Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti kevesellnétek ha a...

Szülők! Ti kevesellnétek ha a gyermeketek csupán évi 1-2 millió forinttal segítene benneteket, miközben Ő évi 60-70 millió forintnak megfelelő összeget keres külföldön?

Figyelt kérdés

Ez az összeg külföldön is átlag felettinek számít, ott ahol él a gyerek, de messze nem annyival mint Magyarországon... Az ingatlan/albérlet árak is jóval magasabbak ott ahol a gyerek él... Persze ettőlmég az a 2 millió forint így is az éves keresetének csupán 3 százaléka.


A szülők pedig nélkülöznek... Nagy a hiteltartozás és kevés a fizetés/nyugdíj.


Kiváncsi vagyok róla, hogy mi erről a szituációról a véleményetek, mint szülők mit gondoltok erről...


Az lenne a helyes, hogyha a gyerek több pénzt küldene a szüleinek?



2021. márc. 11. 03:37
1 2 3 4 5
 11/48 anonim válasza:
2%
Én biztosan keveselném, a megkeresett jövedelmenék a felére mindenképpen igényt tartanék.
2021. márc. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
94%
Én érezném magam szarul, ha hátráltatnám a gyerekemet a saját életébe a kölcsönnel. Többet kérni már egyszerűen pofám nem lenne.
2021. márc. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, van egy olyan szó, hogy HÁLA, Hálás vagyok, hogy jól megy a gyerekem sora, és ennyit is tud adni. Ha magától adja, és nem kérni kell tőle, még büszke is lennék a nevelésemre.

De semmiképpen nem számítanám ki, hogy az adott összeg hány százaléka az ő keresetének.

2021. márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim válasza:
80%

Először is kedves kérdező: az a gyerek melyik országban dolgozik, és mit?

Tudom, hogy léteznek ilyen fizetések, csak érdekelne konkrétan mivel lehet havonta 5-6 milliót keresni?!


A kérdésedre válaszolva: nem hiszem el, hogy nélkülöznek a szülők. Ez baromság. Ha tegyük fel kapnak havonta 84-160ezer Forint között, az a lakhatásra elég kell legyen, a nyugdíj pedig ételre és tisztálkodásra.


Viszont ha én lennék ebben a helyzetben, szerintem megpróbálnék gyorsan (pl.: 3-4 max 5 hónap alatt félre tenni) olyan 20 milliót, azt oda adnám a szüleimnek, de ezzel befejeztem. Ezen kívül a későbbiekben maximum annyit tennék, hogy ha van mondjuk anyának szülinapja, küldök neki pénzt, hogy vegye meg azt a mosogatógépet vagy hűtőt vagy akármit amit kinézett, ugyanígy apával, amit kinézett magának, arra küldenék pontos összeget.


Ha tényleg minimum 5 millió a fizetése havi szinten, teszem fel rohadtul drága az adott országban a megélhetés, akkor is 20 millát 3-5 hónap alatt össze tudnék rakni, addig nem szórnám a pénzt.

2021. márc. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, én pl Németországban élek, de annyit, amenyit állításod szerint a fiad keres még itt is alig keres valaki. Max az emberek 1%-a, sikeres cégvezetők, ilyesmi.


Amúgy meg full az ő döntése, hogy mennyit az haza.

2021. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
98%

Nyugdíjasok vagyunk, a kettőnk nyugdíja összesen 200ezer.

Mindegyik gyerekünk fejenként a dupláját keresi, mégsem kértünk, fogadtunk el soha semmilyen támogatást, hanem inkább mi adunk amit tudunk. Persze nem pénzt, hanem zöldséget, gyümölcsöt, tojást, ételt, sütit.

Hitelünk nincs.

Két dolgot kérünk a maradék élettől, az egyik, hogy őrizzük meg a józan eszünket és soha ne szoruljunk a gyerekeinkre. (Pedig jó gyerekeink vannak)

2021. márc. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
66%

Azt nem értem miért évi támogatásban írod...


Havonta mennyit adsz le? 100-200 ezer? Ha akár nyugdíjasok is a szülők 360 ezerből nem tudnak ketten megélni? 80-80 ezres nyugdíjjal számoltam csak What?



Nem lenne helyes több pénzt küldeni, miért tenné?


Nem köteles 2 háztartást fenntartani, neki a szülői ház rezsijéhez semmi köze.


Kérdező: ha te vagy a gyerek akkor ne küldj többet, mond meg anyádéknak, hogy nem kell minden szir szart venni osszák be pont.


Ha ti vagytok a szülők akkor ugyanazy osszák be amit keresnek illetve a gyerek küld.


Önök küldenének akár egy repjegy árát ha ne adj Isten gebasz lenne és haza kell sos jönnie?

2021. márc. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
89%

Szülőként mélységesen szégyellném magam, ha egy fillér erejéig is a gyerekemre szorulnék.

Ha jól keres, éljen belőle jól, ne rám költse a fizetését. Ha én vén fejjel még hitelt törlesztek, akkor valamit nagyon elszúrtam az életemben. Ennek terhét nem rakhatom a gyerekemre, nekem kell viselnem azt.

Én így látom ezt a kérdést.

2021. márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
76%

#17

2 x 80000 = 160000

2021. márc. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
77%

19!


Plusz a havi kb 100e....

2021. márc. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!