Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni apát...

Hogyan tudnám meggyőzni apát hogy adjon kölcsön a bátyámnak?

Figyelt kérdés
Bátyám 20 éves egy éve költözött el itthonról a barátnöjével, most albérletben laknak. Bátyám dolgozik de nagyon keveset fizetnek neki. Barátnője 4 hónapos terhes. Nem tervezték a babát csak becsúszott de nem akarták elvetetni. Most így a járvány miatt még kevesebb pénzük van mint volt, a lakbért is alig tudják fizetni és most még a kicsi is... Bátyám tegnap eljött hozzánk és tök szépen megkérte apát hogy adjon nekik kölcsön egy kicsit. Apa erre tökre kiakadt elkezdett kiabálni bátyámmal hogy hogy képzeli hogy idejön kunyerálni ha már voltak ilyen felelőtlenek vállalják a következményeket. Olyan csúnyán beszélt szegénnyel azt mondta takarodjon el és inkább keressen olcsóbb albérletet illetve jobb munkát. Tökre nem értem mi baja. Hát a fia segítenie kéne neki. Normális apa megteszi ezt nem? Miért ilyen irigy? Pláne hogy öt hónap múlva születik az unokája. Hogy vegyem rá hogy mégis adjon nekik kölcsön? Én 16 éves vagyok nem tudok sehogy segíteni de ha tudnék megtenném.

2021. jan. 22. 19:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, én sem adnék a gyerekemnek egy centet sem, csak azért, mert képtelen gumit húzni.


Plusz ha apád egyszer ad, akkor utána MINDIG tőle fognak kunyerálni, és sosem lesz vége.


Nem, a kedves bátyád felnőtt férfi, hát akkor tartsa is el a családját ;)

2021. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
94%

Anyádról nem írsz semmit, így feltételezhető, hogy apád egyedül nevel téged, egy kiskorú lányt, aki vélhetőleg tanul és remélhetőleg továbbtanul majd.

Apádnak is járvány van, apád is felel egy gyerekért (érted) és apádnak is elveszhet a munkahelye, tehát ha van is tartaléka, jelen helyzetben nem adakozhatja el.


A bátyád:

Mivel nem írtad, hogy a csaj dolgozik, nyilván nem dolgozik.

Talán inkább ezzel kellene foglalkozni, nem apádat pumpolni!

Egyébként mindkét részről lehet hazamenni és akkor nem kell albérletet fizetni. Ha ez nem felel meg, hanem ész nélkül játsszák a felnőttesdit, most már papás-mamással egybekötve, akkor viseljék a következményeket!

2021. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!