Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én leszek a gonosz mostoha,...

Én leszek a gonosz mostoha, ha így nem vállalom az 5 hetet a párom kislányával?

Figyelt kérdés

Anyukának egészségügyi problémák miatt szüksége lesz most néhány hétre gyerek nélkül. A párommal ez az első nyarunk az összeköltözés után. Eddig csak látogatta a kislányt (5 éves) illetve néha elmentünk vele ide-oda, az én gyerekeim velünk élnek. Az már az első alkalmakkor is feltűnt, hogy furcsa, a kommunikációja nehézkes. Kérdeztem a páromat, szerinte mindig ilyen volt, nincs vele semmi baj. Utána kiderült, hogy gyógypedagógiai oviba jár, anyuka szerint csak azért, mert kicsit lassú. Bővebb fevilágosítást nem adott. Most, hogy holnap hozná, közölte, hogy a kislány gyógyszeteit napi bontásban is összekészítette. Rákérdeztem, hogy milyen gyógyszerekről van szó, de azt mondta, semmi közünk hozzá, elég ha az adagolóból odaadjuk neki. Sikeresen összevesztünk ezen, végül megmondtam, hogy így nem tudom vállalni a felügyeletét ide ne hozza.

A párom most rám dühös, amiért így megmostohásodtam.

Tényleg csak én aggódom túl a dolgot?


2021. júl. 11. 20:53
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
98%
Még szép,hogy így nem vállaltad.Van közöd hozzá,hogy milyen gyógyszert szed az a gyerek akire 5 hétig neked kell vigyázni.
2021. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

A párom szerint, ha nagy baj lenne biztos szólna az anyja. Neki addig fel sem tűnt, hogy hova jár a lánya, amíg én rá nem kérdeztem.

Tény, hogy a páromnak is vannak furcsa dolgai, amelyek egy részéről nem tehet de ez azért engem is meglepett.

Nekem is azzal van bajom, hogy így egy vészhelyzetben még segíteni se tudnék az információkkal, mert nem tudom, hogy mit szed.

A párom eddig nem láthatta túl sokat a lányát, mert egy futó kapcsolatba született és anyuka csak a válása után ment bele a tesztbe. Nagyjából 1,5 éve került a párom nevére és azóta találkozhat vele.

Azért az egészségét érintő kérdéseket szerintem is az elsők között kellett volna tisztázniuk.

Alapból zavarosnak éreztem a helyzetet, most meg aztán végképp.

2021. júl. 11. 21:30
 13/60 anonim ***** válasza:
99%

Ebben az esetben megmondanám a sunyi párocskádnak, hogy ez az 5 hét sem lesz közös nyár.

Amennyiben neked “semmi közöd hozzá!” a neved (nonszensz!), úgy akkor legyen szíves a drága látos édesapa lenyomni egyedül a beteg (!!!) leánykája mellett az 5 hetet.

Nem, ne érdekeljen, hogy “jajj ne már”, meg “jajj melózni kell”.

Kinek a gyereke?

Te itt SZÍVESSÉGET tehetsz, ha NORMÁLISAN megkérnek és tájékoztatnak.

Én is anya vagyok, nem partvonalról dumálok. Ha az ember még fizetett segítséget is vesz igénybe (felvigyázás, babysitter minimum 1500-2000 Ft/h-ért), akkor is az a MINIMUM, hogy a megbízott felnőttet az alapvető (!) tudnivalókról, betegségekről, teendőkről tájékoztatom.


Sajnálatos az anya eü állapota, de mindkét szülő ebben a történetben igenis szégyellje magát. Ilyen esetekre a gyerek TAJ kártyáját, kezelőorvosának nevét, háziorvosi/szakorvosi/kórházi kontaktokat, ügyeleti időket, elérhetőségeket, utolsó leletek/zárójelentések fénymásolatát és a hosszú időre való tekintettel igenis pótlólagos gyógyszerek kiváltásához szükséges tartalék recepteket is oda kellett volna adni.

Persze mindezt az UTÁN, hogy a felelős anya legalább az apának elmondja a helyzetet. (Mondjuk, ha számít a te és a gyerekeid együttműködésére, segítségére, türelmére egy mentálisan sérült gyerek teljeskörű ellátásában, akkor neked is!)


Joggal haragszol a társadra, kiábrándítóan viselkedik. Az anya is, de az második körös probléma.

Ha még téged állítanak be hisztisnek és bűnbaknak, akkor:

- vagy apuka pakoljon és kellemes nyaralást 5 hétig a SAJÁT gyerekével (oldja meg!)

- vagy ha sajnálatos módon te és a gyerekek vagytok kiszolgáltatottabbak a lakhatás helyén, akkor pakolnék, mennék velük oda, ahol ez előtt a fantasztikus nyár előtt éltem.


(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy arról sem ártott volna tudni, hogy szegény sérült/beteg kisgyerek esetleg egy vadiúj környezetben, számára ismeretlen/új ingerek között ha ne adj Isten önveszélyesen vagy épp a te gyerekeidre nézve agresszíven viselkedik, akkor mégis mi a teendő...)


Nonszensz az egész helyzet.

Édesanyának jobbulást és milyen szerencse, hogy ez az egyenes gerincű, őszinte, korrekt csávó, akivel együtt élsz az apa- nos itt a nagyszerű lehetőség, hogy ne csak a szája járjon neked, hanem tegye a dolgát.

Neki ugyanis KÖTELESSÉGE, neked nem. Így nem.

2021. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
Így biztosan nem vállalnám. És mivel eddig titkolózott és hazudott bemondásra már nem hinném el, kérném, hogy mutassa meg az orvosi papírokat az apjának.
2021. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
Vajon miért titkolják ilyen erősen a gyerek baját? Nem biztos, hogy a gyógyszerek a lassúságával függnek össze. Mi a vállalhatatlan a gyerek betegségén?
2021. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
98%

" ha nagy baj lenne biztos szólna az anyja"


Baszki, egy sima ételérzékenységről vagy allergiagyógyszerről szólunk, mert bármi megtörténhet. Barátnőm szokott vigyázni egy ételérzékeny kislányra, anyuka külön listát írt, hogy honnan rendelhet kaját a gyereknek, mit vehet neki a boltban, emellett egy fél órát rászánt az első alkalommal, hogy elmondjon nagyjából mindent, ami lényeges.

2021. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
95%
A gyerekkel nagy baj van, különben nem szedne állandóan gyógyszert és járna kisegítő oviba. Veszélyeztetéssel felér, hogy így akarja odaadni 5 hétre.
2021. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
96%
Kifejezetten tilos gyógyszert adnod egy idegen gyereknek úgy, hogy téged arra nem utasított arra jogosult személy írásban. Ha bármi baja lesz a gyereknek a gyógyszertől, majd te mész börtönbe.
2021. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek sem kellett volna gyereket csinálni. A párod meg felelőtlen. Mi az, hogy ennyire fogalma sincs a saját gyerekéről? Én félnék ilyen feltételekkel felelősséget vállalni érte. Szegény kislány.
2021. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles rá vigyázni.
2021. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!