Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor már egyedül jártál...

Amikor már egyedül jártál iskolába (általános- és középiskolába), reggelente anyukád készített neked reggelit és beszélgettetek vagy egyedül készültél reggel, amíg ő aludt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem olyan szomorúak voltak ezek a reggelek és kíváncsi vagyok, más családokban is így van-e. Anyukám még aludt olyankor. Vannak emlékeim arról, amikor még kisebb voltam, hogy a kanál csilingelésére ébredek, ahogy anyukám kevergeti a bögrében a teánkat és együtt reggelizünk. De olyan 10-11 éves koromtól fogva már nem kelt fel velem, egyedül ébredtem, egyedül reggeliztem és indultam el. Ő még olyankor aludt.

#együtt #anya #reggel #reggelizni
2021. jan. 3. 02:09
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát én erősen gondolkodom, hogy ha 2 év múlva gimibe megy a nagy, és várhatóan 6 körül kelnie kell, akkor én be nem állítok ébresztőt magamnak, úgyis felébredek majd a motoszkálására valamikor.

Most 7-kor csörög az órám, és készítek mindenkit a suliba, nekem meg utána kezdődik a munkaidőm.

2021. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Sosem reggeliztem de tízórait mindig csomagolt. Kèsőbb mikor nagyobb voltam már megcsináltam magamnak, de azt sem kènyszerből. Valahogy volt egy hangulata annak ahogy kiválogattam a hűtőből hogy másnap mit egyek a suliban.
2021. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk reggelente apu ment a boltba friss zsemlyéért és felvágottért, igaz, 100 lépésnyire volt a bolt. De csak reggeliztünk, tízórait épp ezért nem vittünk. Általánosban menzás voltam, de a giminek nem volt menzája, inkább megmelegítettem az előző napi maradékot. Persze anyu is kelt, mindketten olyan fél 8-ra jártak dolgozni, nekünk is akkor kezdődött a suli. Az általános kb. 100 lépésnyire volt, a gimi kb. 10 perc laza séta.
2021. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször egyedül készültem el és indultam el

az iskolába.

2021. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szomszédom volt az általános iskola (egy zebra és pár lépés), így még első osztályban a lelkemre kötötték, hogy óvatosan közlekedjek és menjek (egyébként most vagyok 26 éves). Nekem kellett magamnak már a kezdetektől reggelit csomagolnom magamnak, talán az első héten még anyám ott volt, hogy nézze, hogy nem vágom el a kezem.
2021. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim válasza:
85%

Nekem minden hasonlót apukám csinált, pedig egy háztartásban él mindkét szülőm. Talán másodikos koromig előkészítette a ruhákat amiben megyek, utána már én válogattam össze magamnak. Amíg a közelben dolgozott, a tízórais szendvicseket mindenkinek megcsinálta, mert mindig olyan korán kelt, hogy nem tudott mi mást csinálni. Mióta már nem közel van a munkahelye, mindig magamnak készítem össze esténként a másnapi szendvicset.

Anyukámnak esze ágába nem jutna, hogy ilyeneket megtegyen, noha nem is várom el, jobb ez így. Ő alszik amíg lehet, nem emlékszem, hogy bármikor is felkelt volna hozzánk amikor szabin/betegszabin volt.

2021. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
Én amíg alsós voltam kaptam csomagolva reggelit, azt a teremben tanítás előtt megettem, vagy az első szünetben. Az otthoni reggelizés sulinapon nem volt szokás nálunk. Aztán felsőbe-gimibe magamnak csomagoltam kaját vagy kaptam pénzt büfére. Ez minden barátommal így volt, senki nem reggelizett otthon.
2021. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az általános iskolám 10 perc sétára volt, alsóban anyukám keltett, adott reggelit, elkísért a suliba, majd ment tovább dolgozni. Aztán mikor már egyedül mentem, inkább tovább aludtam és becsengetésre estem be, anyukámnak hamarabb kellett munkába mennie, de továbbra is ő keltett és adott reggelit. Gimiben már messzire jártam, ő meg közelebb kapott munkát, szóval kb, akkor kelt mikor én indultam. Gimiben már volt egy rendes mobilom jó ébresztő órával. Szép emlékeim vannak a közös reggelekről :)
2021. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
32%

Anyám otthon volt gyesen a húgommal, de nem engem "készített", hanem a húgom seggét rázta, én kb. le voltam tojva. (Annyi, hogy reggel főzött egy kakaót).

Kapaszkodjatok meg: Én a lányomhoz még egyetem alatt is keltem reggel (én szabadúszó vagyok, itthon dolgozom, szóval nem kell rohannom a melóba).

2021. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
14%
39-es vagyok, még annyit (a nulla pontozásra reagálva), hogy neeeem, NEM neveltem életképtelen gyereket. Lányom most 11 ezer kilométerre él már 2 éve, ösztöndíjas egy távolkeleti egyetemen, szóval nem függ össze a kényeztetés semmivel, csak nekem, mint anyának volt egy érzelmi plusz. (Már aki érti a gyakoris érzelmi nyomorékok közül, annak írtam).
2021. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!