Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » “Ne adj fel a gyerekeidért...

“Ne adj fel a gyerekeidért semmit, mert hálátlanok”. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A szituáció, amiben felmerült, feltételezem az volt, amikor apám és az unokatestvére arról beszéltek, hogy mit csinálnak akkor, ha a szülő hosszútávú tervei ütköznek a gyerek hozzáállásával. Bizonyos okok miatt apámmal ide jutott el a kapcsolatunk, nem hajlandó kompromisszumot kötni, a legfontosabb kérdésekre a választ nem indokolja meg normálisan. A múlttal takarózik és mutogat újjal a bűnösökre.

Mi a véleményetek erről, hogy ez a mondat elhagyta apám száját nekem célozva? Nem tudom, mennyit számít, hogy 16 éves vagyok, anyámmal élek. A kapcsolatunkat akartuk helyrehozni egymással, elég sikertelenül.



#család #apa #apa-gyerek kapcsolat #családi viszályok
2021. márc. 7. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
83%
Az adott szituációban nincs igaza apádnak, hogy ezt mondta, nyilván rosszul esett. Ő a felnőtt, neki kellene intelligensen megoldania, hogy úgy tartsa veled a kapcsolatot, hogy közben neked ne kelljen vagy ne túl sokat kelljen találkoznod az új családjával, ha nem szimpatikusak neked. Azt jogod van kérni, hogy találkozzatok külön is, töltsön minőségi időt csak veled rendszeresen, viszont azt nincs jogod kérni, hogy csak a te kedvedért olyan szintű áldozatot hozzon, hogy pl. hagyja el az új családját. Ő is egy különálló ember, joga van a boldogsághoz, ilyen volumenű áldozatot nem szabad megkövetelni egy szülőtől. De ez teljesen független attól, hogy a gyerek hálás-e vagy hálátlan-e. Egy szülő ne azért tegyen meg valamit a gyerekéért, hogy az később hálás legyen, értékelje, hanem azért, mert azt szívesen megteszi feltétel nélkül a saját gyerekéért.
2021. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
88%
#20-as azért sehol nem állított olyat a kérdező, hogy dobja el azt a nőt... Ő személy szerint nem kíváncsi rá (nem tudjuk, hogy miért) deegy szóval nem várt el olyat, hogy dobjon el bárkit is és legyek örökké egyedül. Látatlanban lehisztisezni valakit nem vall túl nagy intelligenciára.
2021. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
* legyen
2021. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:

Azta, sok válasz érkezett. Idáig nem mertem ezt a kérdést kiírni, mert féltem, hogy túl bonyolult az eset és egy külsős nem fogja átlátni.

Bocsánat, hogy nem válaszolok egyesével, ha van kérdés, akkor írjatok nyugodtan. Apám szavai paradoxont hoznak létre. Azt mondta, ha egyszer hajlandó vagyok találkozni a párjával, akkor utána akárhogy találkozhatunk. Kérdeztem tőle mi szükség van erre, megold bármi nézeteltérést is? Nem tudott normális választ adni, szóval az ajánlatát elutasítottam. Nem tudom felfogni miért lenne feltétele egy harmadik személy a kettőnk kapcsolatának. Nem agyba-főbe vannak együtt, ha össze is költöznek a nő heteket dolgozik külföldön, de ha nem is tenné...megoldható, hogy külön velem találkozzon, és ne kelljen nekem ott kellemetlenkednem olyanokkal, akikkel nem szívesen vagyok, mert apám elképzelése az, hogy egyesíti a régi életet (engem) az újjal (új családja).

Anyámat vádolja, természetesen, a mostani búcsúzó üzeneteiben is anyámat okolja a válásért, próbálja megdönteni az utálatom okát a nőjével szemben. Elég nagy vagyok már szerintem ahhoz, hogyha valakit nem viselek el, akkor hadd ne fúrja már meg a gondolataimat és próbáljon meg rám erőltetni egy olyat, amit simán el lehet kerülni.

