Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti kevesellnétek ha a...

Szülők! Ti kevesellnétek ha a gyermeketek csupán évi 1-2 millió forinttal segítene benneteket, miközben Ő évi 60-70 millió forintnak megfelelő összeget keres külföldön?

Figyelt kérdés

Ez az összeg külföldön is átlag felettinek számít, ott ahol él a gyerek, de messze nem annyival mint Magyarországon... Az ingatlan/albérlet árak is jóval magasabbak ott ahol a gyerek él... Persze ettőlmég az a 2 millió forint így is az éves keresetének csupán 3 százaléka.


A szülők pedig nélkülöznek... Nagy a hiteltartozás és kevés a fizetés/nyugdíj.


Kiváncsi vagyok róla, hogy mi erről a szituációról a véleményetek, mint szülők mit gondoltok erről...


Az lenne a helyes, hogyha a gyerek több pénzt küldene a szüleinek?



2021. márc. 11. 03:37
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
31%
200 ezerrel számoltam amit ad + 160 ezer csak nem fejtettem ki pontosan, mert a nyugdíj az nem mindenkinek ugyanannyi 80-at pl mamám kap ebből indultam ki.
2021. márc. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
82%
Először is büszke lennék rá, hogy évi 60-70 milliót keres évente. Örülnék az 1-2 milliónak is, mert ez az ő döntése hogy annyit is ad. De elfogadnám, ha szívből adja. De semmiképp nem reklamálnék, hogy ez a pénz kevés, több kell.
2021. márc. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
68%

Vajon miért kellett külföldre húznia...

Gondolom szorgosan dolgozatok hogy jól indulhasson az életben igaz?

2021. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
89%

Azt bírom mikor írkálnak ide olyat, hogy jajj az egyeteme összesen x millió volt. Hát milyen jól keres igazán vissza adhatná...

Akkor minek szültök gyereket?


Amerikában azt hiszem egy ilyenért még képesek voltak feljelenteni a gyereket. Nem tudom megnyerték-e de ha igen, azonnali kapcsolat megszakítással járt volna meg ha nem akkor is

2021. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 10 deka farhát ***** válasza:
76%

23: papi, az én szüleim a neveléssel, iskoláztatással éppen eleget segítettek nekem, hogy itthon boldoguljak. Ja, én nem linkeskedtem el a középiskolat és a technikumot, ahogy kiestem az iskolapadból magam kerestem munkát, hogy elindulhassak. Ott meg ha jött egy lehetőség (tanfolyam, magasabb beosztás stb.) éltem a lehetőséggel. 14 év alatt megnégyszereztem a havi fizetésem az elsőhöz képest.

És persze támogatom a szüleimet, ha szükséges, mert jut rá. Csak kérniük kell.

2021. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
86%

"Vajon miért kellett külföldre húznia..."


Kellett? Hol látod, hogy kellett? Nem mindenki kenyszerbol el kulfoldon.

2021. márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
90%
15 ezer Euros havi fizetés tisztán kézbe, külföldiként? Ja.. Sokan azt hiszik, hogy ha valaki kimegy külföldre akkor tele van pénzzel. Mi diplomások vagyunk jó állás, nincs még gyerek, nincsenek nagy igényünk és így kb. évi szinten keresünk adózás után ketten 18 millió körül egy évben. Ebből kb. 3-5 milliót tudunk félrerakni. Nem tagadom, hogy egy üzletember nem tudna keresni 60-70 milliót évi szinten legállisan, de megjegyzem akkor is ő keressi meg és azt csinál vele, de szerintem csak simán elvagy tévedve, hogy mennyit keresnek külföldön a magyarok..
2021. márc. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
90%

Szülőként nem érdekelne, hogy a gyerekem mennyit költ rám. Ő döntése, nem az enyém.

Nem azért csináltam gyereket, hogy eltartassam vele magam.

Ha már nem fogok tudni pénzt keresni, akkor lehúzom a rolót.

2021. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
91%
#23: Te ugye vágod, hogy Magyarországon nem a szülők határozzák meg, hogy mit lehet dolgozni. Akinek a gyerek külföldre megy dolgozni, az bizony jó munkát végzett, hogy ilyen bad-ass lett a gyereke, hogy ott is megállja a helyét.
2021. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
86%

Szülőként nem lennének elvárásaim, örülnék neki hogy a gyerekem jól él, nem szeretném hogy rám költse a pénzét.

Viszont gyerekként nem tudnám elviselni hogy a szüleim nyomorognak, miközben én meg nagy lábon élek, tuti hogy elhalmoznám őket.

2021. márc. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!