Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő a nagyobb testvérre...

Szülő a nagyobb testvérre akarja tolni a kissebb nevelését/annak egy részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20/L vagyok, egy éve költöztem el otthonról. Van egy 15 éves húgom, a szüleink együtt vannak, de nagyon sokat dolgoznak, járvány miatt anyámnak másodállása is van, de tudnak bőven félretenni, nélkülem meg pláne. A húgom szeptembertől megy gimibe, ami közel van a lakóhelyemhez.


Anyám azt találta ki a hétvégén, hogy amikor újra normálisan lesz iskola (ki tudja, mikor...), akkor a húgom szülői értekezletére én járjak, mert hogy én bőven befejezem előtte a munkát, meg közel lakom... Kb. köpni-nyelni nem tudtam, de annyit mondtam, hogy 1. Szülői értekezlet, nem testvéri értekezlet 2. A szülői értekezlet amúgy is értelmetlen időhúzás.


Nem az igazamat keresem, tudom, hogy igazam van. Azért írtam ki, mert érdekelnének más sztorik, ahol a szülő a kissebb gyerek nevelését legalább részben a nagyobbra tolta vagy akarta tolni.


2021. márc. 8. 08:23
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
60%
Tény hogy nem nagy dolog de akkor sem a te dolgod főleg hogy amúgy is egy felesleges baromság. Én megmondanád hogy nem, mivel ez szülői nem neked szól másrészt nem fogod a szabadidődet ilyenre pazarolni.
2021. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
71%
anyad se jokedveben vallalt ket allast, nem arrol van szo hogy a feneket vakargatja es teged szalaszt el szuloire, hanem valoszinuleg ki se latnak a szuleid a munkabol. bar nem kotelesseged, de szeretetbol es gondoskodasbol megtehetned, hogy evente 2szer elmesz egy ket oras szuloire
2021. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
56%
De eleve minek menjen el ???? Csomóan nem járnak, plussz az ő szabaideje ugyanannyit ér mint a szülőké!
2021. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Látom kissebbségben vagyok az első véleményemmel. Ez van.


De ha már a szülőinél tartunk, szerintetek mennyi értelme van? Én 2019-ben ballagtam, a szüleim minden szülőire elmentek (volt, hogy csak egyikük), de csak azokat az infókat kapták meg, amiket velünk úgyis beírattak (pl. tanítási szünet, osztálykirándulás). Ha ez azóta nem változott (járványt most hagyjuk figyelmen kívül), akkor szerintem az egész szülői értekezlet időpocsékolás. A fogadóóra persze más kérdés.

2021. márc. 8. 10:25
 25/43 anonim ***** válasza:
52%
Egyszer elmentem öcsém együk szülőijére anya helyett. Azt az értelmetlen hisztit meg fszméregetést ami ott lement.. másfél óra alatt volt 2db!!! hasznos info. Soha nem mentem többet, megértem ha a kérdező se akar menni amúgy, többnyire úgyis van már szülői Facebook csoport ahol terjed az info. Mondjuk egyébként ez még nem para, ha mást nem akarnak rád sózni egyszer egyszer a béke kedvéért éppen elmehetsz. Ha már külön élsz mondjuk nem értem mit izgat az egész. Kapsz még tőlük pénzt vagy bármit ?
2021. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
70%
nem a gyerek dolga a SZÜLŐIre járni. Goldmunddal értek egyet, 2 db szülője van, ők nem tudják maguk között beosztani?
2021. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
62%
Senki nem is mondta, hogy a gyerek dolga lenne szülőire járni. Itt inkább az a kérdés, hogy akarok-e legalább egy minimálisan segíteni a túlhajszolt anyámnak, vagy tojok a fejére. Senki nem köteles segíteni a másiknak, csak akkor ne csodálkozzon, hogy más se rohan hozzá. Ez inkább egy gesztusjellegű dolog lenne, igazán nem valami megterhelő szívesség évi 3 óra az életedből, hogy anyádnak segítesz. Az meg végképp enyhe túlzás, hogy ezt valaki nevelés átvételének éli meg... Lehet a szülői hülyeség, de neki fontos és gondolom akkor nyugodt, ha valaki elment rá.
2021. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
34%
Hálátlan vagy.
2021. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
66%

Ez HOL nevelés?


Évente 3x45 perc. Belehalsz? Nem hinném.

2021. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
57%

A 12-es válaszomban már leírtam a véleményemet (a túlnyomó többséggel ellenkező, de ezt már megszoktam :DD), de még egy gondolat idekívánkozik.


A kérdező már külön lakik. Tehát akik együtt laknak: a két szülő a 15 éves lányukkal. Ennyi idős gyerekkel voltaképpen alig van dolguk. Nem kell már iskolába vagy különórára hozni-vinni őt. Tud magának reggelit vagy tízórait csinálni, sőt a kész ebédet is meg tudja magának melegíteni (arra már nem is gondolok, hogy netán még főzni is tudjon). Este megfürdik és megágyaz magának egyedül, de a tanulásnál sem kell ott ülni mellette.

Ehhez képest ez a két szülő arra is képtelen, hogy évente háromszor elmenjen a gyereke szülői értekezletére. Ehhez is külső (ráadásul velük nem egy háztartásban lakó) ember segítségét várnák el.

Kedves eddigi válaszolók!

Most akkor ki itt az életképtelen?

Most nem hangzik el senkitől, hogy "minek vállal gyereket az, aki ennyit képtelen megoldani"?

Vagy, amit 12-ben is írtam, nem is képtelen erre, hanem fontossági sorrendben oda helyezi a gyereke dolgait. Legutolsó tennivalónak!

2021. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!