Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretem az anyámat...

Nem szeretem az anyámat anyának hívni. Veletek is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Történt egy incidens a legutóbbi veszekedésünk alkalmával és azóta nem szeretem kimondani a szót. Sokkal szívesebben hívnám a keresztnevén, de ezt sajnos nem tehetem. A névjegyzékbe már átírtam a nevét mert ha láttam, hogy hiv összeszorult a gyomrom. Ha beszelünk inkább sehogy nem szólítom. Volt valakivel ilyen?

2021. márc. 31. 11:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
17
2021. márc. 31. 14:48
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha legközelebb is fojtogat, akkor védd meg magad.
2021. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A bántalmazás semmilyen formáját sem vagy köteles eltűrni. Ha elváltak a szüleid, volna lehetőséged arra, hogy apukádhoz költözz? Esetleg más rokonhoz, például nagyszülőhőz? Még kollégistának is sokkal jobb lenni, mint kiszolgátatva lenni egy bántalmazó szülőnek. Beszélj az esetről egy olyan felnőttel, akiben megbízol (tanár, pszichológus, normális rokon, háziorvos, rendőr).
2021. ápr. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Hiába lenne az anyám, ha elkezdene fojtogatni akkor is adnék neki akkora pofont hogy utána egész délután nyüszítene. Utána tudná hogy nem biztos hogy mégegyszer így kell viselkedni
2021. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Apámmal vagyok így. Nem szeretem annak hívni, inkább csak faternak hívom, az nem olyan szigorú számomra.


Megértelek. Nekem sincs vele jó kapcsolatom, én is sokat veszekedtem vele. A kapcsolatunk inkább megjátszott. Az apa szó túl nagy tisztelet lenne felé, nekem egy apa nem olyan mint ő.

2021. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen egyébként aki nem tudja a szülőjét a "beosztása" szerint szólítani ott általában a rossz szülő gyermek kapcsolat áll a háttérben. Nekem sem volt jó apámmal a kapcsolatom. Még halála után is utálom. Anyámat sem tudtam soha anyunak szólítani. Vele az utóbbi években fordultunk el egymástól
2021. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16 és helyette hogy szólítottad?
2021. ápr. 7. 19:52
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sehogy. Amikor meg kellett szólítanom akkor apa/anya előtag helyett simán belevágtam a mondandómba. Sajnos egyikükkel sem álltam igazán közeli viszonyban. Csak anyámmal ahogy írtam is az utóbbi pár évben halt el teljesen köztünk a kommunikáció és a családi szál. Az új házassága miatt alakult így. Mondanom sem kell hogy ez mennyire rossz érzés... Amikor gyökértelennek érzed magad. Mindettől függetlenül azt mondom mindig hogy ha jó viszonyban lettem volna a szüleimmel ha meglett volna köztünk az egészséges és normális szülő gyermek kapcsolat akkor ma ugyanolyan boldog volnék mint amennyire nem... 16# vagyok
2021. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
16#. Vagyok. Egyébként ez nagyon szomorú amikor egy szülő ilyet tesz hogy fojtogatja a gyerekét. Ebben sehol sincs a szülői szeretet. Az ilyen emberek érdemelnék inkább a magányt nem pedig én aki hozzád hasonlóan szenvedtem az ilyen gonosz szülőnek nem nevezhető sz@rzsáktól. Az ilyen szülő nem gondol abba bele hogy legközelebb is a gyereke szemébe kell majd nézni!? Egy ilyen után hogy tudja ezt megtenni? Minden ilyen elhasal szülőként. És megérdemlik hogy a gyerekük egy napon végleg kitörölje őket az életükből.
2021. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igen de mikor nincsenek rossz dolgok akkor igazából minden normális. Mármint oké 9 10 körül ér haza anyám, apam minden szaron ki tud akadni és folyton ordít, hogy ne idegesítsük fel miközben önmagát hergeli, de amúgy okes. A közeli barátok vannak néha kiakadva anyamra, ahogy viselkedik velünk de nem vészes. Persze senki nem látja milyen a 4 fal között. De egy idegen ember azt látja, hogy megvan mindenünk. 2 autó 2 lakás kutya macska stb. Az a baj hogy az anyám is ebben méri az értéket. Nem minőségi időt tölt velünk hanem vesz egy farmert pl és elvárja, hogy hálálkodjak, ami persze érthető hiszen ő tart el minket. De ha elszakítom vagy kinyújtom, vagy nem tom, olyankor elborul az agya. Olyankor hord el mindennek. Amit leírtam sztorit akkor pl. Kirataritotta a szobám mikor én a nagymamámnál voltam segíteni. Sokszor megyek le mert egyedül él és nem mindent tud már megcsinálni. Szóval arra jöttem haza hogy az egész szoba át van rendezve. A fiókok, az asztalon a kis díszek is. Minden. Erre este 9 kor elkezdtem mindent visszatenni a helyére. A tankönyveket sem találtam, azt se értettem hova tette. A szekrény tetején voltak egy dobozban. És akkor elkezdett üvöltözni hogy mit képzelek magamról, hogy tönkreteszem a munkáját. Azután történt, az. szóval.. Jah.

Este próbált velem beszélni. Leült az ágyamra és mondta: hogy tudja,hogy nem jó anya. Bocsánatot kért. (Mikor ezt megteszi mindig furcsa érzés érzés bennem. Mintha nekem kéne szégyellnem magam, amiért ő bocsánatot kér. Nem tudom miért. Legyen ez pl. egy apró tény, amiben tévedett.)

Én eközben elbújtam a takaróm alá és némán zokogtam. Alig kaptam levegőt. Nem akartam, hogy lássa remeg a vállam. Akkor ott megtört bennem valami. Tudtam, hogy sose voltunk normális család. De utána valahogy az a minimális bizalom is eltűnt. Persze megjátszom magam. Senki nem vesz észre belőle semmit. Ahogy eddig sem.

2021. ápr. 7. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!