Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha egy...

Hogyan reagálnátok ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleitek?

Figyelt kérdés

Párommal közösen családiházat tervezünk vásárolni amelyek felénk azért eléggé borsos áron vannak. Van néhány milliónk, anyósomék is adtak bele de így is kell kb 15 millió hitel.


Az én szüleim egy picit sem akarnak támogatni a házvásárlásban, pedig nekik bőven van mit a tejbe aprítani, de egy asztalterítőre vagy egy szőnyegre sem szánnának pénzt.


Sőt, lelkileg sem állnak mellettem, ehelyett negatívumokkal bombáznak nap mint nap. A páromat és a családját is szidják, az anyósomat konkrétan lekurvázták pedig eddig semmi bajuk nem volt velük. A páromat bírták eddig, és én is azthittem hogy jó a viszonyom velük és számíthatok rájuk de most nagyon kimutatták a foguk fehérét. Nem akarják, hogy elköltözzek ezért most olyan mintha szándékosan visszahúznának.


Hogyan reagálnál ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleid akinek egyetlen gyerekük vagy és akikkel elvileg tök jó a kapcsolatod?



2021. júl. 27. 23:08
1 2 3 4 5
 11/43 MDCs válasza:
78%
A nyolcas teljes mértékben jól mondja, ismerjétek meg milyen együtt laknotok, ha minden jól megy pedig majd pár éven belül tudtok ezen igazán gondolkozni.
2021. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
93%
Házasságon gondolkodtatok? Vagy esetleg gyerekvállaláson? Lehet hogy a szüleid nem tartják komolynak a kapcsolatotokat.
2021. júl. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
86%
Hát ideje felnőni.
2021. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
76%
Ha tényleg milliomosok( amúgy biztosan nem), akkor koppintsd le őket. Tanuld azt a szakmát ami nekik van, dolgozz te is és akkor neked is lesz házra vagy amire akarod.
2021. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
89%

Engem se tamogattak a szuleim, pedig megtehetnek, de nem hisztikezek ezen. Parommal szepen osszeszedtuk albi mellett az onerot (rohadt sok lemondassal es munkaval!),felvettunk hitelt es lakast vettunk.

Nem 200 negyzetmeteres hazat, hanem 60 negyzetmeteres lakast, ez van, de legalabb a mienk. Adj szepen kicsit le az igenyekbol, tessek dolgozni es nem hisztizni, elobb-utobb sikerulni fog.

Lehet itt sirni, de ha nem segitenek, akkor nem, igy jartal, meg kell oldani a helyzetet.

2021. júl. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%

Én is egy elég jó módú családból származom, nekem fizették az 5.5 év egyetemet, sőt kaptam is Pesten egy lakást, de nem került a nevemre sosem, addig lakhattam ott, amíg össze nem kapartam egy lakásray amibe szüleim egy fillért sem adtak.


Ez is oltári nagy segítség volt, havi 150 ezer a zsebemben maradt. Azonban azt sosem éreztem, hogy milliókkal kellene segíteniuk/ a nevemre kéne iratniuk a lakást... :D

2021. júl. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
68%
Semmit nem szolnak, megoldanám magam. Mondjuk nem 15 millás hitellel a már meglévő pénz mellé. Lehet panelben is élni, nem kell 60 szobás villa.
2021. júl. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ne vegyetek családi házat, ha 15 millió hitel ekkora probléma.
2021. júl. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
75%
Egyébiránt nem vennék házat a párommal, max a férjemmel, vele is csak akkor, ha már együtt éltünk volna pár évet.
2021. júl. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötelesek milliókat adni nektek. Ők dolgoztak meg azért a pénzért, nem pedig ti.
2021. júl. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!