Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni apát...

Hogyan tudnám meggyőzni apát hogy adjon kölcsön a bátyámnak?

Figyelt kérdés
Bátyám 20 éves egy éve költözött el itthonról a barátnöjével, most albérletben laknak. Bátyám dolgozik de nagyon keveset fizetnek neki. Barátnője 4 hónapos terhes. Nem tervezték a babát csak becsúszott de nem akarták elvetetni. Most így a járvány miatt még kevesebb pénzük van mint volt, a lakbért is alig tudják fizetni és most még a kicsi is... Bátyám tegnap eljött hozzánk és tök szépen megkérte apát hogy adjon nekik kölcsön egy kicsit. Apa erre tökre kiakadt elkezdett kiabálni bátyámmal hogy hogy képzeli hogy idejön kunyerálni ha már voltak ilyen felelőtlenek vállalják a következményeket. Olyan csúnyán beszélt szegénnyel azt mondta takarodjon el és inkább keressen olcsóbb albérletet illetve jobb munkát. Tökre nem értem mi baja. Hát a fia segítenie kéne neki. Normális apa megteszi ezt nem? Miért ilyen irigy? Pláne hogy öt hónap múlva születik az unokája. Hogy vegyem rá hogy mégis adjon nekik kölcsön? Én 16 éves vagyok nem tudok sehogy segíteni de ha tudnék megtenném.

2021. jan. 22. 19:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

De most komolyan, mit ér el azzal hosszú távon, ha apád ad neki kölcsön? Szerintem semmit, apád meg nem látja többet a pénzét.

Mert, ha saját magukat sem tudják fenntartani eléggé felelőtlen dolog egy gyereket bevállalni.

Egyéb, ha a nő már nem tud dolgozni akkor még kevesebb pénzük lesz...

Nekem ebből kb az jön le, hogy majd a nagyszülök tartják el bátyádékat!

2021. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
Arra nem gondoltál hogy esetleg apád is le van égve, csak ciki lenne bevallani? Így még ez a reakció is jobban érhető lenne ha ez lenne.
2021. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy az megvan kérdező, hogy nagyon sok embernek bizonytalan a jövője most? Biztos vagy benne hogy a szüleid munkahelye stabil? Nem lehet hogy apukád éppen elég feszültséget kénytelen a munkahelyén elviselni emiatt? És akkor a fia meg annak a barátnője-akiről nem írod hogy van-e munkája- a semmire, vagy inkább apukád pénzére gyereket akar vállalni..... Őszintén: csoda ha apukád kiakad?
2021. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom apukád csalódott...a SEMMIRE ilyen fiatalon gyereket vállalni, na az nagy FELELŐTLENSÈG! Igaza van apukádnak, keressen csak jobb munkát. Azt a gyereket fel kell nevelni, meg kell adni neki mindent. Vagy mindig kèregetni fog? Milyen ember lesz így a kicsiből? Nèlkülözni fog csak, azt látja majd másnak jut telefonra/ márkás ruhára, mittudom èn mire, neki meg mèg enni se? Szerintem apukád ösztönözni szeretnè a tesódat, hogy most már ideje felnőni, mostmár egy kis èletèrt felelősek, ha máskèpp nem lehet, csúnya szavakkal. Persze, átmenetileg segíthet egy kis kölcsön, de könnyű ebből nagy adósságba keveredni. A gyereket pedig így nem lenne szabad vállalni.
2021. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%

Ne aggódj, segíteni fog ha meglesz a baba.


Gondolom a mennyel sincsenek kibékülve és azzal sem, hogy megszüli az utódot a semmire.

A bátyád és a kis barátnő is felelőtlen gyerekek még.

Sz.r egy dolog az abortusz, de ez pont egy olyan szitu, ahol ha már megtörtént a baj, akkor vissza kell fordítani vagy szív mindenki.


A gyerek születése után úgyis fog segíteni, ha más nem az anyukátok titokban.


Persze h ki van akadva, a hülyegyereke felcsinált egy kiscsajt és most kuncsorog és elcseszi az életét, mert párszor kellemesebben akarta belógatni.

2021. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13%
Úristen milyen apád pénze. A gyerekeket szívesen támogatják jobb helyeken, ha van miből. Ha nincs akkor van gond. Ez a kölcsönadunk a gyereknek eleve nekem kínai. Simn adhatna nekik ha van miből, nem kölcsön, mert épp nekik van rá szükségük. Ezt hívják családnak. Szerintem inkább idegesíti hogy ennyi idősen valaki nagypapának fogja hívni. Ez elég valószínű ok szerintem.
2021. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

#16

remélem te se gondoltad ez komolyan h az a baja az apának h nagypapának fogják hívni...


Egyáltalán nem biztos h képes az apja elvállalni a meglévő családja mellett még kettőt (meny+unoka)

2021. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van Apukádnak.Keressen a bátyád másik állást, van plusz melót. Igaz, ha valami kis faluban laktok messze nagyvárostól akkor nehéz lesz.Itt pl. Szombathelyen van állás ha akar valaki.
2021. jan. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

16! itt nem az a lényeg, hogy adunk-e pénz a gyerekünknek ha esetleg megszorulna. Valószínűleg minden szülő adna amennyi tud.

Viszont ez a helyzet nem megszorulás, hanem felelőtlenségből adódó tartós pénztelenség. Itt kezdődik minden a baba cuccok beszerzése kölcsönkért pénzből. Aztán a nagyszülök meg mire észbe kapnak, ők veszik a pelenkát meg a tápszert is.

És mivel egy fizetés nagyjából kiesik még a végén hétvégen a mama jelölt 2-3 napi élelmet csomagol a bátyádéknak.


Amúgy meg egy friss rendelet miatt, szülés után fél évig a csaj a bruttó bérét mindenféle levonások nélkül megkapja. (már ha dolgozik egyáltalán)


A bátyádnak meg ideje volna másik munka után néznie.

2021. jan. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem értem, hogyha még csak terhes, mire kell a pénz? Igazából ez egészen kedvező időszak. Már kapja a magzat után a családi adókedvezményt, de még nem kell költeni sok mindenre.

Vásárolni még ráér, a vitaminokat pedig fedezni tudja a havi 10ezerből.

Inkább arra beszéld rá a szüleidet, hogy a gyermek számára vásároljanak majd. Az is segítség, nem is kicsi.

2021. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!