Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » “Ne adj fel a gyerekeidért...

“Ne adj fel a gyerekeidért semmit, mert hálátlanok”. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A szituáció, amiben felmerült, feltételezem az volt, amikor apám és az unokatestvére arról beszéltek, hogy mit csinálnak akkor, ha a szülő hosszútávú tervei ütköznek a gyerek hozzáállásával. Bizonyos okok miatt apámmal ide jutott el a kapcsolatunk, nem hajlandó kompromisszumot kötni, a legfontosabb kérdésekre a választ nem indokolja meg normálisan. A múlttal takarózik és mutogat újjal a bűnösökre.

Mi a véleményetek erről, hogy ez a mondat elhagyta apám száját nekem célozva? Nem tudom, mennyit számít, hogy 16 éves vagyok, anyámmal élek. A kapcsolatunkat akartuk helyrehozni egymással, elég sikertelenül.



#család #apa #apa-gyerek kapcsolat #családi viszályok
2021. márc. 7. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
22%
a 38-ból tisztán látszik hogy apáb békülne, te nem. Innentől értelmetlen az egész rizsa.
2021. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
Dehogynem békülnék. Viszont neki az a vesszőparipája, hogy ismerjem meg (amiből az lesz, hogy viselkedjek családként velük), nekem meg ennek a szöges ellentétje.
2021. márc. 8. 13:50
 43/62 anonim ***** válasza:
Nekem azért eléggé úgy tűnik, hogy a mérleg nyelve anyud javára billen nálad, szerintem is azért, mert ugye vele élsz, nyilván jobban hat rád. Ha nem is szeretnék látni senkit onnan, azért ameddig nyomós okom nincs rá, addig olyat se tennék vagy mondanék, amiből esetleg harag lehet. Téged az a nő nem bántott, és ha nem ő, akkor jött volna más. Én nem ítéllek el téged, szánalmasnak sem gondollak, engem is kibuktatna ilyen sztori, képmutató dolognak tartom azt, aki elítél téged, de én biztos nem makacsolnám meg magam az apám irányába. Nemes egyszerűséggel azért, mert egyik szülőd sem különb a másiknál, és ha anyád találhatott újra párt magának, akkor ehhez apádnak is joga van. Értelmetlenül nagy haragot tolsz az irányukba szerintem, és ha elköltözöl 18 éves korod után szerintem te is belátod majd. Nem tudom, mennyire jól tudtam kifejezni mire akartam célozni, nem volt-e félreérthető. Nem azt a nőt védem, itt nem róla van szó, de amennyire csak lehet, ne hagyd magad érzelmileg zsaolrni!
2021. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
*zsarolni
2021. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
84%

Igen 39-es mivel az anyjával él,az anyja eteti és gondoskodik róla az apja meg nem igazán,sőt ilyen feltételeket szab persze,hogy az anyjához kötődik,te nem így lennél?


Egyébként így belegondolva,először azt gondoltam nem nagy feltétel,hogy találkozz a nőjével,de most már úgy gondolom igen is az,mivel a kapcsolatotoknak nem kéne ilyen feltételhez kötődnie.


Azt gondolom most,ha az apádnak ilyen feltételei vannak,akkor NINCS EGYÉNISÉGE,szerintem súlyosan nőfüggő.


Azt kell tudatosítani magadban,hogy ne kötődj hozzá,mert tanítani nem fog semmire sem,mivel csak egy nagyra nőtt gyerek.

2021. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:

Őszintén #45-ös? Nem, nem így lennék... Rohadtul utálom, ha lelkileg zsarolnak, volt benne részem évekig, percek alatt levágom a szitut, ha valaki ezt csinálja, és bár már nem veszekszem ilyen miatt már senkivel (mivel tudom, hogy az ilyen ember nem akar változni) de onnantól kezdve bennem érzelmileg valami mér megtörik. Nem tudjuk, az apja mennyire gondoskodott róla, megjegyzem ezért sem jár nagy elismerés, mivel a szülő ezt a szülői léttel vállalta.


Ne haragudj, de semmi kirívót nem vár el az apja, még mindig nem fenyegette olyanokkal tudtommal, hogy kivágja az utcára, meg ameddig az ő kenyerét eszi, stb. Az anyja is továbblépett, az apja miért ne tehetné? Függőséget belelátni is nevetséges, semmi kiakasztó nincs abban, hogy azt szeretné, hogy akiket szeret, azok ne utálják egymást.

2021. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:

Nézd 46-os én személy szerint találkoznék a nővel felnőttkoromban,mert 16 évesen totál brutál kamasz voltam,akkor tuti nem találkoztam volna.


Felnőttként már kíváncsi lennék az apám választottjára.


De azt most is fenntartom ne szabjon már ilyen feltételeket,a fia,nem a nő fia.

2021. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy az anyja választottja sem az apja, mégis jóban vannak... Az apjának ez egy egyszerű kérése csak, nagy feltételszabást azért ebbe én nem látok bele. Nem tudjuk, milyen lelki zsarolásokat élhetett át az apja is az anyja mellett... Nézd, ha az apja is azt látja, hogy a kérdezőt az anyja manipulálja, akkor azért lehet benne valami erősen.
2021. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:

#47 igazából lány vagyok, de lényegtelen :D

Látom az igazságot abban, amit mondtok, higgyétek el, hogy apám is el tudta szépen mondani, hogy neki rosszul esik, hogy a legszeretettebb emberét a világon nem szívlelem. A viselkedése viszont nem ilyen. Már korábban eltört a kapcsolatunkban valami, ami miatt nem fűz reményeket arra, hogy lassaskán egy jó viszony lehet köztem és a párja között, és inkább “a párját választja helyettem”, mert ő szeretetet ad meg stbstb. Mintha kötelezném arra, hogy hagyja el, ne szeresse. Bár amikor anyám idehozta a párját ő százszor megkérdezte, hogy belemegyek-e, nem csak elém tolta, hogy akkor tessék, ez a helyzet. Apám azért ilyen indulatos, türelmetlen, mert olyan másfél éve megy ez a huzavona, utóbbi időben a legdurvábban.

Valszeg manipulálva is vagyok, vagyis hát ez elég negatív töltetű szó, befolyásolva vagyok, tudok róla, hát amikor anyám felkapja a vizet és a kipakolással fenyeget, azt minek nevezzem, amikor ezt elkerülve hajlok az akaratának? Nem gyakori dolog ez sem, de a párjának nagy köszönettel tartozom, hogy mindig ki tudja beszélni anyám baromságait a fejéből.

Apámmal a nagymamám és főleg a nagybátyám beszélt, hogy küzdjön, ne adja fel a gyerekét, valamennyire hajlik a gyerek, csak épiteni kell ezt. Apám részéről az áldozatmutatás (???) befejeződött. Engem vár, hogy lépjek, aminek feltétele lenne a párjának a megismerése. Majd utána meg persze az, hogy tűrjem el, ne húzódjak el előlük, ismerem, valahogy így lenne a forgatókönyv... csak tudjátok, nem tudom, hogy mire gondol akkor, amikor azt mondja ő már annyi mindent beáldozott. Nem áldozott be semmit. Időt max., amit együtt töltöttünk, jól éreztük magunkat, akkor éreztem, hogy na ezért talán megéri megismerni, utána meg hátha békén hagy a dologgal. Most ezt mind a nulláról kellene megtennem, nincs mi biztosítsa, hogy nem fog megint feladni engem apám.

2021. márc. 8. 15:35
 50/62 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd az apád,nem apa az ilyen.
2021. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!