Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő a nagyobb testvérre...

Szülő a nagyobb testvérre akarja tolni a kissebb nevelését/annak egy részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20/L vagyok, egy éve költöztem el otthonról. Van egy 15 éves húgom, a szüleink együtt vannak, de nagyon sokat dolgoznak, járvány miatt anyámnak másodállása is van, de tudnak bőven félretenni, nélkülem meg pláne. A húgom szeptembertől megy gimibe, ami közel van a lakóhelyemhez.


Anyám azt találta ki a hétvégén, hogy amikor újra normálisan lesz iskola (ki tudja, mikor...), akkor a húgom szülői értekezletére én járjak, mert hogy én bőven befejezem előtte a munkát, meg közel lakom... Kb. köpni-nyelni nem tudtam, de annyit mondtam, hogy 1. Szülői értekezlet, nem testvéri értekezlet 2. A szülői értekezlet amúgy is értelmetlen időhúzás.


Nem az igazamat keresem, tudom, hogy igazam van. Azért írtam ki, mert érdekelnének más sztorik, ahol a szülő a kissebb gyerek nevelését legalább részben a nagyobbra tolta vagy akarta tolni.


2021. márc. 8. 08:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
79%

Először azt hittem, hogy valami olyan sztori lesz, hogy nincs én időd, reggeltől estig neked kell egy bömbölő pelenkást ellátnod, vagy hasonlók. Erre kiderült, hogy évente kB 3 alkalom is megterhelő számodra. Igazad van? Persze! Sz@rj anyád ra, nehogy ennyit is segíts neki.

Mióta online oktatás van, én a 15 évesre bízom a 6 évest reggelente, amíg elmegyek dolgozni. KB 3 órát vagyok el. Elviszi oviba, beszél az ovónőkkel, segít neki öltözködni, fésülködni stb..., és mondom csak 15 éves. De tudja, hogy nekem is dolgoznom kell, és sosem fordítana hátat a saját anyjának.

2021. márc. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
49%

Kisgyerekes apaként teljesen meg vagyok döbbenve anyukád kérésén/elvárásán, és azokon a válaszolókon is, akik szerint menned kéne szülőire.

Nem, nem a te dolgod. Ez nem segítés a háztartási munkákban, még csak nem is olyan, hogy hozd el az óvodából a kistesódat, mert szüleid nem érnek rá.

A szülői értekezlet a szülőknek szól. Ha a szüleid nem tudnak elmenni, akkor senki ne menjen el, ettől pont nem fog semmi változni. Pláne, ha megbeszélik X osztálytárs szüleivel, hogy ők minden lényegeset leírnak, és tájékoztatják a szüleidet. Ugye ez föl se merült anyukádban, jellemző....

Aki meg azt írta, hogy ritkán, egy évben háromszor miért nem tud ennyit megtenni.... nos, meg is fordíthatjuk: ritkán, egy évben háromszor miért nem tudja a KÉT SZÜLŐ KÖZÜL AZ EGYIK (mert nem szentírás, hogy csak az anya mehet oda!) szabaddá tenni magát????

Föltételezem, van kocsitok, amit apukád néha elvisz szerelőhöz, anyukád is néha eljár fodrászhoz (szerintem nem egy évben háromszor, hanem gyakrabban). Azokra tudnak időt szakítani? Csak pont a gyerekük szülői értekezletére nem? Kilóg ám a lóláb, hogy fontossági sorrendben kb. hol vannak a gyerekek a szülők értékrendjében!

2021. márc. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
76%
Enyhén szólva túldramatizálod. Egyrészt ebben hol a nevelés? Másrészt nehogy már belehalj. Ez nem mindennapos program, de még csak nem is heti.
2021. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
63%
Neked ez komolyan nem fér bele?? Én tinikoromban is képes voltam rinyálás nélkül menni tesóm szülőijére, ha kellett. Ez nem "nevelés", ne sajnáld már ennyire magad.
2021. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
80%
Én simán jártam mindkét öcsém szülőijére. Nem volt nagy kunszt, de a szüleimnek legalább nem kellett szabit kivenniük.
2021. márc. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
37%
12 írt egyedül rendes választ... nem s te dolgod különben meg ez nem arról szól hogy “nem tudsz ennyit megtenni” SEMMIT nem köteles segíteni a szülőnek a nagyobbik gyerek a kisebbikkel kapcsolatban, így kell bevállalni a gyereket. Főleg hogy egy külön élő felnőtt emberről van szó! Lehet segíteni de ez nem alap és nem lehet elvárás sem! Az meg nevetséges hogy a tesót küldik szülőire.
2021. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
71%

#9 off topic:

De szerinted ki cseszte el őket? :D hát az előző generáció. Nem kell itt boomerkedni.

Kérdező, sztem kibirod azt az egy órát (de amugy nem a te feladatod lenne(

2021. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
59%

17!


Hja, mert minden csak és kizárólag a nevelésén múlik. A gyereknek nincs alapvetően személyisége se, ugye. Ezért kapkodnak a roma gyerekek után két kézzel az örökbefogadók is. Ja, nem.

2021. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
76%

Azt hittem az lesz a vége, hogy hozzád akarja költöztetni.


Komolyan évi 2 óra miatt döltél a kardodba? Nevetséges.

2021. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem azzal van a baj, hogy felmerül, hogy anyukád helyett menj szülőire, hanem maga a tálalás, hogy már kész tényként állítja be, hogy márpedig neked kéne elmenni. Alapból a szülő feladata szülői értekezletre menni (ahogy a nevében is benne van), ettől függetlenül olyan szempontból lehet rugalmasan kezelni a dolgot, ha tényleg úgy jön ki a lépés, hogy egyik szülőd sem ér rá, akkor megkérdeznek, hogy esetleg ráérsz e. Ha nem, akkor meg kell kérniük egy másik szülőt, hogy adja tovább az infókat nekik.
2021. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!