Hálátlan lennék?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, egyetemen tanulok és mellette tanítok 3 éve (rendes általános iskolában, alapítványiban) és külön élek, másik városban albérletben. Sajnos nem voltam sosem az az ember, aki félretett volna pénzt de amire kellett, volt (nem szülőktől) . Eddig nem tudok felmutatni anyagilag semmit egy félmilliós autón kívül. Az utóbbi fél évben 1 millió forint diákhitelt vettem fel mert szülői segítséggel lehetőségem nyílt azon gondolkodni, hogy vegyünk egy kis házat, ami hosszabb távú befektetés lenne. Közben megismerkedtem egy lánnyal, rengeteg pénzt elköltöttem rá a szerelem hevében és vettem egy tévét, konzolt és költöttem kb 150 ezer Ft-ot az autómra ami nem volt szükségszerű így elment a felvett összes diákhitel. Így visszanézve tudom, hogy nagyon felelőtlen voltam és most már biztos nem így csinálnám. Lelkiismeret-furdalásom van, mert néhány hónap alatt eltapsoltam kb annyit, amennyit 1 szülőm keres egy évben. Szeretem a szüleim, sosem volt semmilyen problémám velük, jól és szeretetben neveltek de ma apám azt mondta, hogy hálátlan vagyok mert másvalaki ennyi szülői segítséggel biztos előrébb tartana.

2021. febr. 14. 12:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos igazuk van. Találkozol egy új lehúzós nővel, megkér, hogy írasd rá a házadat, elmegy az eszed, ahogyan korábban is, és megteszed. Sztem neked úgy lenne szabad csak ingatlant venni, hogy a szüleid megtartják a haszonélvezetet maguknak, különben elpazarlod azt is.
2021. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
84%
ismerek egy idegbeteg nőt, neki is vettek lakást a szülők, de mivel nem mindig százas, ott is megtartották a haszonélvezetet maguknak. Így van hol élnie szabadon, de nem tudja elszrni az ingatlant.
2021. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%
Felelőtlen vagy, DE ha most nem várod el, hogy megint kisegítsenek a saját hülyeséged miatt, akkor bebizonyíthatod ennek az ellenkezőjét.
2021. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk lehet, a ház rezsijét sem fizetnéd, hanem elköltekeznéd azt az összeget is. Neked ám orvos kellene, ez egy betegség, de gyógyítaható. A ész nélküli pénzszórás. Van is valami hivatalos neve neki.
2021. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
44%

Mindenkinek van egy ilyen szakasza, aki nem kapott meg mindent (vagy alap dolgokat) gyerekkorában. Ezt pár válaszoló nem tudja megérteni, mert lehet ők gazdagságban nőttek fel...

Annó én ennél többet szórtam el, mikor kikerültem a családi fészekből (nem diákhitelt, hanem az első külföldön megkeresett pénzemet). Nagyon jó tanulópénz volt, azóta a fogamhoz verem a garast minden nagyobb kiadásnál és autót sem akarok venni, mert annál nagyobb pénznyelő nincsen.

Szerintem első körben add el az autót, mert rengeteg pénzt visz el és ne szórd a pénzt a barátnődre, bőven elég havi 1 étterem vagy nagyobb randi. Biztosan tanultál belőle, ha már ilyen lelkiismeretfurdalással írod le. Semmi rosszat nem csináltál, ez bárkivel előfordulhat.

2021. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

#21 és #22


Igazatok van, normál esetben!

Csak én itt megfordítanám, a szülők legyenek a tulajdonosok és a "gyerek" a haszonélvező. Mert ha ő lesz a tulajdonos, akkor a haszonélvező hozzájárulása nélkül eladhatja a házat, igaz gombokért, a Kérdező meg azt is az aktuális nőjére és/vagy a kocsijára költi.:(

2021. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
73%

"Mindenkinek van egy ilyen szakasza, aki nem kapott meg mindent (vagy alap dolgokat) gyerekkorában. Ezt pár válaszoló nem tudja megérteni, mert lehet ők gazdagságban nőttek fel..."


Ez NEM IGAZ. Csak a putrilakók költekeznek ész nélkül, a tanulatlan vagy személyiségzavaros emberek. Normális személy nem tesz ilyet - de főleg nem akarja normális viselkedésnek feltüntetni azt, ami nem normális.

2021. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
77%
Először is 24 évesen ne tituláld magad fiúnak, hanem férfinek és ha képes leszel magadra férfiként tekinteni, talán a gondolkodásmódodra is kihat. Nem biztos, de egy próbát megér!
2021. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
72%

Hát ezek után hagyd a nézelődést, ha a szüleidnek van kis eszük nem öntik beléd a pénzt feleselgesen. Majd saját károdon megtanulom mikor kb 20 év lesz mire saját ingatlant vehetsz addig meg albérletben kell élj.


Én ezek után biztosan nem vennék neked lakást, sőt ha te akarsz venni se adnék egy fillért se bele. Ha neked nem fontos a saját jövőd így jártál. A szüleid is költhetik majd azt a pénzt jobb helyre.

2021. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
22%

Kerdezo en nem ertem a problemad. A diakhitelt majd visszafizeted, a tv meg konzol jo lesz hobbinak. Auto is joljon. Gyakorlatilag mindened megvan 24 evesen, amire szukseged van. Diploma,kocsi,allas- amelybol akar meg majd nyugdijba is mehetsz konkretan. Volt, vagy van csajod is akire kolthettel. Orulj neki.

Szerintem jol csinaltad.

2021. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!