Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriásit csalódtam a szüleimben...

Óriásit csalódtam a szüleimben. El fog ez múlni valaha?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött, hogy a nagymamám (közös megegyezéssel!) eladta a lakását, hogy az unokái el tudjanak indulni egyetem után a saját útjukon, mondván, neki már egy szoba is elég. 1-1 másfél szobást lakást kaptunk így tőle, a nagyi pedig (közös megegyezéssel!) a fiához költözött. A menye (anyám) pedig úgy viselkedik vele, mint a kapcával, pedig nagyi nagyon jólelkű, és az egész életét ledolgozta azért, hogy a fiának és az unokáinak segítsen, de ez el van felejtve. Anyám durva vele, folyton szidja a háta mögött, pofákat vág, szó szerint kinézi a házból. Próbáltuk magunkhoz hívni, de nem akar a nyakunkra jönni, mert pici a lakás, e téren hajthatatlan. Inkább elviseli anyámat, csak az unokáinak jó legyen. Ilyen az én nagyim, és nagyon fáj, hogy nem tudok neki segíteni. Albérletbe nem akar/tud menni, idősotthonban pedig nem engedjük. Egyébként is szeret kertes házban élni, gondozni az állatokat, kertészkedni. Anyámékkal nagyon megromlott a kapcsolatom, szinte nem is akarok már velük beszélni. Egyszerűen nem tudok anyámra úgy nézni többé, mint a szerető, gondoskodó anyára, aki volt nekem annyi évig. Nagyon jó kapcsolatunk volt, ezért félek, hogy ez már örökre így marad, viszont nem tudok rá úgy tekinteni mint régen. A harag egyre inkább erősödik bennem iránta. Beszélni is próbáltunk már vele, de semmi eredménye nem volt. nem tudott észérveket felhozni nagyi ellen, csak beszélt össze vissza mondvacsinált okokat. Az idilli szerető családunk teljesen összeomlott anyám miatt, aki egyébként soha nem volt ilyen mint most. Apám homokba dugja a fejét, nem vesz tudomást az egészről. Van ebből a helyzetből kiút, hogy mindenkinek jó legyen?

2021. jún. 6. 20:59
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg az a legdühítőbb az egészben, hogy így éltünk együtt kerek családként sok évig".

Gondold végig, egy ember életútja, a különböző életszakaszok mennyire eltérőek.

a kisgyerek minden percét a szüleivel szeretné tölteni

a kamasz számára nagyon fontos a privát szféra

az egészséges fiatal felnőtt szíve szerint önállósodna, de van, amikor az anyagiak miatt ez nem megy, így együtt élhet több generáció is, "együtt főzőcskézhetnek", ennek ellenére lehet az a belső vágya, hogy saját, önálló lakása legyen.

az élete közepén élő ember legtöbbször élvezni szeretné a függetlenségét, már kirepültek a gyerekei, szabad szeretne lenni

az idősebb korosztály vágyai, igényei megint mások, sokan ismét arra vágynak, hogy együtt élhessenek a gyerekeikkel, főleg ha segítségre szorulnak.

Az, hogy mi volt a múltban, nem jelenti azt, hogy most is ugyanazt szeretné folytatni mindenki.

2021. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
10%
Én kiraknám az anyát. Tanuljon meg családként viselkedni. A jó emberekkel jól kell bánni.
2021. júl. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
64%
Azóta mizu?
2023. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!