Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól rám anyám ilyen...

Jogosan szól rám anyám ilyen miatt vagy pedig semmi köze ehhez?

Figyelt kérdés

A téma a csúnyabeszéd. Ritkán találkozunk anyámmal, úgy 2 havonta kb. Most ünnepek miatt volt egy kissebb összejövetel. Nem szoktam káromkodni, csak csúnyán beszélek és nem minden második szavam csúnya szó, de azért olykor előfordul.

Anyám ilyenkor rámkiabál, szó szerint kiabál, hogy ne beszéljek így. A helyzet az, hogy 29 éves vagyok, és szerintem semmi köze ahhoz, hogy beszélek.

Kisgyerek nincs a közelben, semmi ilyen. Egyszerűen csak nem szereti.


Tegnap már szóltam neki, hogy most már fejezze be az okítást, mert az nem az ő dolga, hogy hogyan beszélek. Mit gondoltok, jogosan szól ilyenkor?



2021. ápr. 6. 14:43
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim ***** válasza:
27%

"Szeretnék értelmes vitát folytatni és teljesen nyitott vagyok más álláspontra is, amennyiben értelmesen megindokolják azt." És amennyiben azt mondják amit hallani akarsz.


"normális stílust, meg a kultúr társaságot, akkor definiáld, mi az. " Az, ahol nem úgy beszélnek mint te.

2021. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 A kérdező kommentje:
60-as, pontosan miért vágnál szájon? Ha visszakapnád, mit szólnál?
2021. ápr. 6. 16:40
 63/137 anonim ***** válasza:
16%
Egy trollal vitatkoztok.
2021. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/137 A kérdező kommentje:

"Az, ahol nem úgy beszélnek mint te." - de hogyan nem beszélnek? Miért, én hogyan beszélek?

Mi nem tetszik konkrétan, a regiszter vagy a szociolingvisztikai különbség?

2021. ápr. 6. 16:42
 65/137 anonim ***** válasza:
21%

az a baj, hogy en normalisan leirtam, hogy ugy beszélsz, ahogy akarsz, de mondjuk ha ilyen kevesszer talalkoztok, akkor azt kibirhatnad - erre nem reagáltál, sot gondolom te voltal az egyik aki lepontozta, pedig nem irtam sertot, es teljesen érthető az álláspontom, mivel mindenkinek jobb lesz ha viselkedsz.

szoval ja, ne gyere azzal, hogy mi nem beszelunk szepen, pedig te kulturált vitat akarsz folytatni. nem is tudsz te olyat, mert egy kancigany szintjén vagy agyilag :o

2021. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
16%
na akkor most en is kerdezek: 65 vagyok. mi nem tetszett a valaszomban?
2021. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 A kérdező kommentje:

No, rasszista is vagy, 65? :)

Figyelj, kibírhatnám, de nem akarom. Ugyanígy mehetnék smink nélkül is, meg vehetnék más ruhát csakis anyám kedvéért, de azt sem akarom. Ahogyan nem akarok felmondani sem a munkahelyemen, mert anyámnak nem tetszik a munkám.

Hol a határ?

Másik kérdés: fordítva működik? Én is megmondhatom anyámnak, hogyan beszéljen a társaságomban? Megmondhatom, hogy használja helyesen a ragokat vagy az idegen eredetű szavakat? Rákiabálhatok, ha nem tetszik, amit mond? Vagy ez csak az ő privilégiuma?

2021. ápr. 6. 16:47
 68/137 anonim ***** válasza:
41%

#64: "Miért, én hogyan beszélek?" Csúnyán, te írtad a kérdésben, vagy már nem emlékszel? Ennyire gyengeelméjű nem lehetsz.


#63: Több troll vitatkozok egymással, már csak popcorn kéne.

2021. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 anonim ***** válasza:
90%
#67 amúgy én a helyedben ezeket kipróbálnám. nem tetszik neki? akkor lehet neki se kéne ordibálnia veled
2021. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/137 anonim ***** válasza:
10%
" Én is megmondhatom anyámnak, hogyan beszéljen a társaságomban?" Tipikus súttyó mai fiatal hozzáállás, még a szüleit akarja kioktatni. Kár volt eltörölni a sorkatonaságot. Ő nevelt fel téged (bár látszik hogy nem túl jól), nem te őt.
2021. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!