekes volt a helyzet, mert az 1. és 2. osztályban kb. 50 m-re volt az általános iskola (faluban), az első hetekben kísértek el, de utána mindig egyedül jártam és mentem haza. Aztán 3.-ban elköltöztünk 1,5 km-rel messzebbre (ugyanabban a községben). Az volt a szerencse, hogy anyukám a faluban dolgozott akkoriban és ő 7 órakor indult, általában velem együtt (mindenkinek 7:30-ra be kellett érnie a suliba). Jó időben biciklivel és rossz időben autóval vitt. Ez így volt 7. osztályig, aztán komplikációk miatt kiiratkoztunk az iskolából és egy közeli városban folytattam az általános iskola utolsó évét, busszal, kb. 5 km-rel messzebb. Nagyon ritkán vittek el engem, vagy jöttek értem.

Középiskolába pedig abban a városban, ahol befejeztem a 8.-at. Busszal járok még mindig, ritkán fordul elő, hogy elvisznek/elhoznak oda/onnan. Most végzős szakképzős vagyok, anyukám is iskolába jár esti tagozaton, jövőre tervezek érettségire menni egy messzebb városba, kollégista szeretnék lenni.

2021. jan. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
74%

Az iskolaban reggeliztem ahova anyam mindig késve vitt be (2 sarokra laktunk). Így nekem már nem akartak reggelit adni, és velem beszéltek csúnyán a konyhás nénik, hogy miért ilyenkor megyek.

3. Osztálytól egyedül járhattam, akkor viszont már nem voltam befizetve csak ebédre. (Iskolát váltottam, és ott nagyon rossz volt a reggeli meg az uzsi, és nem is mindig jutott, mert magunk közt osztottuk szét, és a gyerekek nem mindig igazságosak.) Anyám csak utánam kelt fel, én meg kaptam 200-300 forintot, hogy vegyek magamnak péksütit. Jól meghíztam tőlük, de legalább szerettem.

Hát ilyen egy elhanyagolt gyerek reggele a 2000-es évekből.

2021. jan. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!