Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha apám ezt...

Mit csináljak, ha apám ezt nem érti meg (20L)?

Figyelt kérdés
Én nem nagyon szoktam reggelizni. Tudom, egészségtelen, de elmondom, hogy miért. Általában későn kelek, olyan 9-10 felé. Ha nincs főtt, sült étel reggelire, vagy valami kifli, akkor nem eszek semmit, mert a kenyérhez, meg az ilyen-olyan zöldségekhez nincs étvágyam. Úgyis mire elkészülnék, ott lenne 11-12, kb. 2-3 órakor meg már ebédelünk. Ha én 11-kor magamra erőltetném a reggelit, akkor ebédkor még nem lennék éhes, de nálunk mindenki egyszerre ebédel. Mivel csak itthon vagyok, és nem csinálok semmilyen nagy fizikai munkát, simán kibírom kaja nélkül ebédidőig. De apám ezt nem érti meg. Folyton azzal jön, hogy alig eszek, de ez ettől függetlenül nem igaz. Mert ebédkor és vacsorára nagyon sokat eszek, így is több a súlyom, mint szeretném, és ez inkább a hasamon, a combomon látszik, ami engem eléggé zavar. Rosszulesik, hogy akkor is tömnék belém az ételt, amikor nem kell, és ez eléggé rombolja az önértékelésemet is. Nincsenek evészavaraim, egyszerűen csak nem vagyok reggel még éhes. Miért olyan nehéz ezt megérteni valakinek? Bárhol, ha egy kicsit is kevesebbet eszek, mint a család többi tagja, mert nem fér belém több, vagy nem ízlik annyira a kaja, rögtön jön az, hogy "nem eszek eleget, nincs energiám, beteg leszek". De én pontosan tudom, mennyire van szükségem. Miért kell engem ezzel mindig kellemetlen helyzetbe hozni? Én nem szeretnék később egy túlsúlyos nő lenni, aki alig bír még sétálni is elmenni. Pl. anyámon is nagyon sok felesleges kiló van, és ugye nem kell mondanom, hogy szabadidejében a séta helyett inkább a TV nézést választja, én meg nem szeretném ezt a példát követni.
2021. ápr. 17. 19:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Én se reggelizem, minek? Dél előtt úgy sem kelek fel. Legalább spórolunk :D
2021. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
20 évesen el tudod dönteni magadnak mit eszel és mikor. Ne szóljon bele. Egyébként az ilyen evésmániás tukmáló rokonok miatt lettem tinikoromban bulimiás.
2021. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Nincs veled gond, nálunk szerencsére a család is ilyen :D ha mindenki itthon van, akkor ilyen delután három fele kezdünk el gondolkozni, hogy na akkor valamit majd kéne ebédelni is, addig meg mindenki elmajszolgat ezt azt amihez épp kedve van. Felkelés után minimum egy órának kell eltelnie, hogy akár egy túrórudi is belémférjen.
2021. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos ilyen voltam én is. Bem reggeliztem, délután 2-3-4 óra volt hogy ettem. Most baj van a cukrommal, nem vagyok cukorbeteg, de a küszöbén vagyok. A nagy adagok és a ritkán evés nagyon terhelő a hasnyálmirigynek és a gyomornak. Persze 20 évesen nen érdekelt, meg nem is tudtam róla. Aztán 35 évesen meg napi 5x KELL ennem különben rosszul vagyok. Akkor is ha nem vagyok éhes 🙁
2021. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy MUSZÁJ reggelizni, meg a nap legfontosabb étkezése satöbbi satöbbi az nem egy olyan tudományos axióma, ami mindenkire vonatkozik... én sem reggelizem. Sőt, elmegyek úgy edzeni reggel, hogy nem reggelizem. Annyira nyomta mindenki ezt a Szent Reggeli szöveget, hogy mondok oké, akkor legyen, leerőltettem a reggelit, ami edzés közben (pedig másfél óra telt el reggeli után) vissza is köszönt. Még jó, hogy kiértem a mosdóig...

Szóval, akkor egyél, amikor éhes vagy. Pont.

2021. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
Én sem tudok reggel enni, kb. 10-11-kor először. Minek erőltessem, ha nem megy.
2021. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%
Igazából nem egészségtelen nem reggelizni .
2021. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%
Én is ilyen vagyok sőt van olyan hogy egy nap csak egyszer eszek és nálam is sok időbe telt mire el fogadták a szüleim
2021. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én pl 32 évig egészen jól megvoltam reggeli nélkül (max kv + keksz), aztán most már ha nem ehetek ébredés után, megpusztulok éhen :D


Szóval szokás kérdése, ha te nem vagy reggelis, ne egyél, de ez pl változhat is simán.

2021. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Én se reggelizek, ha nem dolgozok. :D Van hogy csak 2-3 óra körül eszek először hétvégén ha otthon vagyunk.


Egyébként meg csak azért akarnak etetni, mert szeretnek. Nálunk minden oldalról mondják mindig, hogy keveset eszünk... :D (pedig nagyon nem)

2021. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!