Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyám sérteget engem,...

Ha anyám sérteget engem, akkor miért kell mélységesen felháborodnia, ha viszonzom a gesztust?18l

Figyelt kérdés

Például random beszól nekem, hogy milyen dagadt vagyok, vagy csak célozgat rá, holott kb ugyan az a méretünk. Én ilyenkor mindig megjegyzem pont annyira vagyok dagadt mint ő.

Vagy megjegyzi, hogy olyan hülye vagyok mint apu, ezt is tőle örököltem. Én olyankor azzal vágok vissza, hogy te se lehetsz olyan okos, ha ilyen hülye emberrel produkáltál utódot.

Vagy pl anyummal csak úgy lehet veszekedés nélkül beszélni, ha azt hallhatom, hogy melyik munkatársát miért utálja. Én egyszer mondok rosszat bárkire, akkor én anyám szerint olyan negatív vagyok, meg mindenkiben csak a rosszat látom, olyan kiállhatatlan vagyok, stb. Na én ilyenkor mondom, hogy hát biztos tőle örököltem.


És az ilyen random semmiből sértegetések után, ha vissza vágok, akkor vérig van sértődve. Csak nem értem mit csodálkozik, ha amúgy marhára ő kezdi ok nélkül.


2021. márc. 17. 15:51
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
77%

#30 Kedves vagy, köszönöm. Én csak kislánykoromban gondoltam úgy, hogy lesz gyerekem, később anyámnak sikerült belőlem kiölnie az anyai ösztönt olyan mondatokkal, hogy: csak azt kívánom, hogy olyan gyereked legyen, mint te vagy, meg azzal, hogy folyton engem hibáztatott a nehéz szülése miatt. Nem bánom, hogy nem lett gyerekem, depressziósan úgysem tudtam volna az élet szeretetére nevelni, akkor meg mit adtam volna át neki? Így legalább nem lett kitéve a nagyanyja hatásának, mert biztos, hogy anyám jogot formált volna az unoka láthatására.


Örülök, hogy boldog vagy a családoddal, és dacolva a szülői mintával normális családod lett.


Egy otthonnak menedéknek kell lennie, ahol a gyereket többek között önbizalommal is fel kell vértezni, hogy tudjon érvelni, meg tudja védeni az érdekeit, és értékes embernek érezze magát, nem pedig becsmérlő szavakkal földbe döngölni az önbecsülését, mert akkor megnézheti magát a szülő, hogy majd mit kap vissza a gyerekétől, ha megöregszik.

2021. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek minden szavaddal. Azt külön sajnálom, hogy nem tudtad átélni legalább szülőként, ha már gyerekként nem lehetett benne részed.Biztos, hogy a tapasztalataid birtokában jól csináltad volna.
2021. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Jólesik, köszönöm.
2021. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon egyszerű, kérdező: mert egy manipulatív, nárcisztikus tetűláda. Ennél szebben hova fogalmazzak? :D
2021. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 elistvan ***** válasza:
Szerintem szimplán a múltbéli sérelmeit, frusztrációit vetíti ki rád.
2021. aug. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!