Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszok, tud.játo.k mennyit...

Kamaszok, tud.játo.k mennyit keresnek a szüleitek?

Figyelt kérdés
Mert nekem fogalmam sincs, és ezért el sem tudom képzelni hogy milyen kereset számít átlagosnak meg jónak. Nem tudom milyen munkával mennyit lehet keresni, felőlem az átlagbér 150 ezer és 1 millió is lehetne, ugyanúgy elhinném.

2021. ápr. 18. 18:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

nem tudtam, ami elég stresszes volt egész gyerekkoromon át, apám nagyrészt vállalkozó, tehát hol volt pénzünk hol nem, de mi csak hülye gyerekek vagyunk, velünk nem kell ilyesmit közölni. tehát az ember sosem tudhatta, hogy adott hónapban negyedjére visz-e el anya ruhát vásárolni, vagy leüvölti a fejem, mert egy hálátlan, elkényeztetett pcsa vagyok, amiért megemlítem, hogy jó lenne egy új csizma mert ez eléggé megkopott és nyomja is a lábam... aztán amikor a kollégiumhoz kellett a szüleim jövedelemigazolása, majdnem lecsúsztam a kérelem beadásáról, mert alig bírtam kikönyörögni apámtól egy jövedelemigazolást, mert biztos csak fel akarok vágni vele... persze mert nincs jobb dolgom.

ha lesz valaha gyerekem, én biztos bevonom majd az anyagiakba, korának megfelelően, mert szerintem hatalmas biztonságot ad egy gyereknek.

2021. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%
Nagyjából tudom, pontosan nem érdekel annyira.
2021. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
93%
Nagyjából tudom, de nekünk apa másodállásu vállalkozó pluszba..
2021. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%
Kicsit hiányos a kérdés. Helyesen így szólna: Tudjátok mennyit keresnek a szüleitek? És tudjátok mennyi megy el megélhetésre, rezsire, és rátok? Ugyanis az arányok ismerete nélkül soknak hihettek egy összeget, ha fogalmatok sincs a kiadásokról.
2021. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok fogalmam volt róla. Csak azt éreztem, hogy az átlagtól szűkösebben élünk. Volt, hogy kikapcsoltak az áramot is. Anya mesélte is, hogy sakkozott a számlákkal. Általános iskolas koromban volt egy párja akivel egyben együtt is dolgozott, de ő meg sorra vette a fényképezőgépeket, autókat, hifiket stb. Anyámnak persze nem volt se bejelentett munkája, se rendes fizetése.


Egyébként ő most úszik az adósságban(volt, hogy anyától kért pénzt), mi meg köszönjük jól vagyunk anyagi értelemben. A számlák be vannak fizetve, az se volt baj, hogy anya fel évig tappenzen volt és van vesztartalek is.

2021. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan nem tudtam kamaszként, csak nagyságrendileg. De ez nincs összefüggésben azzal, hogy ne tudja az ember, mi számít átlagos vagy jó fizetésnek - azért valami fogalmam csak volt a pénzről és a fizetésekről, még ha a szüleimét pontosan nem is tudtam.
2021. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%

Mi a foglalkozásuk, és hol milyen rangban? Abból már bírok neked mondani.


Nekem közepesen kereső családban az össz kereset egy hónapra 500.000Ft

2021. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam, csak, hogy átlag feletti, talán olyan 30%-os hibahatárral tudtam volna megmondani. Igazság szerint nem is kérdeztem, mert úgy éreztem nem illik, pedig pont azért, hogy jobban képben legyen az értékekkel, biztos megmondták volna.

Amit viszont valóban ennél is kevésbé tudtam volna belőni, azok a kiadások voltak.

2021. ápr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%

Kamasz koromban apámét nem tudtam mivel nem velünk élt.

Anyumét kb olyan 15-16 évesen tudhattam meg, amikor szóba jött valami kapcsán. Ledöbbentem, hogyan tudott ilyen kevés fizuból két gyereket plusz magát eltartani egyedül úgy, hogy mi ebből nem igazán éreztünk semmit, mert amúgy mindenünk meg volt.

2021. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%
Nekem kicsit érdekes a helyzet. Anyumnak fix havi bére van, az övét tudom, apumnak viszont nagyon változó a bevétele. Úgy nagy vonalakban tudom az övét is, de van hogy fél milliót keres egy hónapban és van hogy hármat, szóval pontosan sosem tudom. Valahova a kettő közé tenném az átlagot, és inkább az 500.000-hez közelebb.
2021. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!