Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha egy...

Hogyan reagálnátok ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleitek?

Figyelt kérdés

Párommal közösen családiházat tervezünk vásárolni amelyek felénk azért eléggé borsos áron vannak. Van néhány milliónk, anyósomék is adtak bele de így is kell kb 15 millió hitel.


Az én szüleim egy picit sem akarnak támogatni a házvásárlásban, pedig nekik bőven van mit a tejbe aprítani, de egy asztalterítőre vagy egy szőnyegre sem szánnának pénzt.


Sőt, lelkileg sem állnak mellettem, ehelyett negatívumokkal bombáznak nap mint nap. A páromat és a családját is szidják, az anyósomat konkrétan lekurvázták pedig eddig semmi bajuk nem volt velük. A páromat bírták eddig, és én is azthittem hogy jó a viszonyom velük és számíthatok rájuk de most nagyon kimutatták a foguk fehérét. Nem akarják, hogy elköltözzek ezért most olyan mintha szándékosan visszahúznának.


Hogyan reagálnál ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleid akinek egyetlen gyerekük vagy és akikkel elvileg tök jó a kapcsolatod?



2021. júl. 27. 23:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
79%
Olyat kell venni amit meg tudsz engedni magadnak a SAJÁT PÉNZEDBŐL.
2021. júl. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Mindegy. Nemtudom minek kellet kiírnom ezt a kérdést. A tegnapiak után elgondolkoztam néhány dologról. Inkább jobb is, ha nem támogatnak semmivel!
2021. júl. 28. 08:23
 23/43 anonim ***** válasza:
80%
Én sem támogatnám ha nem házasok.
2021. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

26# Nem, és felesleges ezt rágni mert nem ismertettem a teljes sztorit, meg nincs is kedvem magyarázni. Hirtelen felindulásból meggondolatlanul írtam ki a kérdést, és így persze hogy én vagyok a pénzéhes elkényeztetett gyerek a szemetekben. De ez nem ilyen egyszerű. Na mindegy is tényleg.


Már letisztultak a dolgok, képbe kerültem megoldjuk a lelki - anyagi támogatásuk nélkül is....! Nem kell semmi!


Kössz a válaszokat!

2021. júl. 28. 09:31
 25/43 anonim ***** válasza:
86%

19 es! Tévedésben vagy! Nem kell villát vásárolni ahhoz, hogy valaki 15 milliós hitelt vegyen ahhoz, hogy háza legyen. Nézzétek meg a panel árakat! Budapesten 40 millió egy 50 nm-es két szobás panel. Fogjátok?

Itt mindenki le van hidalva, hogy várhat el ilyet a kérdező???

Én sem kaptam semmi életindítót, mégis lett házam és autóm és három gyerekem, de valahogy nem tartom magától értetődőnek, hogy én majd a nagy nullával segítsem őket, mert én sem kaptam semmit. Igenis, ha megtehetem beszállok majd mindegyik gyerek kezdőtőkéjébe pár millióval. És ez nem jelenti azt, hogy más fa...ával veri a csalánt. Úgyis lesz hitele, amit fizetnie kell, szóval hagyjuk már ezt a sok álszent dumát.

Hogy mit csinálnék, hogy esne a kérdező helyében? Rosszul..., de tovább lépnék...

2021. júl. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim válasza:
96%

Èrtem, de amint a kérdezö írta, nem mondott el nekünk mindent, így érdemi véleményt sem tudunk írni…

(Találgatás): a fiad 1 hónapos kapcsolatának adnál 10millát csak úgy bratyiból? Akkor nálad elég jól megy a szekér…

2021. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
49%

#6: Akkor majd eladják a házat és utaznak egy jót és beköltöznek egy minőségi nyugdíjas házba. Aztán leshetik az örökséget.

20+ évig gondját viselték a gyereknek.

2021. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

#31 Így van! Eladják az ingatlanjaikat aztán valami luxi otthonba bekoltoznek. Hol érdekel engem mit csinálnak a pénzükkel, tőlem be is gyújthatnak vele télen.


Lehet engem fikázni nem hat meg elhihetitek! Én tudom magamról, hogy mindig becsülettel segítettem nekik, azt csináltam amit mondtak, próbáltam rendelkezésre állni nekik önzetlenül. Sokszor helyeztem/helyezem háttérbe a saját dolgaimat miattuk. És volt, hogy az egyik nem tudott felkelni az ágyból betegség miatt és ágytáláztam egy szó nélkül meg hasonló dolgok.


Emberek! Gondolhatjátok, hogy nem az 1 hónapos kúrócimbimmel akarok házat venni....

8 éves komoly kapcsolat.


Na mindegy annyi a lényeg, hogy előálltunk nekik ezzel a tervel. Értitek? Most én mertem hozzájuk fordulni! Nem az volt az elvaras h b*sszanak alánk egy házat. Még csak annyi milliót sem! De mégis volt ott minden csak emberi hangnem nem. A párom idióta f*szkalap, az anyja r*banc ok nélkül, pedig ők is csak jót tettek nekik eddig. Meg eddig nem is mondták el a véleményüket róluk csak most...


A lényeg hogy, kiderült hányas az a bizonyos kabát. Köszöntem szépen a kedvességet!

2021. júl. 28. 10:47
 29/43 A kérdező kommentje:

Vagy is 27. válaszoló


Úgy tűnik valaki töröltetett néhány választ.

2021. júl. 28. 10:50
 30/43 anonim ***** válasza:
86%
Ha 8 éves komoly kapcsolat, akkor eddig hogy nem éltetek együtt? Vagy csak nem tudsz fogalmazni? Nameg a férjed, vagy csak a barátod?
2021. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!