Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyám sérteget engem,...

Ha anyám sérteget engem, akkor miért kell mélységesen felháborodnia, ha viszonzom a gesztust?18l

Figyelt kérdés

Például random beszól nekem, hogy milyen dagadt vagyok, vagy csak célozgat rá, holott kb ugyan az a méretünk. Én ilyenkor mindig megjegyzem pont annyira vagyok dagadt mint ő.

Vagy megjegyzi, hogy olyan hülye vagyok mint apu, ezt is tőle örököltem. Én olyankor azzal vágok vissza, hogy te se lehetsz olyan okos, ha ilyen hülye emberrel produkáltál utódot.

Vagy pl anyummal csak úgy lehet veszekedés nélkül beszélni, ha azt hallhatom, hogy melyik munkatársát miért utálja. Én egyszer mondok rosszat bárkire, akkor én anyám szerint olyan negatív vagyok, meg mindenkiben csak a rosszat látom, olyan kiállhatatlan vagyok, stb. Na én ilyenkor mondom, hogy hát biztos tőle örököltem.


És az ilyen random semmiből sértegetések után, ha vissza vágok, akkor vérig van sértődve. Csak nem értem mit csodálkozik, ha amúgy marhára ő kezdi ok nélkül.


2021. márc. 17. 15:51
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
79%

Már nem azért 9-es, de mégis hogyan lehet tisztelni egy olyan anyát aki ok nélkül sértegeti a saját lányát?

Az én anyám kb ugyanilyen, mindig panaszkodik, hogy nem beszélgetek vele, ha meg megpróbálom le se szarja

Sértegetés az nálunk ritka, de ha valamit elront az rögtön az én és a húgaim hibája.

Nem nagyon tartja tiszteletben a magánszféránkat se, és attól függetlenül, hogy ugye most minden gyerek otthonról tanul, ugyanúgy hallgatja baromi hangosan a zenét, ráadásul egy 2 és fél szobás panelban laknak.

Szóval lehet, hogy ez egyeseknek nem tetszik, de ha a szülő nem képes tisztelni a gyerekét, akkor a gyereknek mégis miért kéne tisztelnie a szülőket?

Ez természetesen csak az én véleményem

2021. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem normális, hogy sérteget. Átérzem a helyzetet, az én anyám is pont ilyen volt mindig. Meg mellette tipikus mártír, mindent csak ő tud, de jobban bárki másnál. Ha fájt valamije, azt nem értheti senki, másnak sosem fájt semmije így, stb.

Viszont kérdező, amit csinálsz ezzel a visszavágással, az nem jó ötlet. És nem anyád érzései miatt, hanem saját magad miatt. Ugyanis ezzel gyakorlatilag oylanná válsz, mint ő, és amikor majd a felnőtt, önálló életedet éled, tönkre fogod tenni magadnak, mert ezek olyan szokásokká válnak, amiket nem fogsz tudni kontrollálni. Aztán azt is így fogod bántani, aki nem érdemli meg - főleg, hogy sok helyzet lesz az életben, amikor nem csak úgy kell bánni az emberekkel, hogy ki mit érdemel.

Ha tisztában vagy vele, hogy nem jogos, amiket mondd, vagy ahogy viselkedik veled, az már jó. Nekem anyám sok-sok évemet nyomorította meg, mire rájöttem, hogy mi is a helyzet. Ha te viszont ennyivel előrébb vagy, akkor tegyél meg még egy lépést, és ne tápláld ezt anyádban, meg magadban sem!

Én egy idő azt csináltam, hogy csak kiröhögtem. Ha tudod, hogy hülyeséget mond, nem nehéz. Őt ez egyrészt piszkosul fogja bosszantani, tehát értelmezheted visszavágásnak is, viszont nem fog berögzülni tőle ez a negatív minta.

Jól írják mások: ne süllyedj le anyukád szintjére! Mert aztán azt veszed észre, hogy onnan nagyon nehéz visszakapaszkodni.

2021. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
74%

Biztos bánja hogy leragadt apáddal meg hogy gyereket vállalt. Elégedetlen az életével és ezt a "leggyengébb" egyénen vezeti le.

Nem normális amit csinál, nem te vagy a hibás. Ne vedd magadra a megjegyzéseit, csak annyi a célja hogy rosszul érezd magad.

Ne add meg neki azt az örömöt.

Tanulj, dolgozz és költözz el mihamarabb.

2021. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Igyekszem szabadulni otthonról, de egyenlőre elég nehéz, csak jövőre végzek gimiben. Eddig pl kolis voltam, de hát ugye a vírus...

Meg igazából a vírus óta is igyekszem keveset itthon lenni. Délelőtt egyedül vagyok otthon, az tök jó, házimunka megvan, tanulni is tudok random csesztetés nélkül. Délután vagy dolgozom, vagy amikor éppen nem akkor lelépek segíteni valamelyik kedves helyi idősebb nénihez.

