Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyám sérteget engem,...

Ha anyám sérteget engem, akkor miért kell mélységesen felháborodnia, ha viszonzom a gesztust?18l

Figyelt kérdés

Például random beszól nekem, hogy milyen dagadt vagyok, vagy csak célozgat rá, holott kb ugyan az a méretünk. Én ilyenkor mindig megjegyzem pont annyira vagyok dagadt mint ő.

Vagy megjegyzi, hogy olyan hülye vagyok mint apu, ezt is tőle örököltem. Én olyankor azzal vágok vissza, hogy te se lehetsz olyan okos, ha ilyen hülye emberrel produkáltál utódot.

Vagy pl anyummal csak úgy lehet veszekedés nélkül beszélni, ha azt hallhatom, hogy melyik munkatársát miért utálja. Én egyszer mondok rosszat bárkire, akkor én anyám szerint olyan negatív vagyok, meg mindenkiben csak a rosszat látom, olyan kiállhatatlan vagyok, stb. Na én ilyenkor mondom, hogy hát biztos tőle örököltem.


És az ilyen random semmiből sértegetések után, ha vissza vágok, akkor vérig van sértődve. Csak nem értem mit csodálkozik, ha amúgy marhára ő kezdi ok nélkül.


2021. márc. 17. 15:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%
20. tudod az én családom úgy működik, hogy mindenekelőtt SEGÍTÜNK egymásnak. Nem kényszerből, hanem szeretetből , mert jól esik, mert ki a fenén segítene az ember, ha nem a családtagján. Ha kell utánanézek a diétának, ha kell megfőzöm, ha kell , együtt fogyunk le.
2021. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
25%

21

Persze, rendben.

Akkor egy pimaszkodó gyereknek inkább azt kéne válaszolni, hogy MIELŐTT a PILLANATNYI "sértegetést viszonozná", viszonozza előbb a korábban kapott dolgokat, még a sértegetések előttről.

MIUTÁN "viszonozta" mind a megelőző törődést és gondoskodást, AZUTÁN kezdje el viszonozni a MOST történt dolgokat.


Ja, tudom, most jön majd az, hogy MINDIGIS így meg úgy.


Hiszi a piszi, meg aki elhiszi.

2021. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
a gyerek nem pimasznak született, ma azzá vált. ki miatt? Egy elszart szülő -gyerek kapcsolatban mindig és kizárólag a szülő a hibás, ha ez nem tetszik neked,akkor is. A gyerek egy üres papír , amikor megszületik. Hogy mit firkálnak rá, az nem tőle függ és még csak nem is tehet róla. Gondolom te is olyan vagy ,akinek rossz a kapcsolata a gyerekével. Nem kellene a gyerek hibáztatása helyett magukba nézni a szülőknek?
2021. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
jav. ma- helyett hanem
2021. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

23

Ki írta azt, hogy pimasz a gyerek? Én nem. Csak azt, hogy pimaszkodik.

A szülő nem hibás ebben az esetben, a megadott infók alapján.


TE olyan vagy, amit a szüleid "firkáltak az üres" papírságodra? És ha igent mondanál, HONNAN tudod? Másik szülőkkel másmilyen lettél volna? Nem gondolom.


Olyan emeletes sületlenségeket, pszichoblablát írsz, hogy az ordít. Szerinted akinek a gyereke szembefordult a szülei mindennapi példamutatásával, azokat mind a szüleik nevelték homlokegyenest ellenkezőre?

2021. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
66%
fogd vissza magad. Egyébként igen, valamit elcsesztek a szülők, vagy szar példát mutattak, vagy nem értenek a gyerekneveléshez.
2021. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

26

Nézd a régi történelmi és a nem is távoli múltbeli ismert példákat mielőtt teljesen megalapozatlan kijelentéseket teszel.


Nagyon helytelen dolog a kérdezőt a szülei ellen uszítani.

2021. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem megalapozatlan. olvasgass. Csináld jól. Nem uszítom, vonja le belőle, amit akar. Nyilván ettől az anyja sajnos nem lesz jobb anya.
2021. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
77%

Nekem hasonló anyám volt, de 'jó gyerek voltam' és nem szóltam vissza. Kamaszkoromban az állandó szapulástól, és a fel nem dolgozott konfliktusok miatt szociális fóbiám lett - amit persze akkor még nem tudtam, hogy az -, ez később depresszióvá alakult, de ekkor már rég nem laktam a szüleimmel. Sokat jártam pszichológushoz, de hiába, pszichiáter kellett, hogy gyógyszerekkel tudjak kilábalni a bajból, ez 8 évig tartott. Összességében 46 éves voltam, amire teljesen rendbe jöttem.


Ha lett volna merszem akkor, gyerek- vagy kamaszkoromban kiállni magamért, talán nem betegedtem volna bele anyám szavaiba, viselkedésébe.

2021. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
75%
29- sajnálom, hogy ez történt veled. hasonló gyerekkorom volt nekem is. Ugy próbáltam feldolgozni, hogy ugy néztem az egész kaka kapcsolatot, hogy ebből is lehet tanulni. Pl. azt, hogy ebből tudom, hogy mit NE csináljak majd a gyerekemmel. Sikerült egy tök jól működő családot kialakitani. Hiszem, hogy ha a szüleim jó szülők lettek volna, akkor nem lett volna akkora indittatásom erre és nem lett volna ilyen összetartó, jó ,saját családom. Amit olyan elvek mentén sikerült kialakitanom, amit itt feljebb bőszen lefikázott valaki :(
2021. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!