Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő a nagyobb testvérre...

Szülő a nagyobb testvérre akarja tolni a kissebb nevelését/annak egy részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20/L vagyok, egy éve költöztem el otthonról. Van egy 15 éves húgom, a szüleink együtt vannak, de nagyon sokat dolgoznak, járvány miatt anyámnak másodállása is van, de tudnak bőven félretenni, nélkülem meg pláne. A húgom szeptembertől megy gimibe, ami közel van a lakóhelyemhez.


Anyám azt találta ki a hétvégén, hogy amikor újra normálisan lesz iskola (ki tudja, mikor...), akkor a húgom szülői értekezletére én járjak, mert hogy én bőven befejezem előtte a munkát, meg közel lakom... Kb. köpni-nyelni nem tudtam, de annyit mondtam, hogy 1. Szülői értekezlet, nem testvéri értekezlet 2. A szülői értekezlet amúgy is értelmetlen időhúzás.


Nem az igazamat keresem, tudom, hogy igazam van. Azért írtam ki, mert érdekelnének más sztorik, ahol a szülő a kissebb gyerek nevelését legalább részben a nagyobbra tolta vagy akarta tolni.


2021. márc. 8. 08:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
62%
Ebben hol van pontosan a nevelés? Egy tanévben van kb 3 szülői értekezlet, alkalmanként 1 órás. Ha ennyit nem tudsz megtenni, ahh igencsak szomorú. Más kérdés, hogy ezt nem bejelentésként kellene kezelni, hanem még kellett volna kérdezni, hogy tudnál e ennyit segíteni.
2021. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
61%
Ez komolyan ennyire faj, hogy ekkora ugyet kell csinalni? Nem arra kert h minden nap segits neki matekhazit irni es fozz ra, moss ra. Eg es fold.
2021. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
69%
Vagyis nem te nevelnéd, nem te tartanád el, csak egy-egy ritka alkalomkor elmennél anyád helyett, aki nem lusta, meg nem a seggét vakarja otthon hanem két helyen dolgozik. Hát nem tudom milyen a viszonyotok anyáddal, én bizony segítenék az anyámnak ha az két helyen gürizne. legalább ennyivel.
2021. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom ehhez mit szól a tanár, lehet ilyet?

Nem tartom jónak, ha a nagyobb testvérnek részt kell venni a nevelésben, de nehéz meghúzni a határt, hogy mi az apró segítség és mi az, ami már felelősségteljes nevelés.

2021. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
56%
Nem halsz bele ha évi 2x elmész egy 45 perces értekezletre. Legalább megtudod milyen
2021. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
76%
Kedves 4es, hogyne lehetne.voltal mar szuloin? Osszegzik az esemenyeket, a fontos infokat, egy jegyzetfuzettel elmegy, leirogatja a dolgokat,veszit egy orat az eletebol,de semmikara nem szarmazik ezen felul. Nem kell erzelmileg semmit sem csinalnia a tesojaval.
2021. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
80%
6-os! Akkor szerintem ennyi belefér, ebben az esetben ez csak egy kis segítség, mint egy bevásárlás, vagy takarítás.
2021. márc. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
89%

Ez neked nevelés? Elmész három-négy szülőire, lejegyzeteled amit mondanak, aztán odaadod anyádnak amit leírtál. Nem fogsz belehalni.

Az én anyám elvált asszonyként reggeltől estig dolgozott, a nővérem pedig 16 évesen főzött a két húgára, és a háziban is segített nekünk, ha kértük. Na EZ a nevelésben való segítés, nem az, amit tőled kérnek.

2021. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, hogy ezek a kérdések igaziak-e, ha igen, akkor elcsеszett egy generáció vagytok. Napi 5 siránkozó kérdés van, hogy 1 órát a kistesóra kell ügyelni, és rá tolják ezzel a nagyra a nevelést. Nem értem, itt mindenkinek ilyen szаr a kapcsolata a szüleivel meg a testvérével, hogy nem akar velük időt tölteni?
2021. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%
Én napi szinten vittem a tesómat suliba, hoztam el, tanultam, játszottam, beszélgettem vele és még csak nem is éreztem tehernek, mert imádom a gyereket. Na ez részvétel a nevelésben, az, hogy évi 2x elmennél egy szülőire egy nagy semmi. Azért találta ki ezt anyukád, mert közel van az iskola hozzád és ő rohadt sokat dolgozik. Marha nagy szívességet tennél ezzel az évi 2 órával az életedből, tényleg rád lenne erőszakolva a testvéred nevelése (?!). Ez anyukádnak lenne segítség, de ha te ilyen kemény vagy, remélem nincs pofád tőle bármit is kérni a jövőben.
2021. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!