Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » “Ne adj fel a gyerekeidért...

“Ne adj fel a gyerekeidért semmit, mert hálátlanok”. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A szituáció, amiben felmerült, feltételezem az volt, amikor apám és az unokatestvére arról beszéltek, hogy mit csinálnak akkor, ha a szülő hosszútávú tervei ütköznek a gyerek hozzáállásával. Bizonyos okok miatt apámmal ide jutott el a kapcsolatunk, nem hajlandó kompromisszumot kötni, a legfontosabb kérdésekre a választ nem indokolja meg normálisan. A múlttal takarózik és mutogat újjal a bűnösökre.

Mi a véleményetek erről, hogy ez a mondat elhagyta apám száját nekem célozva? Nem tudom, mennyit számít, hogy 16 éves vagyok, anyámmal élek. A kapcsolatunkat akartuk helyrehozni egymással, elég sikertelenül.



#család #apa #apa-gyerek kapcsolat #családi viszályok
2021. márc. 7. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
30-as igen.
2021. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

#30 nem nagyon tudok kimaradni belőle. Valszeg az lesz a vége, hogy apámmal évekig nem fogok beszélni, vagy őt ismerve néha még bepróbálkozik, aztán a nőjénék megint megakad a dolog.

Egyébként nem tudom mennyit számít, hogy tavaly nyáron próbált puhítgatni, próbáltam én is nyitni. Nem ment. Nem abban a tempóban haladt, amit megbeszéltük, kérdezés nélkül a házhoz hozta a párját, nekem meg online órám volt, csak azért volt indokom a szobámban maradni. De nagyon megbántott akkor, hogy nem tartott engem tiszteletben, visszafele viszont ezt persze, hogy megköveteli, hiszen ő a szülő. Az egész kommunikációjából az jön le nekem, hogy nem érdemes a talalkozót bepróbálnom, számtalanszor cseszett át vagy szegte meg az ígéretét. Nem vagyok én sem bűntelen, sajnos néha befolyásol anyám is, legtöbbször azzal fenyegetőzve, hogy kibasz a házból, ha nem ezt vagy azt csinálom. Szerencsére anyám párját bele tudtam avatni kicsit az ügyekbe, neki jó meglátásai vannak, néha tud hatni anyámra, hogy ne zsarnokoskodjon azzal, hogy az ő kenyeréből eszek.

2021. márc. 7. 14:27
 33/62 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem könnyű a helyzeted,ráadásul mikor én 16 voltam iszonyat kamasz voltam nem mérlegeltem,mint most.


Szerintem is ne foglalkozz velük,magaddal a céljaiddal stb avval foglalkozz,mert elveszik az energiáid és nem éri meg,mondom.

2021. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom... Ne haragudj tényleg, de iszonyú gázos felfogású mindkettő, leírtak alapján pedig anyád semmivel, de semmivel nem különb apádtól. Amit írtál az csak jobban megerősített abban, hogy a legjobb döntésed tudatosan kivonódni mégis a sztoriból, nem állni egyik pártjára sem, és nem hagyni magad zsarolni! Akármit is tolnak rád mondjad nekik, ez az ő dolguk, oldják meg egymás közt, neked ezzel dolgod semmi sincsen. Aki ezt nem érti meg, azzal súlyos gondok vannak.
2021. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
48%
Tehát még egyszer sem találkoztál a nővel? Ennyire nem vagy képes, egyetlen találkozóra? Nem apáddal van a baj. Tudom, hogy majd le fognak pontozni. Az elején a te pártodat fogtam, de most ahogy írsz, ugyanolyan bután és gyerekesen viselkedsz és a semmiért cirkuszolsz. Miért nem tudsz egyetlen találkozót bevállalni? Nem kell vele összejárni, bazsalyogni. Egyetlen találkozó. Szánalmas vagy te is meg a családod is.
2021. márc. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
74%
Ha konkrétan emiatt a nő miatt mentek szét a szüleid, akkor megértem, hogy nem akarsz vele találkozni egyszer sem. Én sem találkoznék. Bár zárójelben megjegyzem, hogy szüleid leírásod alapján kölcsönösen csalták egymást szóval anyád is megéri a pénzét. De ha a nő csak a válás után jött a képbe, akkor egyszer találkozhat vele, bár fura, hogy apád ehhez köti a veled való kapcsolattartást.
2021. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
79%
Igen, leírás alapján nekem is úgy tűnik, hogy ennek a házasságnak már régóta annyi volt. Nem védem az új nőt, de nem az ő sara. Ha ez egy jó házasság lett volna, azt nem ingatja meg kívülálló semmilyen szín alatt, ebben az esetben viszont kölcsönösen sz.rtak a felek a házasságukba. Tényleg kár a nőre kivetíteni a szüleid viselkedését.
2021. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:

