Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő a nagyobb testvérre...

Szülő a nagyobb testvérre akarja tolni a kissebb nevelését/annak egy részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20/L vagyok, egy éve költöztem el otthonról. Van egy 15 éves húgom, a szüleink együtt vannak, de nagyon sokat dolgoznak, járvány miatt anyámnak másodállása is van, de tudnak bőven félretenni, nélkülem meg pláne. A húgom szeptembertől megy gimibe, ami közel van a lakóhelyemhez.


Anyám azt találta ki a hétvégén, hogy amikor újra normálisan lesz iskola (ki tudja, mikor...), akkor a húgom szülői értekezletére én járjak, mert hogy én bőven befejezem előtte a munkát, meg közel lakom... Kb. köpni-nyelni nem tudtam, de annyit mondtam, hogy 1. Szülői értekezlet, nem testvéri értekezlet 2. A szülői értekezlet amúgy is értelmetlen időhúzás.


Nem az igazamat keresem, tudom, hogy igazam van. Azért írtam ki, mert érdekelnének más sztorik, ahol a szülő a kissebb gyerek nevelését legalább részben a nagyobbra tolta vagy akarta tolni.


2021. márc. 8. 08:23
1 2 3 4 5
 31/43 Kései Sirató ***** válasza:
81%

Ott lehetsz a szülőin és jegyzetelhetsz, de semmit sem írhatsz alá a szüleid helyett, valamint nem is szavazhatsz, ha valamiről szavazással döntenek. Ezt mondd el a szüleidnek!

Egyébként jobb , ha te ott vagy, mintha senki.

2021. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
62%

Én ezt nem értem: ha olyan nagyon kevés az, hogy 3x 1 órát eltölts ott, akkor miért nem a szülőket bántja itt a többség, hogy évente 3 alkalommal csak rá tudják szánni az időt a gyerekükre a kedves szülők is, nem?

Egyébként nem rokontájékoztató, hanem szülői értekezlet. Ha értelmetlen baromság, akkor minek menjen bárki is? Ha fontos, hogy ott legyen valaki, aki szavaz a gyerekekkel kapcsolatos döntésekről, pénzfizetésekről, akkor meg legyen ott az,aki a gyerek gondviselője, aki azt az osztálypénzt, amit megszavaztak, fizeti, és akinek a gyerekéről bezsámol a pedagógus. Ha ő maga is sajnálja rá az időt, ennyire nem prioritás, és évente 1x-2x (hiszenen két szülő van),akkor szerintem senki más se köteles foglalkozni vele.

2021. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
62%
Nem olvastam a válaszokat, de ez szívességkérés (méghozzá nem is nagy), a neveléshez semmi köze. A kérdés alapján azt hittem, rendszeres gyerekfelügyeletről vagy rendszeres együtt tanulásról van szó. De ez évi 2-3 órás elfoglaltság. Abban igazad van, hogy értelmetlen, de ha nem megy el senki a családból, lehet, hogy az ofő a húgodon fogja megtorolni.
2021. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
33%
Ez az.. mindneki magának szüljön ne a nagyobb gyereknek. A szülő kötelessége megoldani, gondolom nem a kérdező akart testvért hanem a szülei második gyereket.
2021. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
33%

34!


Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Évi háromszor egy óráról van szó. Enne nem kell nelerokkani se, még azt se bele képzelni, hogy neki kellene nevelni a testvérét . Ha neki lesz gyereke ugye eszébe nem jut majd rábízni a nagyszülőre?

2021. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
20%
amig otthon laktal, a boltba se mentel le ha megkernek, mert hogy az is a szulok dolga? vagy ha anyad beteg lesz nem viszel neki egy tal levest mondvan hogy nem a te bajod ?
2021. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Na jó, itt sokan elrugaszkodtak.


Utolsó, dehogy nem mentem le, az egész családnak ki kell vennie a részét a házimunkából, ha esetleg ez nem lenne világos számodra. Nyilván ha anyám beteg lenne, nem lennék nyugodt. Stb. stb.


De fogjátok már fel (kivéve Goldmund73 és társai 😊😉), hogy szülői értekezlet, nem értekezlet bármely rokonnak. Úgy főleg nem, hogy már különélek, pénzt nem fogadok el, kajálni is magam kajálok.

2021. márc. 8. 16:57
 38/43 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen nem kell segítened anyádnak ebben a dologban (ami évente max. 3 óra). De gondolom 5 év múlva neki sem kell vigyázni a gyerekedre. Apádnak sem kell segítenie lakást felújítani... A család akkor is kisegíti egymást, ha nem laknak együtt. Ha te a szavakon lovagolsz, akkor egyszerűen nem akarsz segíteni. Megteheted, de ne magyarázd meg, mert az szánalmas.
2021. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

38-as, ebben valóban nem is akarok, mert a kifejtettek okán értelme se lenne.


A gyerekhez úgy állok hozzá, hogy ha a nagyszülő nem akar ingyen bébiszitterkedni, azzal nincs semmi baj, valóban nem az ő gyereke. Lakásfelújításban meg miért kérném apám segítségét (kivéve, ha ezzel foglalkozik, de akkor is annyiért, mint bárki másnak)?

2021. márc. 8. 18:11
 40/43 anonim ***** válasza:
73%
Kedves kérdező. Konkrétan bárki jelen lehet a szülői értekezleten, akit arra a szülő feljogosít és erről a tanárt is tájékoztatja. Nálunk rendszeresen jelentek meg nagymamak a szülők helyett, egyszer pedig az egyik anyuka barátnője. Nem agysebeszet felirni azt a pár dolgot, ami lényeges lehet. Szavazni nem kötelező , de az is megbeszelheto.
2021. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!