Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól rám anyám ilyen...

Jogosan szól rám anyám ilyen miatt vagy pedig semmi köze ehhez?

Figyelt kérdés

A téma a csúnyabeszéd. Ritkán találkozunk anyámmal, úgy 2 havonta kb. Most ünnepek miatt volt egy kissebb összejövetel. Nem szoktam káromkodni, csak csúnyán beszélek és nem minden második szavam csúnya szó, de azért olykor előfordul.

Anyám ilyenkor rámkiabál, szó szerint kiabál, hogy ne beszéljek így. A helyzet az, hogy 29 éves vagyok, és szerintem semmi köze ahhoz, hogy beszélek.

Kisgyerek nincs a közelben, semmi ilyen. Egyszerűen csak nem szereti.


Tegnap már szóltam neki, hogy most már fejezze be az okítást, mert az nem az ő dolga, hogy hogyan beszélek. Mit gondoltok, jogosan szól ilyenkor?



2021. ápr. 6. 14:43
 81/137 A kérdező kommentje:

79, ez jogos.

A mi esetünkben az a felállás, hogy ha anyám ideges, mert pl. nem úgy vezetek, ahogy neki tetszik, akkor sziktozódik, csúnyán beszél (k.rva anyázni is szokott). Ha én mondok egy csúnya szót, hozzáteszem sohasem rá, ilyen sosem fordult elő, akkor azonnal felemeli a hangját, hogy hogyan képzelem. Ja, férjével ugyanez. Neki is tilos. Ha felemlegetjük, hogy ő is szokott, akkor az természetesen más, mert ő épp ideges volt stb.

Szóval innentől kezdve nincs mit tiszteletben tartanom. Ha ő tényleg sosem beszélne csúnyán, akkor azt mondom, akár jogos is lehet a kérdése. De így csak képmutatás. És ugyanezt gondolom az itt válaszolók többségéről, fröcsögnek, trágárkodnak, miközben kultúrtársaságról és normális stílusról papolnak.

2021. ápr. 6. 17:02
 82/137 anonim ***** válasza:
11%
78, szerintem meg az a gaz ha vki felnőtt létére nem tud kulturáltan beszelni, ha ezt kéri a masik. Nyílt utcáról meg szo sem volt. De inkabb örülni kene, hogy csak ordibalas van. Eleg türelmes anyuka lehet.
2021. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 anonim ***** válasza:
86%
81, jo de akkor ha 2 havonta talalkoztok, akkor miert nem tudod kibírni? Nem egyszerubb nem káromkodni, es akkor veszekedes sem lesz? Vagy ha erre nincs lehetőség, akkor mi lenne ha nem talalkoznatok?
2021. ápr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 anonim ***** válasza:
34%

79-es vagyok. Igen, így egészen más. Akkor téged igazából a képmutatás zavar?

Hozzá kell tennem, én még ekkor sem beszélnék csúnyán anyám előtt, de én nagyon szeretem az anyámat. Ha nem szeretném, nem találkoznék vele.

2021. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 A kérdező kommentje:

"6 ora alatt 3-4 csunya szo jóformán senkinek se tunik fel, es ez nem is hívható csúnya beszédnek" - lol, ezt mondd meg anyámnak, lécci. Konkrétan olyan is volt, hogy felhívott egy üzlettársam, mert gond volt a weboldalunkkal, mondtam, hogy "na b.zd meg", anyám meghallotta és nekiállt kiabálni úgy, hogy vonalban volt az üzlettársam.

Már az első csúnya szónál rámripakodott, konkrétan zengett a szoba, olyan hangerővel. Olyanokat mondott, hogy mindárt beterít, ha nem beszélek normálisan stb, meg hogy viselkedjek. :D

Igen, szépítettem a helyzetet, mert nem írtam le, miket mondok, vagy miket mond anyám, de tessék itt van akkor néhány részlet.

2021. ápr. 6. 17:09
 86/137 anonim ***** válasza:
70%
#82 mert az ordibálás az kulturált beszéd. és a kérdező azt mondta bárhol képes rázendíteni, akkor a nyílt utcán is, de csak hogy örülj, a pláza kellős közepén is pont ugyanolyan ciki mint a kocsiban, a buszon, vagy az ebédlőasztalnál ülve.
2021. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/137 anonim ***** válasza:
89%

Továbbra is fenntartom, hogy anyád tiszteletlen és bocsánat, de tahó. Lehet itt álszenteskedni, hogy jaj, társaságban soha ki nem csúszik itt senki száján egy darab csúnya szó sem, de ha én társaságban volnék, engem nem az zavarna, hogy valaki kiejt valami csúnyábbat a száján, hanem hogy valaki üvöltözik.

Valaki írta a kancigány példát, pont a kérdező anyja viselkedik úgy.


Nekem 3 felnőtt gyerekem van, szoktak csúnyán beszélni, különösebben nem érdekel, mert tudom, hogy intelligens, talpraesett felnőttek. Én is szoktam csúnyán beszélni, minek álszenteskedjek, meg osztogassak másokat? Ha nekem nem tetszik, akkor én nem beszélek úgy, de hogy más felnőtt emberekkel kiabáljak miatta, na, az a prosztóság.

2021. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 anonim ***** válasza:
14%

Azt nem értem, kedves kérdező, hogy megállapítottad hogy seg-gfelyek vagyuk, nem tudunk veled értelmesen vitázni, nincs igazunk amúgy sem, akkor minek válaszolsz egyáltalán (még ha nem is arra mit mondunk, hanem tök másról beszélsz mindig), mért nem törlöd a kérdést a sályátjaid közül és engeded el a témát?


"mondtam, hogy "na b.zd meg" Azt hazudtad az előbb nem káromkodsz csak csúnyán beszélsz.

2021. ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/137 anonim ***** válasza:
84%
#88 "sályátjaid" Jujjj...
2021. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 A kérdező kommentje:
Lyézus ereje, 88-as. :D :D
2021. ápr. 6. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!