De egyébként valaki írta, hogy az elég nagy gáz, hogy tiszteletlen vagyok, és bezzeg ezek a mai fiatalok nincsenek nevelve, és én is neveletlen vagyok, bla bla bla.... De had ne legyen már az én hibám, hogy hétköznap délelőtt tanulok, kihagyom valamelyik étkezést mert nincs időm/nem kívánom, délután elmegyek melóba, hét körül hazaesek, negyed nyolckor ülnék le nagy nyugodtan vacsorázni (mindenki egyedül szokott amúgy) erre odajön anyám, hogy azért vagyok ilyen dagadt mert este hat után eszek, meg hogy hát ilyenkor nem kéne, mert még kövérebb leszek, de ezt így a lehető legsértőbb stílusban. És ezt minden áldott nap eljátsza. Azóta csinálja kevesebbszer amióta visszavágok, hogy "jó, te nem eszel hat után, mégis pont ugyanennyire dagadt vagy".

Szerintem ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni, hogy majd az én gyerekem milyen lesz.... Lehet nem is lesz, mert én nem fogok bele olyan dolgokba, amikre nem láttam helyes példát.

De amúgy nem szoktam visszaszólni mindenkinek, mert tudom mikor lehet. Például szerintem elég erős önkritikám van, tehát ha valaki mond rám valami rosszat, de azt kritikának mondja, nem pedig öncélú sértésnek, akkor nem szólok be. Szóval technikailag szinte csak anyámmal vagyok ilyen. Más felnőtt, vagy bárki a környezetemben meg nem mondaná, hogy én bunkó vagyok. A környezetem szerint inkább csendes és visszahúzódó vagyok. Meg igazából az esetek többségében jobban figyelem, hogy másnak legyen jó, akár azon az áron, hogy nekem rossz lesz.

Igazából az anyámmal lévő feszültség már nem visel meg annyira, mint amikor nem szóltam vissza. Mert így egy mondat után leállítottam, amúgy meg mondja fél órán keresztül az ostobaságait. Szóval nekem hatékonynak tűnt eddig a visszaszólás.

2021. márc. 17. 19:39
 15/35 anonim ***** válasza:
55%
#15 Kérdező kár, hogy nem tudok az írásodra zöld pipát adni.
2021. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
9-es: igen, ötven évvel ezelőtt, amikor a gyereket alsóbbrendűnek tekintették. Miért baj, ha ezen valaki próbál változtatni?
2021. márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
69%

Borzasztóan sz.r lehet anyád élete, hogy ennyire süt belőle a frusztráltság.

A visszavágás persze működhet, de valószínűleg csak addig, amíg higgadtan teszed és objektív dolgokkal/racionálisan vágsz vissza ("ugyanakkora vagy, mint én"). Mihelyt belemész a személyes sértegetésbe, jó eséllyel el fog szabadulni a pokol.

2021. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
14%

És anyukád mekkora volt a te korodban? Mert teljesen jogos, ha azt a súlycsoportot várná tőled, mint amilyen ő maga VOLT.

Különben csak arra a helyzetre, megjegyzésre "vághat vissza" az ember, amilyet saját maga is tapasztalt, a KORT beleértve.

Mondjuk aki maga nem volt házas, addig nincs alapja más házasságában valamit -kérés nélkül- kritizálni.

A "visszavágás" azonos alapokat jelent. Visszavágni a haverjának, osztálytársának vág vissza az ember, akivel azonos helyzetben, azonos tapasztalatokkal rendelkezik.

Amit a kérdező csinál, az nem visszavágás, hanem pimaszkodás, szemtelenkedés.

2021. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyja szimplán a bacogatás kedvéért szólogat be a kérdezőnek, akkor megbocsáthatatlan szemétség. Ha segítő szándék lenne benne ,akkor leülne a lányával, megbeszélnék, hogy mennyi lenne az ideális súlya, megterveznék együtt a diétáját, néha el is készíthetné a gyerekének, esetleg próbálhatnának együtt lefogyni,(akkor csak egyféle étrendet kellene csinálni,egyszerűbb lenne.)
2021. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%

19

Családól beszélünk, nem "tanácsadásról", meg fogyókúratervező szolgáltatásról.

Mert ugye arról nem szólt a kérdező, hogy MIRE volt apropó az anyja megjegyzése. Hogy esetleg pont az elé tett étel kritizálása miatt szól az anyja, hogy okosabb, ha azt eszi, mert mondjuk " dagadt". Mert lehet, hogy az "édeslányom, eleget ettélmár", "mondtam már, hogy ...", ésatöbbi NEM HASZNÁLT, és fel akarja ébreszteni.

2021. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!