2021. márc. 7. 13:50
 25/62 A kérdező kommentje:

Ja, igen, tízes. Egyik pillanatban kuss a nevem, én ne próbáljak kompromisszumokat kötni vele, mert hogy ő a szülő, a másikban meg legyek felnőtt, lépjek túl “az anyád által beléd manipulált sérelmeiden”, és lássam be, hogy csak éveket vesztegetek el a konokságommal. Félre ne értsetek, en mindezt neki is lekommunikáltam, amit nektek, hogy önálló gondolataim vannak és hogy nem arra kérném, hogy a családjától vonjon meg időt, stbstb.

Többször is már leírta, hogy bár eszes vagyok, de az élethez fingom sincs, hogy anyám kis Frankesteinje vagyok, a szörny anyám által nevelt kis érzelemhiányos sejthalmaz (nem így fogalmazott, de hasonlóan bántóan), és hogy ő már elengedett engem. De azért hiányzok neki és bármikor visszavár.

2021. márc. 7. 13:55
 26/62 A kérdező kommentje:
#22 nem tartom fontos tényezőnek, hogy miért nem vagyok kíváncsi rá. Pontosan azért, mert apám is ezt akarja megfúrni, mintha ebben bármi ésszerűt kellene keresni és az érveivel meg kell lékelnie. Anyám és apám megcsalós sztorijaival ellentétben ezzel a nővel való viszonyát a saját két szememmel tudtam meg, talán ez is hatással volt rám. Hogy mellettem tört össze anyám, ahogy elolvasta azokat az üzeneteket. Hiaba volt még ezen kívül számtalan megcsalása mindkettőnek. Meg mindkettejük azt mondja, hogy ez csak válaszlépés volt a másik tettére. Nem érdekel, hogy ki kezdte, mindketten elbaszták, apám anyám betegsége alatt döfött tőrt anyámba, anyám meg nem lépett le apámtól és az egység miatt lepedő alatt keresett lelkitársat. Mindegy, visszatérve..nem tudom. Ellenszenvem van azzal a nővel, egy sekélyes, vásárlásmániás nő, olyan, mint apám, csak nő kiadásban. Apám a családtagom, és bár nem láttam túl sok szeretetet apám meg anyám között míg együtt voltak, érzem a késztetést, hogy apámmal jóban legyek, de ehhez a nőhöz semmi nem köt. Semmi. Azzal, hogy egyszer találkoznék vele semmi nem változna meg. Ezt is már beszéltem apámmal, kérdeztem, szerinted ez lenne egy bizonyítása annak, hogy szeretlek, hogy ilyen gesztust megteszek? Azt mondta nem, szerinte ez békét hozna mind a családban, mind az ő lelkében. Hát nem tudom.
2021. márc. 7. 14:03
 27/62 anonim ***** válasza:
96%
Uh, de durva... :/ Mondjuk, ha tényleg csak egy találkozóról lenne szó a nővel? Bár igaz, nem garantálja semmi, hogy utána ne akarjon még többet. Nehéz szitu ez az egész, engem főleg az akaszt ki, amiket mond neked, és gondolom utána bocsánatot sem kér. Ez az anyád kis Frankensteinje vagy meg érzelemhiányos sejthalmaz brutálisan durva. Őszintén szólva nálam ez sokkal inkább vágná ki a biztosítékot, mint az új nő ténye (amit még elfogadok, hogy nem akar egyedül megöregedni), de ilyet odavágni a gyerekem fejéhez nálam zéró toleranciás.
2021. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer találkozz a barátnőjével és aztán többet soha ha nem akarsz és kész.Ezután nem tud ezzel csesztetni.Ha pedig mindig úgy akar találkozni hogy a nő is ott van akkor megmondod hogy nem jó úgy neked és ennyi
2021. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
98%

Nézd az apád azt akarja,hogy találkozz a mostani nőjével,magyarán az új választottjával és az anyádat valami miatt elutasítja,ami gondolom nem véletlen.


Ez részéről nem egy nagy kérés,egyszerűen azt akarja,hogy így fogadd el és ezek szerint nyitott a találkozóra,az új életével szemben pedig te nem.

2021. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy ezt írom, de hihetetlenül gyerekes szinten van leírásodból mind az anyád, mind az apád... Ha jót akarsz magadnak, ebből az egészből kimaradsz. Nem ér annyit a lelki békéd felborítása. Óriási hiba részükről ezt az egészet rád zúdítaniuk, meg ez a válaszlépéses megcsalás... Mint valami tinédzserek komolyan. #27 voltam.
2021. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!