Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha azt látnátok,...

Mit tennétek, ha azt látnátok, hogy verik a gyereket az utcán vagy a buszon?

Figyelt kérdés

Legszívesebben odamennék és adnék az ilyennek egy állast, de sajnos ezt nem tehetem meg.

Volt rá példa, hogy rákérdeztem erélyesen, miért üti a gyerekét??

Persze még ő van felháborodva, hogy mi közöm hozzá, vagy épp nekem akartak jönni. Nagyon felidegesít, ha ilyet látok.


Egyáltalán miért verik sokan a gyerekeiket?? Mire jó ez??


2021. júl. 30. 20:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom nem ok nélkül verik.
2021. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
56%

Videóra venném és továbbítanám az illetékes szerveknek.

Természetesen ezt csak akkor ha tényleg verés történik, sajnos ha ad a gyereknek egy nyakast azzal nem tudok mit tenni és mások sem fognak

2021. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, mit kell verés alatt érteni. Egy pofonnal semmit se tennék. Komoly bantalmazasnal hívnám a rendőrséget
2021. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
17%
Semmi közöd hozzá
2021. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
82%

Jómagamat ismerve és pontozzatok le nyugodtan, de ez az igazáság..

Én vagy leszállnák a buszról ha eleve verekedés lenne, már akkor leszálltam a buszról amikor egy 12 fős cigánycsapat tolakodott fel a 7-esre és 2 elkezdtet balhézni na akkor már féltettem magam nem hogy konkrétan egy verekedésnél legyen az gyerek, felnőtt.

Amúgy is tömegközlekedésen vagy utcán általában fülessel vagyok hogy kizárjam a külvilágot persze útttesten figyelek, de direkt úgy teszek hogy senki ne zavarjon engem...

Utcán más tészta, nyilván ott is jó messzire sétálnák.

Sajnos nem vagyok az az alkat aki simán megtudná védeni a babja jutott gyereketket, sőt magamat se biztos ha eleve már rámförmedne ha neki ugranék megmenteni..

PErsze ilyenkor rossz érzés lesz bennem, de sajnos ami nem az én hatásköröm, nem kockáztatom az én épségemet sem főleg úgy hogy felrmérni tudom mik lesznek a következménnyek.

Persze ha egy kisebb pofon van, meg inkább kötözködés akkor azért ha úgy érzem oda mennék azt leönteném a csávót ha egy van persze vízzel azt a gyerekkel megpróbálék menedéket kerensi addig míg el nem tűnik, de ha többen a ott akkor jó messzire mennék.

De ahogy írták már titokban hívnám a rendőrséget, ez az egyetlen amit tudok tenni hogy valahogy beleavatkozzak mintsem testi kontaktussal..

24 éves vékony alkatú lány vagyok.

2021. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
90%

Ott nyilvánosan tuti rápirítanék, vagy nagyon bámulnám leaglábbis, nyilván ha 6 cigány van a közelben, inkább nem szólok, az életem fontosabb, főleg, ha én is gyerekkel vagyok.

De nem feltétlenül ítélek el minden embert. Egyszer a szomszédom nagyon elverte a gyereke hátsóját, úgy hogy benn a házban nyitott ajtónál én is hallottam. Az óvodás korú gyerek ugyanis bántotta az állatokat, többszöri felszólítás ellenére is. Lehet, hogy nekem is eljárt volna a kezem.

2021. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
73%
Én egyszer a kutyájával ocsmányul viselkedő nőre ordítottam magamból kifordulva (pedig abszolút nem szokásom így viselkedni, sőt), az úgy megrettent, hogy sűrűn visszanézve elkullogott utána némán. Azóta idősebb fejjel inkább rendőrt hívnék én is. Nem, ez nem a "semmi közöd hozzá" fejezet, 4-es! Épp elég bajt okozott már a közöny. Fel kell a gyerekbántalmazókat jelenteni!
2021. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ezaz, a közöny. Én pánikbeteg vagyok és sokszor rettegek szinte, ha egyedül megyek valahova, mert ha rosszul leszek, kb. mindenki leszarná. Nagyon durva, hogy emberek ennyire lefossák egymást, főleg ha egy kisgyerekről van szó, ő nyilván még segítséget sem fog kérni. Gusztustalan ez a világ, ez a nagy helyzet sajnos.
2021. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, de semmit. Megtörtént velem, hogy rászültam egy kutyáját rugdosó nőre, hogy ezt talán nem kéne tennie, erre ordenáré módon leordította a fejem és majdnem megvert (50 kiló vagyok, ő volt vagy 80). Kösz, de ez nekem nem hiányzik többet.

Ha nagyon durva a helyzet, akkor rendőrt hívnék.

2021. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
13%

Én egyszer a kutyájával ocsmányul viselkedő nőre ordítottam magamból kifordulva (pedig abszolút nem szokásom így viselkedni, sőt), az úgy megrettent, hogy sűrűn visszanézve elkullogott utána némán. Azóta idősebb fejjel inkább rendőrt hívnék én is. Nem, ez nem a "semmi közöd hozzá" fejezet, 4-es! Épp elég bajt okozott már a közöny. Fel kell a gyerekbántalmazókat jelenteni!


Ki vagy te? Te vagy az igazság bajnoka? Ne üsd bele az orrod amihez semmi közöd.

2021. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!