#35 és utolsók. Nem érzem azt, hogy bármi változna, ha találkoznék vele. Apám a szavatartását szamtalanszor igazolta. Meg az is tök reális, hogy van neki a családegyesítés elképzelése, és egy találkozóval majd beéri. Ő is tudja jól, hogy nem egy alkalom fog ezen osztani-szorozni és ugyanúgy fogja tovább tolni a “vagy a családomat is elfogadod, vagy velem sem találkozol” szöveget. Olyan értékrendbeli különbség van apám és köztem, amit nem lehet kiküszöbölni.

Már írtam korábban is, hogy apám nem adott semmi magyarázatot arra, hogy miért akarja ezt mégis erőltetni “békét akarok teremteni ezzel a találkozással”. Ahogy neki megvan a joga ahhoz, hogy feltételeket kössön, hiába egy idióta dolog, úgy én is szélsőséges idióta vagyok, hogy semmit nem kérek belőlük. Azonban ez mindkettőnk szándéka lenne, hogy jóban legyünk egymással, csak ő hozzátoldotta ezt a megrendíhetetlen egyesítős szöveget. Nem tudom tovább magyarázni. Nem azt mondom, hogy visszaigazolást kérek a tetteimben, tudom, hogy végül én fogok engedni és nem apám, mert míg neki az űrömet helyettesíteni fogja az új család, én nem tudok úgy kötődni anyám párjához. És én leszek az, aki évek után vissza fog csúszni és összeszorítja a fogát. Viszont még nincs meg ehhez a hatalmam, sem szellemileg, sem más szempontból sem, anyám bármikor tapsolhat egyet és mondhatja, hogy na álljál le. Meg van kötve a kezem. Szóval kikérném magamnak azt, hogy szánalmas vagyok.

2021. márc. 8. 13:16
 39/62 anonim ***** válasza:
68%

Nekem csak az fura, hogy miért ennyire kifejezetten apádra és az ő nőjére haragszol, amikor anyád sokkal durvábban zsarol lelkileg. Ott nem érzel értékrendbeli különbséget? Eleve zsaroló embernek nem szabad engedni! Persze, 16 éves vagy, azon kívül most nem tehetsz sokat, hogy elhatárolódsz, hangot adsz annak, hogy rád ezt ne tolják, te ebből az egész balhéból nem kérsz, de már ez is jelentene valamit. Plusz a helyedben nagyon úgy tervezném az életem, hogy 18 éves korom után le tudjak otthonról lépni.

Bár nem pont ilyen helyzetben voltam, de tudom milyen az, ha érzelmileg zsarolnak, nem a levegőbe beszélek. A legjobb amit tehetsz, ha kiszállsz a dologból, nem pártoskodsz, az új nőre kivetíteni a szüleid viselkedését pedig teljesen nonszensz...

2021. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:

Nem teszek anyám és apám között különbséget. Mindketten éltek már zsaroló eszközökkel velem szemben. Anyámmal talán azért vagyok megtűrőbb, mert vele élek. Nem tudom. Középiskola után mindenkepp elmegyek a városból, az tervben is volt.

Nem tudom ezt sem szépíteni, hogy nekem meg ez a vesszőparipám, hogy en csak apámmal szeretnék találkozni. Amíg nem hátráltatom apámat, addig nem látom semmi baját ennek, nem hiszem, hogy ők annyira szívesen látnának. Mármint az anyuka meg a két gyerek...ott az van beadva, hogy anyám miatt ment tönkre a házasság, itt azt vallják anyámék, hogy a nő miatt. Ja igen, párcsere történt gyakorlatilag....

Nekik is addig jó, míg nincs feszengés, nincs erősködés. Szóval valszeg ez a kiszállás a dologból úgy fog megtörténni, hogy mindketten szépen bemakacsosodunk apámmal, mert nem vagyunk képesek megegyezni.

2021. márc. 8. 13:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!