Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor már egyedül jártál...

Amikor már egyedül jártál iskolába (általános- és középiskolába), reggelente anyukád készített neked reggelit és beszélgettetek vagy egyedül készültél reggel, amíg ő aludt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem olyan szomorúak voltak ezek a reggelek és kíváncsi vagyok, más családokban is így van-e. Anyukám még aludt olyankor. Vannak emlékeim arról, amikor még kisebb voltam, hogy a kanál csilingelésére ébredek, ahogy anyukám kevergeti a bögrében a teánkat és együtt reggelizünk. De olyan 10-11 éves koromtól fogva már nem kelt fel velem, egyedül ébredtem, egyedül reggeliztem és indultam el. Ő még olyankor aludt.

#együtt #anya #reggel #reggelizni
2021. jan. 3. 02:09
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
Mi reggel együtt mentünk a szüleim vittek kocsival iskolába, majd mentek tovább a munkahelyükre. Ők picivel korábban keltek, a legtöbbször már ébren voltak mikor felkeltem. Viszont soha nem reggeliztünk, nem beszélgettünk stb., csak mindenki elkészült, beültünk a kocsiba és mentünk.
2021. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
10%
Nekem más jutott eszembe erről. Hogy anyám minden hétvégén ebéd után alszik.Aztan panaszkodik hogy este meg miért nem bír aludni,ilyenkor egyébként sose lehet menni hozzájuk mert 4 ig 5 ig döglenek.
2021. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
90%

42!


Hagy aludjon. Regen normális volt a "delelés". Nyilván nem 11kor kel anyád, ha ebéd után alszik. Én pl hajnál 3kor kelek héti z napon, képzeld én is alszom ebéd után, ha tehetem.

2021. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Elsőtől egyedül jártam.

Akkor mamám csinált nekem reggelit.

2.-tól meg apám. (Ő nem csak nekem, hanem magának is)

2021. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Nem tudom, ki az aki itt lepontozgat, ne törődjetek vele. Én nagyon örültem volna egy olyan anyának, aki reggelente beszélget velem pár szót. Nyilván nem csak ez volt a probléma, de inkább nem is részletezem. A depressziómon nem lehet segíteni, pontosan tudom mi váltotta ki és azt is tudom, mitől múlna el, de ez a része nem fog megoldódni. Minden nap legyőzöm valamilyen szinten 3 éve, de tudom, hogy okoztam már a gyerekemnek szorongós napokat, amikor lelkileg elérhetetetlen voltam. Anyám nem volt egy könnyű eset. Elítélni nem szeretném azért, amiért depressziós volt, bárki más elásta volna magát az ő helyében, mert a negyvenes évei elején, még fiatal nőként elvesztette az összes fogát és onnan kezdve nem akart emberek közé menni. Nem tudott protézist hordani, mert volt egy nyelési fóbiája, sokszor a sima ételtől is fuldoklott, alig bírta lenyelni az ételt, milliószor megrágta, forgatta a szájában. Nem segített rajta semmi, semmilyen pszichoterápia. Se gyógyszer, se pszichológus. Mindenesetre ha a kajától ez volt neki, gondolható, hogy képtelen volt protézist elviselni a szájában. Több, mint egymillió Ft-ot költöttek neki a nagyszüleim fogbeültetésre, de nem sikerült, keskeny volt hozzá az állkapcsa. Hogy a nyelési fóbiája mitől volt, nem tudom, elképzelhetőnek tartották, hogy valami születéskori élmény, ugyanis szülés közben beszorult, mamám ha jól emlékszem, több, mint egy napig vajúdott és fogóval húzták ki anyámat. Amíg volt foga, addig viszonylag normális életünk volt. Utána már befordult teljesen. Én is befordulnék fog nélkül ilyen fiatalon és mindenki más is befordulna, vége lenne az életének. Ránk már nem tudott figyelni, annyira kilátástalan volt az élete a négy fal között. Most már megértem őt. De ettől még nem lett boldogabb a gyerekkorunk.
2021. jan. 3. 17:45
 46/48 anonim ***** válasza:

Elsős korom óta egyedül jártam suliba. Anya felkelt hajnalba, akkor csinált nevelőapámnak szendvicseket a munkába, meg kb. 3.as koromig nekem is, majd visszafeküdt aludni. 3.tól nevelőapám munkát váltott, nem vitt kaját, onnantól én sem kaptam sosem...

27vagyok.

2021. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Nálunk apa kelt fel reggel, ő csinált reggelit is, anya délután járt dolgozni, reggel még aludt.
2021. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Alsós koromig csinált szendvicset, segített bepakolni a táskába, ébresztett reggel, stb. Aztán már rámhagyta ezeket. Pedig örültem volna, ha még legalább középsuliig "gyerek" lehetek ebből a szempontból.

Nem lustaság miatt vagy ilyesmi... csak hogy érezzem a törődését még.

2021. jan. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!