Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriásit csalódtam a szüleimben...

Óriásit csalódtam a szüleimben. El fog ez múlni valaha?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött, hogy a nagymamám (közös megegyezéssel!) eladta a lakását, hogy az unokái el tudjanak indulni egyetem után a saját útjukon, mondván, neki már egy szoba is elég. 1-1 másfél szobást lakást kaptunk így tőle, a nagyi pedig (közös megegyezéssel!) a fiához költözött. A menye (anyám) pedig úgy viselkedik vele, mint a kapcával, pedig nagyi nagyon jólelkű, és az egész életét ledolgozta azért, hogy a fiának és az unokáinak segítsen, de ez el van felejtve. Anyám durva vele, folyton szidja a háta mögött, pofákat vág, szó szerint kinézi a házból. Próbáltuk magunkhoz hívni, de nem akar a nyakunkra jönni, mert pici a lakás, e téren hajthatatlan. Inkább elviseli anyámat, csak az unokáinak jó legyen. Ilyen az én nagyim, és nagyon fáj, hogy nem tudok neki segíteni. Albérletbe nem akar/tud menni, idősotthonban pedig nem engedjük. Egyébként is szeret kertes házban élni, gondozni az állatokat, kertészkedni. Anyámékkal nagyon megromlott a kapcsolatom, szinte nem is akarok már velük beszélni. Egyszerűen nem tudok anyámra úgy nézni többé, mint a szerető, gondoskodó anyára, aki volt nekem annyi évig. Nagyon jó kapcsolatunk volt, ezért félek, hogy ez már örökre így marad, viszont nem tudok rá úgy tekinteni mint régen. A harag egyre inkább erősödik bennem iránta. Beszélni is próbáltunk már vele, de semmi eredménye nem volt. nem tudott észérveket felhozni nagyi ellen, csak beszélt össze vissza mondvacsinált okokat. Az idilli szerető családunk teljesen összeomlott anyám miatt, aki egyébként soha nem volt ilyen mint most. Apám homokba dugja a fejét, nem vesz tudomást az egészről. Van ebből a helyzetből kiút, hogy mindenkinek jó legyen?

2021. jún. 6. 20:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
78%
11.18-as, sajnos ez nem jó megoldás, mert szinte biztos vagyok benne, hogy a nagyi ezzel a döntéssel azon kívül, hogy az unokáknak segíteni akart, azt is el szerette volna érni, hogy ne kelljen egyedül laknia, tehát neki pont így jó, hogy a fiához költözhetett egy nagy kertes házba.
2021. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
89%

22-es nagyon jól összefoglalta, és itt többen is írtak jókat.

Lényegében itt anyukád akármicsodájával "van verve" a csalán, hogy szépen magyarul fejezzem ki magam.

Kérdező, 50 feletti nőként, felnevelne a gyereke(i)det majd másképpen fogod értelmezni, fiatal vagy még, nincs ebben semmi.

2021. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
80%

26-os, telitalálat, ahogy végigelemezted, tényleg.

+1!

2021. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
89%

26-ossal én is teljes mértékben egyetértek.


Kérdező: "Tudjátok, amíg kicsik voltunk, és vigyázni kellett ránk, főzni, stb addig jó volt együtt lakni nekik is. .. Soha nem gondoltam volna anyámról, hogy így tud viselkedni azzal aki egész életében segítette."


Akkor most egy kicsit nézz magadba és gondold végig... Anyud addig jó volt neked, amíg szerető légkört biztosított nektek és felnevelt titeket, ti voltatok az elsők neki. Majd amint gondjai lettek, te gusztustalanul nyilatkozol róla és látni sem akarod, mert nem felel meg a viselkedése az elvárásaidnak. Vajon hogy tud egy gyerek ennyire hálátlan lenni és így viselkedni a szülőjével aki egész életében segítette..?

2021. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
91%

Akkor most egy kicsit nézz magadba és gondold végig


hát, nyugodtan egészítsd ki azzal, hogy azért, hogy a kérdező kényelmesen beletegye a seggét a jóba, az anyukája szív a mamával...

2021. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező! Itt vagy még?
2021. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
29%
27 azért ez is túlzás, messze nem minden idős dementálódik, esik le a lábáról, és nem szorul etetésre-itatásra-pelenkázásra...
2021. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Igen, itt vagyok, csak nem lépek be minden nap.

Köszönöm a válaszokat, sok hasznos érkezett, és segítettetek egy másik nézőpontból is megnézni a helyzetet. Meg lehet érteni anyámat is, és próbáltam is, de akkor is baromira eltúlozza ezt a viselkedést, amin nem tudok túllépni, mert bántja azt, akit szeretek.

De teljes mértékben közösen hozták meg ezt a döntést, nélkülünk.

Nagyinak jócskán volt ahoz köze, hogy egyáltalán el tudtak költözni 15 év után kertes házba, és szerintem az minimum, hogy viszonozzuk, ha befogadtak és segítettek mindenben. Egy szóval a nagyi nem ezt érdemli.

Sokan olyan esetben is befogadják vagy gondozzák is a szüleiket, anyósukat, aki semmit nem segített. Anyám meg java részt neki köszönheti a kényelmét, és ha arra nem is képes, hogy jó pofát vágjon hozzá, legalább lenne vele semleges.

2021. jún. 8. 21:24
 39/43 A kérdező kommentje:
Tényleg az a legdühítőbb az egészben, hogy így éltünk együtt kerek családként sok évig, és nagyon jól kijöttek, együtt sütöttek-főztek, stb. Aztán lett saját ház, elszaladt vele a ló, és elfelejtette, honnan jött. Legalábbis én így látom.
2021. jún. 8. 21:27
 40/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hogy anyudat a klimax is megborította rendesen? A miénket annyira kikészítette, hogy még nekem, a saját gyerekének is volt, hogy azt mondta, hogy menjek a 3,14csába, minden különösebb balhé nélkül.
2021. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!