Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz mostoha lennék amiért...

Gonosz mostoha lennék amiért zavar a párom lányának a viselkedése?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 17 éves lánya aki mondjuk meg őszintén, egész nap döglik otthon. Suliba nem nagyon kellett járnia a vírus miatt,az edzést is abbahagyta,barátnőivel is nagyon ritkán találkozik. Én 16-17 éves koromban az egész nyarat a balatonon töltöttem a barátnőimmel együtt. Volt egy srác akibe mindannyian szerelmesek voltunk és az apjának volt lent a parton több vállalkozása ahol dolgoztunk pultosként meg vízimentőként stb. Mi éltünk akkoriban. Állandóan mentünk, végig dolgoztuk a napot és utána még reggelig buliztunk aztán megint mentünk munkába. A tini éveink arról szóltak hogy mindig szerelmesek voltunk mindig mentünk valahova. Jó kapcsolatom van ezzel a kislánnyal de egyszerűen annyira antiszociális,annyira semmi magánélete nincs hogy rossz nézni is. Barátja még nem volt,amikor elmentünk közösen kirándulni vagy nyaralni és láttam hogy fiúk próbálnának vele flörtölni,szemezni akkor is teljes közömbösséget láttam a lányon,mintha egyáltalán nem érdekelnék a fiúk,meg úgy összességében semmi más. Itthon elvan a kis sorozataival meg nagy ritkán elmennek a barátnőjével fagyizni,de a már a barátnőjének is párkapcsolata van és ők is ketten a fiúval mennek nyaralni. Nagyon gonosz lennék ha mondanám neki hogy mozduljon ki és használja ki ezeket az éveket vagy inkább ne rontsam el a kettőnk között kialakult kapcsolatot? Ti mit tennétek a helyemben?
2021. júl. 31. 20:39
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem rendes tőled, kérdező, hogy szíveden viseled a sorsát. De inkább beszélgess vele először, próbáld megérteni a világát, türelemmel segíts neki társaságot kialakítani. Pl. hozzátok hozhat fel kis haverinákat?
2021. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
91%
egyértelműen introvertált és mi közöd neked ahhoz hogy őt nem érdeklik éppen a fiúk? pont ezzel tennél neki rosszat, hogy próbálod olyanná alakítani amilyen nem akar lenni, ő nem te vagy. És azzal lennél jó mostoha ha ezt nem erőltetnéd és nem ellenőrizgetnéd őt ennyire, főleg nem a párkeresés terén. Egyszerűen hagyd. Nem tudod megváltoztatni főleg nem azzal hogy mozduljon ki ez egy introvertáltnál sosem működik. És mi van ha neki ezek adnak nyugalmat és ezt szeretné évekig csinálni? miben fáj ez neked?..Írásodból egyértelműen introverátlt, ha szemtelen vagy pimaszkodik akkor valamilyen szinte érdemes de akkor sem így és ha egyáltalán nem csak közömbös akkor végkép ne csinálj semmit ha neki így jó ezzel csak megutáltatod nála magad.
2021. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
89%

Mellesleg ne használj olyan szavakat aminek nem is tudod a pontos jelentését.

A lány vélhetően introvertált és nem antiszociális.

A kettő nagyon más.

2021. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
87%
Én teljes szívembôl sajnálom azt a lányt , hogy az apja egy ilyen rosszindulatú nôt kényszerít rá mint mostohát. Az ilyen nô iszonyatos önbizalom romboló mert mindig éreztetni fogja a gyerekkel ,hogy ô egy lúzer , lenézi ôt.Már a feltett kérdésnél is látszik , hogy semmibe se veszi a lányt. Minden amit ír róla az csak szidás. Egy jó dolgot nem írt róla. Persze magát nagyra tarja.Tipikus önelégült személyiség a kérdezô.
2021. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
84%
Más szülő meg összetenné a két kezét, ha a 16-17 éves lánya (akár a nevelt is) ilyen lenne, és nem attól kellene rettegni, hogy terhes-e és ha igen, kitől.
2021. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
81%

A leírásod alapján ez a lány érettebbnek tűnik annál, mint ami te voltál az ő korában. Komolyan arra vagy büszke, hogy kikbe voltál beleesve meg mennyiszer? Legalább az emberek többsége felnőttként rájön, hogy de hülyén tudott viselkedni kamaszként, neked úgy látszik ez nem sikerült.

És jól írják, azt se tudod, mit jelent az antiszociális! A lány valószínűleg introvertált, mint ahogy a népesség egy jó nagy százaléka amúgy. Újdonság, hogy nem mindenki pont olyan, mint te?...

Nem mindegy, hogy látod valakin, hogy boldogtalan vagy gondjai vannak, vagy hogy egyszerűen csak nem érted meg, mert nem épp ugyanolyan, mint te. Hagyd békén a lányt, ezzel teszed a legtöbb jót szerintem.

2021. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
96%
En nem vagyok introvertalt, de akkoriban ugyanigy elvoltam otthon nyariszunetben a semmittevessel, inkabb olvastam, gepeztem, kutyammal foglalkoztam. Egyszeruen nem erdekel mai napig se a "bulizas", tomegrendezvenyek, nem erzem egyaltalan, hogy elvesztegetett ido volt. Ő ilyen, igy erzi jol magat, hagyd ra, hogyan eli az eletet...
2021. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
77%
na ezekből lesznek a gonosz mostohák..
2021. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
96%

Mi zavar benne? Hogy otthon van?

Ne avatkozz bele a magánéletébe, és ha ő így szeret pihenni/szórakozni az még mindig jobb mintha minden este bulizni, inni járna meg minden pasival kavarna.

2021. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon bírom hogy itt minden jó választ lepontoznak pedig itt egyértelműen a kérdező a hibás nem pedig a lányka...persze könnyebb pontozni mint megmagyarázni miért sem jó ez igaz?
2021. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!