Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő a nagyobb testvérre...

Szülő a nagyobb testvérre akarja tolni a kissebb nevelését/annak egy részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20/L vagyok, egy éve költöztem el otthonról. Van egy 15 éves húgom, a szüleink együtt vannak, de nagyon sokat dolgoznak, járvány miatt anyámnak másodállása is van, de tudnak bőven félretenni, nélkülem meg pláne. A húgom szeptembertől megy gimibe, ami közel van a lakóhelyemhez.


Anyám azt találta ki a hétvégén, hogy amikor újra normálisan lesz iskola (ki tudja, mikor...), akkor a húgom szülői értekezletére én járjak, mert hogy én bőven befejezem előtte a munkát, meg közel lakom... Kb. köpni-nyelni nem tudtam, de annyit mondtam, hogy 1. Szülői értekezlet, nem testvéri értekezlet 2. A szülői értekezlet amúgy is értelmetlen időhúzás.


Nem az igazamat keresem, tudom, hogy igazam van. Azért írtam ki, mert érdekelnének más sztorik, ahol a szülő a kissebb gyerek nevelését legalább részben a nagyobbra tolta vagy akarta tolni.


2021. márc. 8. 08:23
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
75%

"A gyerekhez úgy állok hozzá, hogy ha a nagyszülő nem akar ingyen bébiszitterkedni, azzal nincs semmi baj, valóban nem az ő gyereke."


Majd gondolj erre vissza, amikor a férjeddel havi egyszer kimozdulnátok és nem akarod egy idegenre bízni a gyereket. Biztos soha életedben nem lesz semmi szükséged a szüleidre, mi?

2021. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
67%
érdekes módon az én anyámnak egyszer nem jutott eszébe engem megkérni hogy menjek el húgom szülőijére, mégis szeret, és segít bármiben. lehet marhára nem függ egymástól a két dolog, kedves #38??
2021. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
66%

41es, képzeld, van akinél működik a bébiszitter, és nem sózza a gyereket a nagyszülő nyakába, ha az nem vállalná önszántából örömmel.


Nekem eszembe se jutna rájuk kényszeríteni a gyerekem, ha nem ők kérik. Vannak leinformálható szitterek, hivatalos közvetítőtől, nem kell a nagymamára dobálni a gyereket ha a szülők gyerekmentesek akarnak lenni. Ilyen egyszerű.

2021. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!