Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szülnek azok az anyák,...

Miért szülnek azok az anyák, akik utána minden kimaradt élményt, lehetőséget a gyerekük szemére hánynak? Gyerekük...akit ők akartak. Senki nem kötelezte az ilyen nőket, hogy szüljenek.

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 22:27
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
65%

19!



A budos gyoker csupán lelepett, a gyerek lop, csak hazudik 19 éve. De persze, lehet szidni. Van értelme, ugye.

2021. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
89%

20: na, a momzilla megjelent, hogy ha nincs gyerekem, ne is szóljak bele. Még jó, hogy nagy eséllyel több rálátásom van a témára így is, mint neked, a hivatásomnak köszönhetően. :)

Egyébknét a bátyám ugyaniylen gyerek, mint amit te leírtál, első sorból nézhettem végig, ahogy anyámáék harcolnak vele. Ő már 12 évesen drogozott és szökdösött otthonról. És igen, anyám nevelésében volt a baki, mégha nem is tudta, hogy így van. Ez is nyomott engem a pszichológiai pálya felé. De könnyebb a negatívan csengő véleménynek ugrani, mint elfogadni, hogy bizony, elrontottad.

2021. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
14%

22!


Nyilván elrontottam. Végül is a pszichológiai pályádon az értő olvasás mint olyan nem jelenik meg, így egyértelmű, hogy nem alkalmazod, különben eljutott volna a pici agyadig, hogy volt több szaksegitesegem is. Egyiknél sem volt az a véleménye, hoyg elrontottam volna.

2021. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
92%
És vajon miért lop, csal, hazudik? Talán csak nem azért, mert az apja lelépett a rákba, az anyja meg széjjeldolgozta magát, hogy enni tudjanak, ergo nem nagyon foglalkozott vele? Vagy ha nem dolgoztál, akkor meg nyomorogtatok. Vagy mindkettő egyszerre. Őrült nagy pszichés teher ez egy gyereknek. Persze te úgy érzed, hogy mindent megtettél, a gyerek ilyen lett, nem tehetsz róla. Magadat áltatod.
2021. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
91%
23: jó arrogáns vagy, úgyhogy ezzel be is fejeztem. Annyit hozzátennék, hogy én sem szoktam szemtől szembe ezt megmondani a pácienseknek, mert az elején még korai, meg jobb, ha ők ismerik fel, hogy mi a hiba. Ahogy azt sem mondjuk, hogy hülye vagy, vagy szerencsétlen, akkor is, ha ez lenne magánban a véleményünk. Mert ez nem professzionális. Itt azért írtam le, mert nem dolgozok jelenleg. :) De láthatóan a sok terápia után se jutottak veled előrébb, valószínűleg neked külön sem ártana eljárnod, gyerektől függetlenül. Mondjuk a gyereken ez már nagy eséllyel nem segít sajnos.
2021. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
88%

14-es vagyok! Hát én sem így terveztem, naív voltam mert azt gondoltam a párom fog majd segíteni a gyerekekkel és a háztartással legalább időnként, illetve hogy számíthatok majd a családomra, a szüleimre akik allítólag "alig várták már az unokákat", aztán most felèm se néznek szinte, jönnek a kifogásokkal, hogy miért nem érnek rá, de a facebook-ot telepakolják az általam küldött fotókkal és villognak az unokákkal. Én meg szopok egyedül mindennel. Imádom a gyerekeimet, csak miattuk van értelme kb mindennek, de bevallom pokoli nehéz, és én sem így képzeltem a dolgokat. A legnagyobb csalódás a párom aki magamra hagyott érzelmileg, fizikailag, anyagilag, mindennel. Segítséget kapni nem kapok, megfizetni nem tudom ( ez is az én saram amiért nem gondoltam arra, hogy legyen saját komolyabb bevételi forrásom is, nem csak a páromé), így marad a folyamatos műszak.

Ne törjünk pálcát senki feje fölött, mert nem ismerjük a hátterét, az életét.

2021. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
86%
25-ös, igazából mit javasolnál egy ilyen élethelyzetben? El tudom fogadni, hogy a gyerek azért (is) lett ilyen, mert nem ép családban nőtt fel, de milyen mozgástere van egy egyedülálló anyának? Normális partnert sajnos nem lehet felíratni receptre, dolgozni (adott esetben baromi sokat dolgozni) pedig muszáj. Van, akinek szerencséje van, mert a gyerek nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb minden körülmény ellenére. Ha pedig nem, én nem is tudom, hogy lehet kijönni ebből a mókuskerékből, ha már benne van valaki.
2021. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
94%

1. sokan NEM akarnak gyereket, hanem szülnek az elvárások miatt - mert megszólnak a falun, vagy épp az ostoba anyós, anyuci erőlteti a gyerek-témát, a nő meg képtelen határozottan leállítani őket

2. valamint mivel a csapból is a szirupos nyáltenger folyik, hogy milyen könnyű és cuki a gyereknevelés, fogalmuk sincsen sokaknak, mit vállal valójában


Sajnos.

2021. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
9%

25!


Ok, örülök hogy mindent tudsz. Ami hibás volt a nevelésemben azt elmondták. Vadidegen fotelpszichologuskent nyilván jobban ismered a helyzetet, mint én, aki benne elek. De nem érdekel a téma tovább. További kellemes napot.

2021. júl. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
91%

29-esnek:


Csípőből nem lehet gyereket nevelni. A te példád rá a legjobb.

2021. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!