Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha egy...

Hogyan reagálnátok ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleitek?

Figyelt kérdés

Párommal közösen családiházat tervezünk vásárolni amelyek felénk azért eléggé borsos áron vannak. Van néhány milliónk, anyósomék is adtak bele de így is kell kb 15 millió hitel.


Az én szüleim egy picit sem akarnak támogatni a házvásárlásban, pedig nekik bőven van mit a tejbe aprítani, de egy asztalterítőre vagy egy szőnyegre sem szánnának pénzt.


Sőt, lelkileg sem állnak mellettem, ehelyett negatívumokkal bombáznak nap mint nap. A páromat és a családját is szidják, az anyósomat konkrétan lekurvázták pedig eddig semmi bajuk nem volt velük. A páromat bírták eddig, és én is azthittem hogy jó a viszonyom velük és számíthatok rájuk de most nagyon kimutatták a foguk fehérét. Nem akarják, hogy elköltözzek ezért most olyan mintha szándékosan visszahúznának.


Hogyan reagálnál ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleid akinek egyetlen gyerekük vagy és akikkel elvileg tök jó a kapcsolatod?



2021. júl. 27. 23:08
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Nem tök mindegy? Nem magyarázkodom.
2021. júl. 28. 10:57
 32/43 anonim ***** válasza:
92%
Hat nem, nem tökmindegy. Nem mindegy hogy éltétek már együtt és tudjatok, hogy működik és az se mindegy, hogy házasok vagytok e. De oke, ne magyarazkodj. Csak azt nem tudom, miért tetted fel a kérdést egyáltalán.
2021. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Az előbb leírtam, hogy miért....😑
2021. júl. 28. 11:06
 34/43 anonim ***** válasza:
28%

Nem az ő dolguk a TE házadat finanaszírozni.


Ők már letették az asztalra a kenyérre valót kemény munkával, hadd gazdálkodjanak vele szabadon.

2021. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek veled 11:01. Amúgy lehettek már azon a szinten, hogy úgy nézel rá, mintha a férjed lenne. (Ha 8 éves a kapcsolat) viszont lehet anyádékat ez is zavarja, hogy nem volt még esküvő, vagy éppen az zavarja, hogy volt.

Gondolj csak bele.. ha összeházasodtatok, gondol egyet a pali, ott lesz a kis papír, aztán minek tegyenek bele annyit a házba, ha úgyis ő viszi nagyjából a felét? Azt meg sosem tudhatod előre, mikor jön az utadba, vagy az ő útjába valaki.. ha meg nem vagytok házasok, nyilván nem fog csak úgy alátenni dolgokat. Miért? Mert gondolom nem szimpi neki. Igazából ez már neked is leeshetett volna évek alatt, főleg, hogy most próbál visszatartani a költözésből. Amúgy meg én sem vennék házat, ha nem éltem vele egy huzamosabb időt. De ez én vagyok, te azt csinálsz amit akarsz. Máskor meg fontold meg hogyan írsz ki és mit, mert neked nem lelkisegély kell, főleg nem ebbe a stílusba ahogy flegmázol. A válaszolók nagy része úgy adott választ, amilyen stílusban te írtál. Hiába magyarázod, hogy nem vársz anyádéktól pénzt - de, vársz tőlük, főleg úgy, hogy tudod mennyi pénzük van, csak elég frappánsan kimagyaráztad magad. Ahelyett, hogy keresnél valami megoldást és anyádék szemébe vágd, hogy márpedig veszed a házat velük vagy nélkülük, itt veszekedsz velünk, meg hisztizel, vágod a durca fejeket. Igen, ezt csinálod. Egy ilyen ember szerintem meg még nőjön fel ahhoz, hogy házat vegyen..

2021. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Túl van tárgyalva.
2021. júl. 28. 11:46
 37/43 anonim ***** válasza:
83%

Ha 100 millióm csücsülne a bankban, és a lányom elém állna azzal, hogy felesben szeretnének házat venni a párjával, akivel egyetlen percet sem élt együtt 8 év alatt (az együttalvás nem számít annak), nem adnék neki. Vagyis de, de csak akkor, ha egyedül az ő nevére menne az ingatlan.


Na ezért nem mindegy, hogy együtt éltek-e vagy sem.

2021. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem éltetek még együtt, akkor én se adnék pénzt rá, csak ha kizárólag a te neveden van. És tök mindegy hogy 8-10-20 éve vagytok "együtt".

Szóval igaza van a többieknek. Igenis van jelentősége annak, hogy együtt éltek e.

2021. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
73%

"próbáltam rendelkezésre állni nekik önzetlenül"


Mindig akkor mondja mindenki, hogy mennyire önzetlen volt, amikor akar valamit az önzetlenségért cserébe.

2021. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
28%
De tényleg ha gondol egyet a pasi és szét mennek? Viszi a ház felét vagy beköltöztet egy másik nőt.
2021. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!