Hálátlan lennék?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, egyetemen tanulok és mellette tanítok 3 éve (rendes általános iskolában, alapítványiban) és külön élek, másik városban albérletben. Sajnos nem voltam sosem az az ember, aki félretett volna pénzt de amire kellett, volt (nem szülőktől) . Eddig nem tudok felmutatni anyagilag semmit egy félmilliós autón kívül. Az utóbbi fél évben 1 millió forint diákhitelt vettem fel mert szülői segítséggel lehetőségem nyílt azon gondolkodni, hogy vegyünk egy kis házat, ami hosszabb távú befektetés lenne. Közben megismerkedtem egy lánnyal, rengeteg pénzt elköltöttem rá a szerelem hevében és vettem egy tévét, konzolt és költöttem kb 150 ezer Ft-ot az autómra ami nem volt szükségszerű így elment a felvett összes diákhitel. Így visszanézve tudom, hogy nagyon felelőtlen voltam és most már biztos nem így csinálnám. Lelkiismeret-furdalásom van, mert néhány hónap alatt eltapsoltam kb annyit, amennyit 1 szülőm keres egy évben. Szeretem a szüleim, sosem volt semmilyen problémám velük, jól és szeretetben neveltek de ma apám azt mondta, hogy hálátlan vagyok mert másvalaki ennyi szülői segítséggel biztos előrébb tartana.

2021. febr. 14. 12:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
71%

Nem hálátlan vagy, de rettentően felelőtlen.


Érdekes, én 23 - de 18 - évesen nem voltam ekkora idióta, és nem tapsoltam el többszázezer rongyot a nagy semmire. Azért remélem, a szüleidtől egy petákot nem fogsz kapni ezek után, akkor sem, ha megszorulsz.

Ha az én gyerekem lennél, bizony nem adnék.

2021. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Én sem adnék ingatlanra semmit ezek után. Majd, akkor ha látnám, hogy szeretnéd, gyűjtenék rá ezerrel és nem szórnád el a pénzed. A szüleidet maximálisan megértem. Nekik is joguk van a saját pénzüket magukra költeni, nem kötelesek a fiukat ingatlanhoz segíteni, ha látják, hogy felelőtlenül bánik a pénzzel.
2021. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mit javasoltok, mit tegyek? Szakemberhez forduljak vagy mit tennétek a helyemben?
2021. febr. 15. 14:24
 34/35 anonim ***** válasza:
94%

#33

Miért kellene szakemberhez fordulnod?

Gyakorold az önfegyelmet és tudjál rangsorolni!

A pénz nem csak egy papírfecni, amit becserélünk pillanatnyi vágyaink szerint, hanem kőkemény munka van mögötte, de ezt majd te is megtapasztalod, amikor a kamatos diákhiteledet fizeted vissza.

És ha még akkor sem megy ezt felfognod, akkor lehet szakemberhez fordulni (de az is pénzbe kerül!)

2021. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
43%

Ennek mi köze a hálához? Ha valaji leírná nekem privobe megköszönném.

(Ironikus, tudom, hogy nincs.)

2021. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!