Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti kevesellnétek ha a...

Szülők! Ti kevesellnétek ha a gyermeketek csupán évi 1-2 millió forinttal segítene benneteket, miközben Ő évi 60-70 millió forintnak megfelelő összeget keres külföldön?

Figyelt kérdés

Ez az összeg külföldön is átlag felettinek számít, ott ahol él a gyerek, de messze nem annyival mint Magyarországon... Az ingatlan/albérlet árak is jóval magasabbak ott ahol a gyerek él... Persze ettőlmég az a 2 millió forint így is az éves keresetének csupán 3 százaléka.


A szülők pedig nélkülöznek... Nagy a hiteltartozás és kevés a fizetés/nyugdíj.


Kiváncsi vagyok róla, hogy mi erről a szituációról a véleményetek, mint szülők mit gondoltok erről...


Az lenne a helyes, hogyha a gyerek több pénzt küldene a szüleinek?



2021. márc. 11. 03:37
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
76%

Ha ilyenek a szülők, akkor tulajdonképpen mi motivált téged a kérdés feltevésére? A legjobb kérdések ezek az álnaiv, álérdeklődő kérdések, ez ugrott egy szintet, mert itt a meleg víz feltalálásán is rágódhatunk 50 kommenten keresztül.


De csak, hogy kielégítsem az igényt: trógerek a szülők, a gyerekekük Kelet-Ázsiáig menekült előlük, felőle aztán meg is dögölhetnének, de a lelkiismerete megnyugtatása végett inkább küld egy kis aprópénzt.

Na, pont annyira komoly válasz ez, mint a kérdés.

2021. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Az feltűnt, hogy már a kérdésben is kettes szám, második személyt használtam?!


Nem tudom, hogy miért hitték sokan azt, hogy róla van szó és mindjárt azt, hogy én vagyok a gyerek és nem valamelyik szülő mondjuk...

2021. márc. 11. 12:52
 43/48 anonim ***** válasza:
72%

42: attól még simán lehet kitalált sztori...

Főleg a kiváló mandarinnál villog a kamu lámpa... :-DDD

2021. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

Miért?

Mi ebben a hihetetlen?

2021. márc. 11. 12:55
 45/48 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben nem kevesellnem az összeget. Szerintem a szülők kezében a lehetőség hogy innen talpraalljanak.
2021. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
72%

Nézd: [link]


Nyilván nem kell készpénznek venni ezt az oldalt, de nagyságrendeket nem csal.


Ez alapján a legjobb software engineer-ek Tajvanon másfél millió tajvani dollár keresnek évente, ez át számolva kb 45000 Euro, ami 16 millió forint.


Nem mondom, hogy lehetetlen, de nincs nagy esélye, hogy a fiad ennek a négyszeresét kapja.

2021. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
19%

Ha már rászorulnak a szűlők a támogatásra az felvet egy erkölcsi és egy gazdasági megfontolást.


A gazdasági megfontolás egyszerű, nem valakinek a bevételét, hanem a kiadásai után megmaradó haszon az alap, csakhogy az is esetleg egy cél érdekében van félretéve, tehát olyan mintha nem létezne.


Az erkölcsi oldalon az áll, hogy gyerekét a szülők felnevelték, tanittatták és finanszírozták valószínű az első hónapok ott maradását Angliában. Így illik az eltartást visszafordítani.)


A hitelfelvétel úgy látszik nem volt okos dolog, miért nem a fiúk/lányuk nevére vették fel? Egy nyugdíjban lévő szűlőnek okosan kellene megosztani vagyonát (pl. Haszonélvezet) , abban az esetben ha a vagyona miatt nyomorog.

2021. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk csak. Kezdjük ott, hogy semmilyen támogatást nem fogok “elvárni” a gyerekemtől. Nem tartozik nekem semmivel, ugyanis az én döntésem volt, hogy gyereket akarok, nem ő akart megszületni, ergo nem tartozik semmivel. Másrészt okos ember tegyen félre pénzt a nyugdíjas éveire, ha már 40 évet ledolgozik, és ne arra alapozzon, hogy majd a gyerek eltartja...


Viszont a gyerek szemszögéből nézve azt mondom, hogy ha a szüleim szeretetben és tisztességben felneveltek, akkor nem kérdés, hogy segítem őket, ha tudom. Évi 1-2 millió forint nagyon szép összeg, nem vagy köteles többel támogatni őket, ne érezd ezt kötelességnek, hiszen neked is van ezer féle költséged, főleg, ha gyereked is van. Annyival támogasd őket, amennyi neked szívből jól esik.

2021. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!